Išgirdo G. Nausėdos prašymą į Vyriausybę paskirti moterų?

Lenkų rinkimų akcija Ritą Tamašunienę į vidaus reikalų ministres pasiūlė atsižvelgusi į prezidento rekomendaciją, kad Vyriausybėje turėtų būti moterų, sako Gitano Nausėdos atstovas.

Prezidento vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Povilas Mačiulis tvirtina, kad daugiau argumentų galėtų pateikti pati Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

„Bet tai galima traktuoti kaip atsižvelgimą į prezidento rekomendaciją, kad Vyriausybėje būtų ir moterų“, – po G. Nausėdos ir R. Tamašunienės susitikimo antradienį sakė P. Mačiulis.

Jis taip pat patvirtino, kad premjeras Saulius Skvernelis ketina teikti visą atnaujintą ministrų kabinetą trečiadienį.

„Tikrai taip. Nežinau, kas turėtų pasikeisti, kad to neįvyktų. Bent jau yra kalbėta ir tikimasi, kad rytoj ryte bus pateikta visa Vyriausybės sudėtis“, – teigė P. Mačiulis.

LLRA–KŠS antradienį taip pat pranešė, kad į susisiekimo ministrus siūlys J. Narkevičių. Anksčiau jis buvo įvardintas kandidatu į vidaus reikalų ministrus, susisiekimo ministru svarstyta deleguoti buvusį šios ministerijos viceministrą Vladislavą Kondratovičių, šiuo metu vadovaujantį Kelių ir oro transporto politikos grupei.

Su J. Narkevičiumi prezidentas ketina susitikti trečiadienį.

Šie du portfeliai Lenkų rinkimų akcijai atiteko pagal koalicinę sutartį, liepos pradžioje sudarytą tarp šios partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“.

Klausiamas, ar G. Nausėda paliks anksčiau kritikos sulaukusius sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, P. Mačiulis sakė, kad „prezidentas sprendimą priims rytoj“.

R. Tamašunienė: Vyriausybėje turi dirbti politikai

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narė R. Tamašunienė sako į ministres kandidatuojanti „paraginta bendražygių, bičiulių“ ir taip pat įvardija, jog kandidatūros pakeistos ne tik atsižvelgus į G. Nausėdos pastabas, bet ir į tai, kad abu galiausiai pasiūlyti kandidatai yra aktyvūs LLRA-KŠS politikai.

Esu mokymosi visą gyvenimą šalininkė. O kita kompetencijos dalis, kur esu įgijusi ir patirties, ir kompetencijos, tai yra regionų plėtra, valstybės tarnybos, savivaldos stiprinimas. 

„Atsižvelgėme į rekomendacijas, pateiktas iš prezidento ir iš premjero pusės (...), nulėmė tai, kad iš tikrųjų pasirinkti kandidatai yra politikai. Ponas Narkevičius, jis lieka, aš taip pat esu Seimo narė, politikė“, – tvirtino ji.

R. Tamašunaitė taip pat akcentavo, kad Vyriausybei iki kadencijos pabaigos liko tik dveji metai.

„Manau, kad mes su ponu Narkevičiumi tikrai galėsime gerai vykdyti pareigas, atstovauti savo partijai, įgyvendinti Vyriausybės programą, įsipareigojimus, kuriuos esame pasirašę koalicijos sutartyje“, – tikino kandidatė į ministres.

Klausiama, ar Vidaus reikalų ministerijoje jai užteks kompetencijos, ji sakė, kad „visko gyvenime galima išmokti“.

„Esu mokymosi visą gyvenimą šalininkė. O kita kompetencijos dalis, kur esu įgijusi ir patirties, ir kompetencijos, tai yra regionų plėtra, valstybės tarnybos, savivaldos stiprinimas. Tai ta sritis, kur mano žinios, kompetencijos gali būti naudingos“, – aiškino ji.

Kolegą J. Narkevičių, siūlytą vidaus reikalų, dabar – susisiekimo ministru, ji įvardijo kaip žmogų, kuris „atsakingai dirba savo pareigas ir yra tinkamas kandidatas užimti aukštą postą“.

Dėl naujos koalicijos susiderėję valdantieji taip pat yra sutarę pakeisti žemės ūkio ministrą – vietoje Giedriaus Surplio „socialdarbiečiai“ yra pasiūlę parlamentarą Andrių Palionį.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
diskriminacija dėl lyties garbės nedaro, apgailėtina

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Blogai, kai vyriausybėje dirbs mokiniai, kurie visą gyvenimą mokosi! Negi lietuvių kalba taip jai neįkandama, kad iki šiol neišmoko kalbėti?! Absurdas, kad tokia neišsilavinusi (o kalbėjimas valstybine kalba yra pagrindinis išsilavinusio ir kultūringo šalies piliečio bruožas) dirbs ministre! Švietimo įstaigos direktore dirbti negalėtų, nes neatitiktų pagrindinių reikalavimų, o ministerijai vadovauti gali! Čia jau reiktų susikeikti!! Pypt...

Julė

Julė portretas
Na jo mokytoja tinka but ministre cirkai pirma kalbet lietuviskai taisiklingai lai ismoksta
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių