G. Nausėda valdantiesiems: stūmimas į konstitucinę krizę – neatsakingas žingsnis

Stūmimas į konstitucinę krizę yra neatsakingas žingsnis – taip valdančiųjų keliamas abejones dėl Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko Dainiaus Žalimo galimybių vadovauti teismui vertina prezidentas Gitanas Nausėda.

„Prezidento nuomone, kiekviena valstybės institucija turi atsakingai veikti savo įgaliojimų ribose. Kiekvienos iš jų darbas turi būti nukreiptas į pasitikėjimo valstybės institucijomis stiprinimą, o ne viena kitos menkinimą. Visos institucijos turi dėti pastangas, užtikrinančias teisingumą vykdančių subjektų nepriklausomumą. Stūmimas į konstitucinę krizę yra itin neatsakingas žingsnis“, – G. Nausėdos komentarą BNS perdavė jo atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Anot prezidento atstovo, „jei Seimo nariams kyla klausimų dėl atitinkamų įstatymų atitikties Konstitucijai bei kaip turėtų būti suprantami Konstitucinio Teismo nutarimai, jie gali imtis priemonių toms abejonėms pašalinti, tai yra kreiptis išaiškinimo į Konstitucinį Teismą“.

„Prezidentui tokių abejonių nekyla“, – pažymima komentare.

Visos institucijos turi dėti pastangas, užtikrinančias teisingumą vykdančių subjektų nepriklausomumą. Stūmimas į konstitucinę krizę yra itin neatsakingas žingsnis.

Valdantieji antradienį kreipėsi į prezidentą G. Nausėdą teigdami, kad D. Žalimo įgaliojimai kaip Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko negalėjo būti pratęsti pasibaigus kadencijai.

Valdančiosios koalicijos tarybos vardu išplatintame pareiškime prezidento prašoma „imtis politinės lyderystės, užtikrinant, kad sprendžiant dėl laikino Konstitucinio Teismo pirmininko pareigų ėjimo būtų išlaikytos visos įstatyme numatytos procedūros ir nekiltų abejonių dėl Konstitucinio Teismo pirmininko pareigų ėjimo teisėtumo“.

Valdantieji laikosi pozicijos, kad D. Žalimas pasibaigus kadencijai turėjo paskirti teismui vadovauti kitą teisėją, o šiuo metu „kyla klausimas, ar D. Žalimas šiuo metu teisėtai eina pirmininko pareigas, nes iš esamo reguliavimo panašu, kad jas turėjo eiti kitas, jo paskirtas žmogus, bet tikrai ne jis pats“.

Valdančiųjų koalicinės tarybos pareiškime cituojamas KT įstatymas, kad „nutrūkus Konstitucinio Teismo teisėjo – šio teismo pirmininko įgaliojimams (...) Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas laikinai eina Konstitucinio Teismo pirmininko paskirtas Konstitucinio Teismo teisėjas“.

KT pirmininkas D. Žalimas šį „valstiečių“ vadovo Ramūno Karbauskio pasirašytą kreipimąsi pavadino „neleistinu kišimusi į šio teismo veiklą“.

„Aš tai vertinu kaip neleistiną kišimąsi į Konstitucinio Teismo veiklą už jo priimamus sprendimus, konkrečiai už penktadienį priimtą sprendimą“, – BNS antradienį sakė D. Žalimas.

Jis pažymi, kad jo nei kaip teisėjo, nei kaip teismo pirmininko įgaliojimai nėra nutrūkę, nes Seimui nepaskyrus naujų KT teisėjų pareigas toliau eina baigusieji kadenciją.

Valdantieji į prezidentą dėl D. Žalimo kreipėsi po Konstitucinio Teismo sprendimo, kuriuo neteisėta buvo pripažinta Seime veikusi komisija. Jai vadovavo „valstiečių“ atstovė, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Konstitucinis Teismas penktadienį paskelbė, kad A. Širinskienės vadovauta laikinoji tyrimo komisija, tyrusi galimą poveikį sprendimų priėmėjams ir politiniams procesams, sudaryta pažeidžiant Konstituciją, ir jos išvados yra neteisėtos.

Kovą baigėsi trijų KT teisėjų, tarp jų ir pirmininko D. Žalimo, kadencija, tačiau Seimui atmetus pasiūlytas kandidatūras Konstitucijoje numatyta teisėjų rotacija neįvyko ir Teismas toliau dirba sena sudėtimi.

Seimas balandį atmetė visus tris kandidatus į KT teisėjus. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis į šias pareigas siūlė buvusią KT kanclerę Ingridą Danėlienę, prezidentas Gitanas Nausėda – advokatę Giedrę Lastauskienę, tuometinė laikinoji Lietuvos Aukščiausioji Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė – šio teismo teisėją Algį Norkūną.

Konstitucija numato, kad Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Ach, Vero, kažkokio š. tvirtint NEGALIMA! O šiaip - pameti 'minedų' grupelę ir REIKALAUJI kad juos 'valstiečiai' tvirtintų, o paskui juos pačius 'dėl proto trūkumo' kaltini; o kai š. atmestas - vėl skandalą keli. O tas KT gali sėkmingai veikt ir nepilname sąstate, dar labiau - Valstybės veikla nenukentės jei tas KT kurį laiką ir neveiks... bet - tai juk kažkam LABAI 'skani' vietelė (ypač kai atsirado 'individualus konstitucinis skundas', tai juk aukso kasyklos!)

Vero

Vero portretas
Visi cia "komentuojantys" vadinamieji bonai yra parsidavėliai kremlaus kolchozinės šiukšlės kurie kaip sakoma "žiūri į knygą - mato špygą. Juk patys nepatvirtino naujų KT teisėjų, taigi Prezidentas neturėjo ko ir patvirtinti. Patysuzsir špygą". Juk pats vadimasis seimas (kalbykla, anot prezidento Landsbergio) nepaskyrė naujų KT teisėjų, o be to paskyrimo Prezidentas neturi teisės vienasmeniškai keisti teisėjų. Taip kad kolchoznikai nusilauže koją į savo pačių susigalvota kliūtį. O juk jiems tinka tik tie KT nutarimai, kurienaisių kolchozo "taisyklių" nelaužo. O dabar loja kaip pasiųtę naisių tvarto gyvuliai, nebegalėdami išsiaiskinti, kuris iš jų "lygesnis". Na mat kaip išeina, pagal tą liaudies posakį: "Ne taip ropė kepa, kaip subinė nori"!

Augis

Augis portretas
Jei ne valstiečiai, tai konservoliberastai su savo kišeninių prezidentu butu privire tokios košės dar 30m. būtume srebe. Lietuviai! Nejaugi jūs esat toks buki, kad nesupranta, kad lansbergizmas baisiau už vėžys kuris naikina jūsų pačių įėjusi palikuonių ego, daro jūs vergais,matyt kad dar nesupranta, bet gali būti per vėlu.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių