JAV valstybės sekretorius ragina Lietuvą neratifikuoti ES ir Kubos sutarties

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) penktadienį paragino Lietuvos Vyriausybę neratifikuoti Europos Sąjungos ir Kubos bendradarbiavimo susitarimo.

„Esame dėkingi Lietuvai, kad ji neratifikavo susitarimo, ir prašome toliau prieš jį balsuoti – tai jūsų palaikymo Kubos žmonėms simbolis“, – rašoma M. Pompeo laiške Lietuvos premjerui Sauliui Skverneliui.

Laiške, kurio kopiją gavo BNS, M. Pompeo teigia, kad Kubos režimas naudojasi susitarimu, „siekdamas pateisinti savo diktatoriškus, represinius veiksmus“.

Lietuvos Vyriausybė patvirtino, kad toks laiškas gautas, tačiau turinio plačiau nekomentavo.

„Galiu patvirtint laiško gavimą. Premjeras su jo turiniu dar nėra susipažinęs“, – BNS penktadienį sakė premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

JAV ambasados Vilniuje komentaro BNS gauti kol kas nepavyko.

Kaltina pažeidimais

Lietuva yra vienintelė ES šalis, iki šiol neratifikavusi 2016 metais pasirašyto politinio dialogo ir bendradarbiavimo susitarimo.

Seimo Užsienio reikalų komitetas vasarį pritarė jo ratifikavimui.

Tačiau M. Pompeo teigia, kad neratifikuodama sutarties Lietuva palaikytų „laisvės, demokratijos ir didesnės pagarbos žmogaus teisėms Kuboje viltį“.

Jo teigimu, nuo 2017 metų lapkričio, kai sutartis pradėta laikinai taikyti, politinė padėtis ir žmogaus teisių sąlygos Kuboje dramatiškai pablogėjo.

M. Pompeo atkreipė dėmesį, kad pagal daugelį skaičiavimų Kuboje nepagrįstai kalinama daugiau kaip 100 politinių kalinių.

„Galiausiai, Kubos vyriausybė toliau finansuoja ir remia pražūtingą Maduro diktatūrą, beviltiškai sugriovusią Venesuelos ekonomiką, baudžiamojo teisingumo sistemą ir visuomenės sanklodą“, – rašo M. Pompeo.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra sakęs, kad Lietuva nėra susitarimo entuziastė, bet neturėtų vienintelė jo stabdyti. Ministras taip pat teigė, kad ES įsitraukimas gali padėti sumažinti Rusijos ir Kinijos įtaką Kuboje.

Opoziciniai konservatoriai griežtai prieštarauja ratifikavimui. Jie teigia, kad toks žingsnis tik pasitarnaus komunistiniam represiniam režimui. Jų teigimu, neratifikuodama sutarties Lietuva taip pat rodo solidarumą su JAV politikais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Senis

Senis portretas
Man, kaip vyriausiam amžiumi iš šio straipsnio komentatorių, kliūva du dalykai. Pirma. Kur Amerika buvo, kai mūsų tėvai ir partizanai prieš sovietus kovojo? Juk kovojo tikėdamiesi, kad amerikonai ateis ir Lietuvą išvaduos nuo sovietų. O gavosi kas: daygybė lietuvių lavonų? Antra. Kodėl Trampas nori važiuoti į Maskvą švęsti gegužės 9d., Lietuvos okupacijos dienos, o patys amerikonai prašo Lietuvą balsuoti prieš Kubą?

tam--,,,,to nuomone,,,su kuria skyle ismastei

tam--,,,,to nuomone,,,su kuria skyle ismastei portretas
sia genialia minty , nuograuza tu evoliucijos ...BLT paskaitai komentara ir plaukai siausiasi ,kokiu tik proto nuokrusu neprisiko bobos ant lietuvos

jankiai jau diktuoja savo nurodymus-isakymus

jankiai jau diktuoja savo nurodymus-isakymus portretas
lietuvos kolonijos aborigenams......
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių