G. Nausėda su Europos lyderiais aptars sankcijas Rusijai, energetikos klausimus

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį su Europos Sąjungos (ES) lyderiais Briuselyje aptars sankcijas Rusijai, paramą Ukrainai bei energetikos klausimus.

G. Nausėda Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje daugiausia kalbės apie naujų ribojimų Rusijai būtinybę.

„Mano nuomone, naujasis sankcijų paketas turi labai neblogų elementų, kurie buvo įtraukti Lietuvos iniciatyva“, – žurnalistams Briuselyje sakė šalies vadovas.

Bendrijos narės šiuo metu svarsto devintąjį sankcijų paketą, kuris apimtų kelis šimtus asmenų, tris bankus, režimo propagandą rodančius televizijos kanalus.

Mano nuomone, naujasis sankcijų paketas turi labai neblogų elementų, kurie buvo įtraukti Lietuvos iniciatyva.

Rusijai toliau rengiant smūgius Ukrainai, blokas taip pat svarsto uždrausti dronų variklių tiekimą Rusijai ir Iranui, kuris Kremliui yra patiekęs bepiločių orlaivių, naudojamų per Maskvos rengiamus puolimus.

Vis dėlto Bendrijoje noras įvesti naujas ir pratęsti esamas sankcijas blėsta, mat jų įtaka jaučiama ir pačioje Europoje.

Energetikos ministrams šią savaitę nepavyko sutarti dėl dujų kainų viršutinės ribos Nyderlandų TTF prekybos taške. Nors ministrai ketina rinktis į posėdį ir kitą savaitę, EVT taip pat planuojama aptarti šį klausimą.

Lapkričio pabaigoje Europos Komisija su tam tikromis sąlygomis pasiūlė nustatyti 275 eurų už megavatvalandę (MWh) viršutinę dujų kainų ribą. Tuo metu Bendrijai pirmininkaujanti Čekija, pasak energetikos ministro Dainiaus Kreivio, siūlo nustatyti žemesnę – 200 eurų – viršutinę ribą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pranui

Pranui portretas
Eik jau, Praneli, tavo gąsdinimai lygūs nuliui!

skiep

skiep portretas
nesuprantu,jis Lietuvos prezidentas ar Ukrainos?

Pranas

 Pranas portretas
Paaiškinkit ka jie gali aptarinėti juk jie nuo rusijos atsiskyrė Putinui nusispjauti i ju žaidimus juk kenčiame mes prasti lietuvei Man atrodo kad nausėda kažkuom susirgo nes pamiršo žmogus kad mes lietuviai pasamdėm dirbti lietuvai ne ukram kurie nėra europos šalis ne jankiam ne bankam nausėda yra internetas tauta pasiskaito pasaulio žinias baig su savo šaika blokuoti tautos nuomone manai taip paslėpsi galus konstitucijos pažeidimus Sulauksi ir tu kaip tas Sarkozi tautos teismo Tai aš tau sakau gyvenimo mates žmogus mylintis savo tėvyne protėvius Tu kaip tas sakašvilis sarkozi ir dar i tave panašus sulauksit savo atpildo už parduota lietuva
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių