G. Landsbergis: Lietuva gali vadintis laisva nuo Kinijos šalimi

Lietuva yra viena iš kelių pasaulio valstybių, galinti vadintis laisva nuo Kinijos šalimi, ketvirtadienį investuotojams pareiškė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Esame valstybė, kuri gali vadintis laisva nuo Kinijos šalimi“, – Vilniuje JAV prekybos rūmų organizuotame forume sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Manau, kad trumpuoju ar vidutinės trukmės laikotarpiu, tarkime, iki 2030 metų, tai taps privalumu“, – nurodė jis.

Lietuvos ir Kinijos santykiai pernai smarkiai suprastėjo, Vilniui leidus atidaryti Taivano atstovybę su šios salos pavadinimu. Reaguodama į tai Kinija apribojo diplomatinius ir ekonominius ryšius su Lietuva, tačiau pastaruoju metu prekybos rodikliai tarp šalių vėl auga.

Rugpjūtį Taivane apsilankius susisiekimo viceministrei Agnei Vaiciukevičiūtei Kinija pareiškė, jog nutraukia bendradarbiavimą su Lietuva susisiekimo srityje.

Tačiau Lietuvos institucijos pabrėžia, kad išaugęs eksportas į kitas Indijos–Ramiojo vandenyno šalis atsveria smukusią prekybą su Kinija.

G. Landsbergis, paklaustas, kokios strategijos verslams imtis Kinijos ir Taivano atžvilgiu, teigė pastebintis skirtumą tarp to, kaip su verslu elgiasi demokratinės ir nedemokratinės šalys.

„Mano mąstymas kyla iš to, kad taisyklėmis grindžiama visuomenės tvarka turi būti universali, ji negali būti fragmentuota. Gali nerūpėti žmogaus teisės, bet rūpėti verslo teisės, jos irgi neberūpės, kai neatitiks jūsų intereso“, – sakė ministras.

Jis tvirtino, kad Vyriausybė „atvėrė tam tikras Taivano duris“.

„Dabar mūsų Vyriausybė ir verslininkai patys turi pro jas praeiti“, – pridūrė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministras taip pat pažymėjo, jog užsienio verslams dėl Rusijos karo Ukrainoje nevertėtų bijoti investuoti ir kurtis Lietuvoje.

„Esame stipriausios karinės ir gynybinės sąjungos dalis. NATO yra saugumo užtikrinimas ne tik bet kuriam lietuviui, bet ir partneriams, kurie ieško atsakymo, ar Lietuva yra saugi vieta“, – sakė G. Landsbergis.NAUJAUSI KOMENTARAI

retieji

retieji portretas
atsikvėpt bus galima jei japonai iškels ką rado 6 km gylyje. Bet ne šiandien.

kodėl konservas gamina be galvų?

kodėl konservas gamina be galvų? portretas
jei turėtų galvą šitas šprotas aliejuje jau verktų. Optom reikalas skamba taip: daugeliui itin svarbių technologijų - pvz super magnetai, saulės baterijos, šviesolaidžiai, elektronika, mikroschemos - reikalingi retieji žemės elementai. Kai kurių jų ištekliai kritiniai. Pvz saulės baterijoms reikalingi. Negana to - 95 - 97 % išteklių valdo kinai, Kas liko rusai. Dar yra smulkmės, kurios neįmanoma kol kas išgauti dėl lydinčios radiacijos - turi jankiai.

Hm

Hm portretas
Įdomu, kada Lietuva galės vadintis laisva nuo Landsbergių? Tikrai šalis tapo Landsbergistanu.
VISI KOMENTARAI 123
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių