I. Šimonytei – JAV Nacionalinio demokratijos instituto M. Albright apdovanojimas

Antradienį premjerė Ingrida Šimonytė dalyvavo kasmetiniuose Nacionalinio demokratijos instituto (NDI) Demokratijos apdovanojimuose Vašingtone, informavo Vyriausybės komunikacijos skyrius.

Šiemet šis buvusios JAV valstybės sekretorės Madeleine Albright atminimą pagerbiantis įvertinimas skirtas Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui bei Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei, Moldovos prezidentei Maiai Sandu ir Slovakijos prezidentei Zuzanai Čaputovai, pažymint jų veiklą ginant demokratijos ir laisvės vertybes.

Savo kalboje apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė pabrėžė demokratijų solidarumo svarbą nenuolaidžiaujant agresoriui, bei pažymėjo Lietuvos išmoktų pamokų svarbą, stiprinant demokratinių šalių atsparumą autoritariniams režimams.

Šiandien Lietuvos nepriklausomybės ir demokratijos principai yra tvirti todėl, kad mes gerai išmokome pamokas, kurios kilo iš skaudžios patirties gyvenant šalia kaimyno, naudojančio energetiką, melą, kibernetines atakas kaip ginklą. Patyrusi energetinį šantažą, Lietuva pasistatė suskystintų dujų terminalą. Patyrusi kitas hibridines atakas, Lietuva atitinkamai mažino įvairiapusę priklausomybę nuo Rusijos ir didino savo atsparumą. Šiandien tokia toliaregiška politika duoda vaisių, o savo patirtimi mes galime dalintis su kitomis šalimis, pabrėžė I. Šimonytė.

Pasaulio autokratiniai režimai atidžiai stebi, ar agresoriui bus nusileista, ar demokratinės šalys pavargs remdamos Ukrainą. Tai yra išbandymas mums visiems.

Tik stiprios ir atsparios demokratijos bei tokių demokratinių šalių vienybė yra esminis veiksnys siekiant ilgalaikės taikos ir gerovės pasaulyje, pažymėjo premjerė.

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad šiandien herojiškai gindamasi pati, Ukraina gina fundamentalius tarptautinės teisės principus ir taiką už savo sienų, todėl ukrainiečių kova lems demokratijos ateitį Europoje.

„Pasaulio autokratiniai režimai atidžiai stebi, ar agresoriui bus nusileista, ar demokratinės šalys pavargs remdamos Ukrainą. Tai yra išbandymas mums visiems“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Padėkodama už įteiktą M. Albright vardo Demokratijų apdovanojimą Ministrė Pirmininkė pažymėjo buvusios JAV valstybės sekretorės įkvepiantį pavyzdį visiems, kovojantiems prieš tironiją ir už demokratiją pasaulyje.

Premjerė pridūrė apdovanojimą priimanti pirmiausia kaip priminimą apie bendrą moralinę pareigą remti ukrainiečius, baltarusius ir visus tuos, kurie šiandien vis dar kovoja už teisę gyventi savo laisvoje ir demokratinėje valstybėje.

Viešėdama Vašingtone, premjerė drauge su Ukrainos ambasadore JAV Oksana Markarova prie Holodomoro paminklo pagerbė stalinistinės sovietų imperijos dirbtinai sukelto bado Ukrainoje aukų atminimą.

Trečiadienį premjerė taip pat susitiko su JAV Senato daugumos partijos seniūnu Richardu Durbinu, su kuriuo aptarė Lietuvos ir JAV dvišalius santykius, JAV paramą Lietuvai saugumo ir gynybos srityse, Vakarų šalių paramą Ukrainai bei geopolitinius iššūkius.

Premjerė padėkojo senatoriui už ilgametę paramą Lietuvos nepriklausomybei bei už senatoriaus asmeninę lyderystę tiek remiant Lietuvos saugumo stiprinimą, tiek ir Ukrainą ginantis nuo Rusijos agresijos.

Trečiadienį, gruodžio 6 d., premjerė taip pat lankėsi Holokausto muziejuje Vašingtone bei susitiko su žydų organizacijų atstovais, su kuriais aptarti žydų paveldo saugojimo ir Holokausto atminimo klausimai.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
O kada Šimonytė gaus medalį už darbą visiems Lietuvos piliečiams,ne tik savo saiuram būreliui ir tvarteliui?Pinigus iš Lietuvos ubagų atiduos žydams už moralines kančias ,už tai amerikonų pagirtair tai vadinasi demokratijos laiimėjimas,Apgailėtina koki yra iš tikro Šimonytė,kuriai nusispjauti į eilinius Lietuvos piliečius.

Anonimas

Anonimas portretas
Gerai tarnauja jankiams , verta apdovanoti. Bet galetų ir negrįžti, likti ten. Mums butų šventė.

Satanistas

Satanistas portretas
apdovanoja satanista, pasauli bando uzvaldyti nekontroliuojamas chaosas.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių