I. Šimonytė ragina „atvėsti“ ne tik Ž. Pavilionį, bet ir opoziciją

Premjerė Ingrida Šimonytė ragina atvėsti opoziciją, kuri iš einamų Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininko pareigų siekia išversti į Rusijos provokatorių pinkles įkliuvusį konservatorių Žygimantą Pavilionį.

„Man atrodo, kad šioje situacijoje, retorikoje ir įkarštyje reikia šiek tiek atvėsti ne tik komiteto pirmininkui, bet ir opozicijai ir įsivertinti, kur ji dalyvauja“, – „Žinių radijui“ sakė Vyriausybės vadovė.

Pasak I. Šimonytės, opozicijos reiškiamas nepasitikėjimas Ž. Pavilioniu, kuris kritikos sulaukė po pokalbio su Kremliaus opozicionieriumi Leonidu Volkovu apsimetusiu provokatoriumi, yra neteisingas. Jos teigimu, tokiu būdu opozicija tiesiog prisideda prie tikslų įgyvendinimo, kurių ir siekė galbūt Kremliaus interesus realizuojantys Rusijos „pokštininkai“.

Man atrodo, kad šioje situacijoje, retorikoje ir įkarštyje reikia šiek tiek atvėsti ne tik komiteto pirmininkui, bet ir opozicijai ir įsivertinti, kur ji dalyvauja.

„Opozicija, gaila, bet labai sėkmingai dirba tame lauke, kuris buvo sąmoningai sukurtas“, – teigė ji, pažymėdama, kad pati vertina Ž. Pavilionio indėlį Lietuvos užsienio politikos bare.

„Žygis yra iš karštų politikų, kartais aš turėčiau pastabų konkrečiai retorikai, kuri yra vartojama vienu ar kitu atveju. Bet tai yra žmogus, kuris visada kovojo už Lietuvos interesus, turi labai plačius ryšius (...), kurie padeda Lietuvai vykdyti užsienio politiką ir sulaukti dėmesio“, – sakė I. Šimonytė.

„Aš nesistebiu, kodėl tokie žmonės gali tapti mums nedraugiškų valstybių ir jas aptarnaujančių įvairaus personalo, tokio kaip troliai ar prankeriai, taikiniu“,– pažymėjo ji.

ELTA primena, kad Ž. Pavilionis kritikos susilaukė po to, kai Rusijos provokatoriai, žinomi pravardėmis „Vovan“ ir „Lexus“, išplatino vaizdo įrašą, kuriame apsimetus Kremliaus opozicionieriumi L. Volkovu užsienio politikos temomis buvo pakalbintas Ž. Pavilionis. Sumontuoto įrašo pabaigoje Ž. Pavilionis pašnekovą ragina nekreipti dėmesio į prezidentą Gitaną Nausėdą užsienio politikos klausimais, esą jis tėra tik „simbolinis“. Būtent Ž. Pavilionio teiginiai Lietuvos viešojoje erdvėje susilaukė daugiausiai dėmesio.

„Tu nekreipk dėmesio (...). Premjerė galvoja kaip aš. Užsienio reikalų ministras galvoja kaip aš, mes esame didžiausia partija, pas mus – parlamentinė respublika, o prezidentas – tik simbolinis“, – opozicionieriumi apsimetusiam provokatoriui iškarpytame pokalbyje apie demokratijos siekį Rusijoje teigė Ž. Pavilionis.

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis teigia, kad Seime artimiausiu metu turėtų prasidėti nepasitikėjimo URK pirmininku procedūra. Visgi valdantiesiems nepalaikius Ž. Pavilionio atleidimo, S. Skvernelio teigimu, URK darbas būtų itin apsunkintas.

„Mūsų pozicija, išsakyta Seimo pirmininkei, turėtų rasti atgarsį. Tai nėra karas tarp pozicijos ir opozicijos. Čia yra noras, kad užsienio politikoje tikrai toliau sklandžiai dirbtumėme, nes kitaip, šitam žmogui liekant komiteto pirmininku, bendradarbiavimas Seime taps problemiškas“, – po susitikimo su Seimo pirmininke trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė patikslino, kad, neatleidus dabartinio pirmininko, dalis opozicijai priklausančių komiteto narių iš jo tiesiog pasitrauktų, ir URK nebegalėtų tęsti savo darbo, nes jame tiesiog nesusirinktų kvorumas.NAUJAUSI KOMENTARAI

natalija TO ARNOLDAS

natalija TO ARNOLDAS portretas
O KA DARYTI KAIP TAME SEIME VISI IŠDAVIKAI PLEPEI AFERISTAI JUK TAS PAVILIONIS VIEŠAI PAAIŠKINO KAD JIS ŠIMONYTĖ GABRYS VIENODAI GALVOJA VIENODI JU PLANAI NUVERTSTI NAUSĖDA NAUSĖDA ATBUSK KUOM JIER TAVE ŽMOGAU PAKABINO KAD TAUTA REIKALAUJA PALEISTI SEIMA AR TAMSTAI NEAIŠKU

Vilnietė L

Vilnietė L portretas
ŠIMONE MES JAU 6 MEN PAČIA RAGINAME BAIKT APVAGINĖT LIETUVA IR EITI LAUK SUSIRINKUS TA NEVISPROČIU KOMPANIJA LAUK PANELE LAUK VIENAS KELES TAU LIKO LAUK AFERISTE

Augis

Augis portretas
Valstiečių ministrą už kotleta konservai griauže pusmetį ir prezidentas tame skaičiuje, odabar apdrapste Lietuva ir prezidentą purvais, jam reikia ,,atvesti,, cypei zekai ji atvėsins per visus galus ir vyagros nereikės!
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių