Į eurokomisarus siūlo net dvi moteris: R. Budbergytę ir V. Blinkevičiūtę

Lietuvai neapsisprendžiant dėl eurokomisaro ir moters kandidatūros beieškant, socialdemokratai siūlo svarstyti net dviejų moterų kandidatūras – europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės ir Seimo narės Rasos Budbergytės.

Pasak Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko Gintauto Palucko, Lietuvai dera įsiklausyti į būsimos Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen raginimus šalims narėms į eurokomisarus pateikti dvi kandidatūras – vyro ir moters.

„Akivaizdu, kad valdantieji susiduria su sunkumais ieškodami moters kandidatės. Beje, siūlyti moterį vakar paragino ir Prezidentūra. Vertindami tokią situaciją mes siūlome ieškoti plataus susitarimo tarp partijų, kad Lietuva galėtų pasiūlyti geriausią kandidatę. Be jau paminėtų pavardžių, mes raginame svarstyti Vilijos Blinkevičiūtės ir Rasos Budbergytės kandidatūras“, – teigė G. Paluckas.

LSDP pirmininkas pridūrė, kad Lietuvai nepasiūlius tinkamo kandidato šis gali būti atmestas, taigi nukentės šalies reputacija.

Akivaizdu, kad valdantieji susiduria su sunkumais ieškodami moters kandidatės. Beje, siūlyti moterį vakar paragino ir Prezidentūra.

„Tai ne Vyriausybės vadovo Sauliaus Skvernelio klausimas, tai yra šalies reputacijos klausimas, nes komisarą siūlo Lietuva. Jei norime išvengti galimo kandidato atmetimo, turime pasiūlyti geriausią. Juolab, kad didžioji dauguma šalių narių kandidatus jau yra pasiūliusi“, – pabrėžė G. Paluckas.

V. Blinkevičiūtė keturiose vyriausybėse yra dirbusi socialinės apsaugos ir darbo ministre, nuo 2009 metų dirba Europos Parlamente (EP). Praėjusią EP kadenciją ji vadovavo Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetui.

Seimo narė R. Budbergytė yra dirbusi teisingumo viceministre, valstybės kontroliere, finansų ministre. 2010-2016 m. buvo Lietuvos deleguota atstovė Europos Audito Rūmuose.

Kaip ELTA jau skelbė, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) siūlo premjerui S. Skverneliui kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės kandidatūrą į naujos sudėties Europos Komisiją. Tačiau, jei nutiktų taip, kad D. Grybauskaitė nesutiktų būti siūloma į šias pareigas, konservatoriai matytų ir kitų galimų stiprių kandidatų Europos komisaro pareigoms eiti. 

Laiške Vyriausybės vadovui konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis nurodo, kad konservatoriai būtų taip pat pasirengę svarstyti paremti ir kitų politinių partijų politikus, turinčius reikšmingą europinę patirtį, kaip, pavyzdžiui, buvusi ministrė, Europos Parlamento narė V. Blinkevičiūtė, buvusi ministrė ir buvusi Europos Audito Rūmų narė R. Budbergytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip

Taip portretas
Šliures nuvadalotos išgamos ,jas išvis vyti lauk

socdemai nori pasiūsti p e n s i n i n k e s

socdemai nori pasiūsti p e n s i n i n k e s portretas
Blinkevičiutę ar Budbergytę, o konservatoriai taip pat pensininkę-GRYBAUSKAITĘ,---taigi tokiais " kadrais" šios GRUPUOTĖS nori kurti gyvenimo g e r o v ę.----KARBAUSKAI;-- s u s t a b d y k nukaršusių pensininkų ANTPLŪDĮ, kurie daro GĖDĄ Lietuvai.

Anonimas

Anonimas portretas
Kodėl tos senmergės taip lenda į valdžią ? Reikia gintis nuo jų kaip nuo maro...
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių