G. Nausėda ragina A. Verygą greičiau grįžti į darbą – laukia paaiškinimų

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą greičiau baigti poilsiauti, grįžti į darbą ir pateikti paaiškinimą dėl korupcija įtariamos viceministrės Linos Jaruševičienės.

„Būtų nenormalu, jei sveikatos apsaugos ministras neprisiimtų atsakomybės, kuri yra jo sektoriuje ir tiesiogiai susijusi su viceministrės darbu. Galbūt galima nežinoti žmogaus, kuris toli nuo tavęs vykdo veiklą, visų darbo niuansų, tačiau viceministras yra net ir ministrą pavaduojantis žmogus. Yra daug klausimų. Ministrui reikėtų skubėti greičiau papoilsiauti ir sugrįžti į darbą, nes jam tikrai reikės į tuos klausimus atsakyti“, – žurnalistams Medininkuose ketvirtadienį sakė šalies vadovas.

„Ir Šarūno Narbuto istorija, ir šitas atvejis rodo, kad tuo metu, kai Lietuvai trūko apsaugos, testavimo priemonių, kai visi vertėsi per galvą – aš suprantu, kad situacija buvo ekstraordinari – vis dėlto buvo daug dalykų, labai daug drumsto vandens, kuriame dalis žmonių bandė ieškoti ir gaudyti žuvis“, – kalbėjo prezidentas.

„Tai nėra toleruotina, liaudyje tai vadinama marodieryste. Su tokiais reiškiniais privalome kovoti“, – pridūrė jis.

Tai nėra toleruotina, liaudyje tai vadinama marodieryste. Su tokiais reiškiniais privalome kovoti.

Anot G. Nausėdos, prieš kalbant apie galimą A. Verygos pasitraukimą, pirmiausia reikia sulaukti „atsakymų iš ministro“.

„Sulaukime atsakymo apie tai, kaip veikė sistema, kokios buvo tos sistemos ydos ir kokia yra personalinė ministro atsakomybė už tos sistemos, švelniai tariant, ne visai patenkinamą veikimą“, – teigė šalies vadovas.

Pirmadienį teisėsauga paskelbė, kad tyrime dėl greitųjų testų įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba ir įgaliojimų viršijimu pareikšti sveikatos apsaugos viceministrei L. Jaruševičienei. Viceministrė įteikė prašymą ją atleisti, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga jį žada tenkinti penktadienį, kai darbo dienai grįš iš atostogų.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos teigimu, tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo viceministrė įtariama galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, įgaliojimų viršijimu, kai dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą.

Dar vieną tyrimą dėl daugiau nei 5 mln. eurų vertės reagentų COVID-19 tyrimams atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba. Šiame tyrime įtarimai dėl prekybos poveikiu pareikšti Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos buvusiam vadovui Š. Narbutui. Atliekant šį tyrimą taip pat apklaustas ir sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, viceministrė Kristina Garuolienė, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, vicekancleris Lukas Savickas.

Abu minėtus teisėsaugos institucijų tiriamus pirkimus vykdė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Jos vadovas Vytautas Zimnickas prieš kelias savaites mirė. Teisėsauga yra apklaususi laikinąją laboratorijos vadovybę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Įtarimai

Įtarimai portretas
Kokia Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovo mirties priežastis ar tai nesusiję su tiriamais pirkimais, gal žmogui širdis neatlaikė streso. Tokia netikėta ir staigi mirtis. Objektyviai Narbuto sulaikymo priežastys nesuprantamos, juk tarpininkavimo paslaugos versle nedraudžiamos, tuomet reikia uždrausti ir spekuliaciją, perpardavimo verslą.

Anonimas

Anonimas portretas
O ką nausėda veikė per karantiną, kaip talkino dėl apsaugos priemonių įsigijimo,. Prisimenu tik nuotraukas iš Nidos, ten atostogavo ar baliavojo ir kaukės ne nešiojo.

Jau gal Prezidentas gales pakentet,kol ministras gris

Jau gal Prezidentas gales pakentet,kol ministras gris portretas
Nervuotis nesveika,reikia valerijonu gerti,nesolidys tas replikavimas,o ir Svietimo minitrui kaip studentui priekaistavo,bet juk gali pasikviesti,pakalbet,aptart,o dabar matyt,kad jam svarbiausia ka nors psakyti,kad parodytu darba savo,o atsakyms neidomus,tie monologai kaltinantys nepuosia Prezidento..linkeciau siek tiek ramybes ir kantrybes,juk p. ADAMKUS TOKIU NERIMAVIMU NESKLEIDE
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių