L. Linkevičius: pareiškimai apie ES kariuomenę kelia nepasitikėjimą JAV

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį piktinosi pareiškimais apie Europos Sąjungos (ES) kariuomenės kūrimą ir tvirtino, kad jie kelią nepasitikėjimą Jungtinėse Valstijose.

„Kalbos apie Europos kariuomenę neturi pagrindo ne tik todėl, kad niekas nežino, kas tai yra, bet ir visiškai be jokios priežasties sukelia nepasitenkinimą ir nepasitikėjimą už Atlanto (...) ir įneša dar daugiau sumaišties, kurios, mūsų įsitikinimu, neturėtų būti“, – žurnalistams Trakų rajone po kasmetinio saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimo“ sakė ministras.

Taip jis kalbėjo Vokietijos ir Prancūzijos lyderiams praėjusių metų pabaigoje paraginus kurti Europos kariuomenę, kuri papildytų NATO.

Angela Merkel ir Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) argumentuoja, kad Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) vadovaujamos JAV atsitraukia nuo Europos reikalų ir jai reikia pačiai pasirūpinti saugumu nuo Rusijos.

Lietuvos ministras pabrėžė, kad Europa neturi stiprinti gynybos „izoliuotai nuo visų kitų“.

„Jeigu mes darysime tai autonomiškai, dubliuodami NATO ar lenktyniaudami, tai būtų labai kontrproduktyvu ir tai būtų, tiesą sakant, labai didelė nepagarba mokesčių mokėtojams, nes žinome, kad tie pinigai yra atplėšti nuo kitų projektų, nuo kitų programų“, – tvirtino L. Linkevičius.

Europos pajėgos yra opus klausimas Europos šalims, gynybą laikančioms nacionalinio suverenumo reikalu.

Šis pasiūlymas buvo paskelbtas JAV prezidentui raginant Europą skirti daugiau pinigų NATO.

L. Linkevičius pabrėžė, kad po D. Trumpo raginimų NATO priklausančios Europos šalys pradėjo labiau finansuoti gynybą ir tai yra „teigiamas dalykas“.

JAV ir Kinijos karas – „didžiausia XXI a. katastrofa“

Nerimą tarptautinėje bendruomenėje sukėlė ir pastarieji D. Trumpo pareiškimai, kad iš Sirijos ir Afganistano atsitraukianti JAV atsisako „pasaulio policininko“ vaidmens.

L. Linkevičius tvirtino besitikintis, kad JAV išliks aktyvi veikėja globalioje politikoje.

„Didžiausia pasaulio ekonomika, didžiausia galbūt ir saugumo potencialą turinti valstybė, be abejo, negali būti abejinga įvykiams visame pasaulyje“, – kalbėjo ministras.

Pasak jo, emociniai pareiškimai ar „tviterio žinutės (...) neturėtų nustelbti visumos, bendro strateginio paveikslo“, kad NATO yra sėkmingiausias ir gerai subalansuotas karinis Aljansas.

„Sniego susitikime“ dalyvavęs buvęs Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų Europoje vadas Benas Hodgesas (Benas Hodžesas) perspėjo, kad amerikiečiai ateityje kariaus su Kinija, todėl Europa pati turi pasirūpinti savo saugumu nuo Rusijos.

Pasak L. Linkevičiaus, JAV ir Kinijos karas būtų „didžiausia XXI a. katastrofa“.

„Labai sunku įsivaizduoti pasekmes ir branduoline, ir kitokiomis prasmėmis“, – kalbėjo ministras.

„Tam yra diplomatija, tam yra interesų derinimas, bendri projektai, kad viso to išvengtume“, – pridūrė jis.

„Sniego susitikime“ dalyvavo apie šimtas politikų ir ekspertų iš 15 šalių.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
JAV advokatas rytų regione

...

... portretas
Ar galima paneigt kad Storulis yra GERAI į ES infiltruotas amerikontų Trojos arklys...

Faktas

Faktas portretas
Bailys tas Linkevičius, nieko be sovo "bosų" iš JAV negali. Priprato "loti" iš po Semo skverno. ES privalo tapti nepriklausoma nuo JAV. Turime nutraukti bambagyslę. Todėl privalome turėti savo karines pajėgas bei stiprią ekonomiką. Tik tada ES taps rimtas politinis "žaidėjas" Pasaulyje. Su bailiais ir vasalais stiprios Europos nesukursim i9r nepriklausomybė bus sąlyginė (popierinė).
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių