I. Šimonytė mato galimybių plėsti Lietuvos bendradarbiavimą su JAE

 • Teksto dydis:

Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) viešinti premjerė Ingrida Šimonytė teigia matanti galimybių plėsti įvairiapusį bendradarbiavimą su šia šalimi.

Premjerė su JAE atstovais aptarė dvišalių santykių stiprinimo perspektyvas, atidarė Lietuvos ir JAE Verslo forumą, praneša Vyriausybės kanceliarija.

„Matome galimybių plėsti mūsų bendradarbiavimą politinėje, ekonominėje, mokslo, kultūros, turizmo srityse. Neabejoju, kad tiesioginiai skrydžiai tarp Lietuvos ir JAE paskatintų mūsų ekonominių santykių ir Lietuvos eksporto plėtrą“, – pranešime sako I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė JAE dalyvauja pasaulinės parodos „Expo 2020“ Lietuvos dienos renginiuose, susitinka su aukšto lygio pareigūnais.

Penktadienį Lietuvos paviljoną „Expo 2020“ aplankė ir kartu su I. Šimonyte bei ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite apžiūrėjo JAE viceprezidentas ir ministras pirmininkas šeichas Mohammedas Bin Rashidas Al Maktoumas (Mohamedas Bin Rašidas Al Maktumas).

I. Šimonytė taip pat  susitiko su JAE užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo, taip pat valstybės, ekonomikos ministrais.

Susitikimo metu aptarti aktualūs regioninio saugumo klausimai, padėtis Afganistane, JAE santykiai su Izraeliu.

„Daugumai globalių saugumo iššūkių – nuo pandemijos, terorizmo ir karinės agresijos – reikia globalaus bendradarbiavimo, kuris būtų paremtas tarptautine teise“, – sakė I. Šimonytė.

Ministrė Pirmininkė pabrėžė ir dvišalių sutarčių svarbą tolesnei santykių plėtrai. Šiuo metu vyksta derybos dėl investicijų skatinimo ir apsaugos, dėl savitarpio pagalbos baudžiamosiose bylose, ekstradicijos ir nuteistųjų asmenų perdavimo.

Pasak pranešimo, susitikimuose taip pat buvo kalbėta apie Minsko režimo organizuojamą hibridinę ataką prieš Lietuvą ir Europos Sąjungą.

Pasaulinėje parodoje Dubajuje Lietuvos paviljono koncepcija sukurta pagal šalies  pristatymo užsienyje strategiją „Atvira kurti kartu“. Parodoje siekiama pristatyti Lietuvą kaip šiuolaikišką, inovatyvią ir atvirą bendradarbiavimui šalį, išryškinant ekonominių ir globalių sprendimų, keičiančių ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio žmonių gyvenimus, potencialą.

Į Lietuvą premjerė grįš sekmadienį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
kai cia nieko nesugeba tai nors paskraidys uz valdiskus pinigus netikele

Šeichas:

Šeichas: portretas
Galimybės yra. Noro nėra.

Čia

Čia portretas
vadinasi atvyko valstybės premjerė.Apsirengimas - mano močiutė iš menkos pensijos skoningiau apsirengia eidama į parduotuvę.O čia - su bliuskute, kokią kažin ar kas dėvi namuose.Gėda didžiulė ir nepagarba nei mūsų šaliai, tuo labiau JAE.Matyt, jie tokių čiudų dar nematę
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių