G. Landsbergis: Šiaurės Makedonija nusipelno greitos derybų dėl narystės ES pradžios

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragina Europos Sąjungą (ES) kuo greičiau pradėti derybas su šiaurės Makedonija dėl narystės Bendrijoje.

Pasak G. Landsbergio, Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje reikia dar labiau atsižvelgti į europietiškas vertybes puoselėjančių valstybių siekį integruotis į Europos Sąjungą.

„Norime matyti Vakarų Balkanų partneres kaip stabilias, draugiškas, demokratines, gerus kaimyninius santykius puoselėjančias šalis, kurios turėtų galimybę kuo greičiau įsilieti į bendrą Europos šalių šeimą“, – antradienį sakė su darbo vizitu Šiaurės Makedonijoje, Skopjėje besilankantis ministras.

Norime matyti Vakarų Balkanų partneres kaip stabilias, draugiškas, demokratines, gerus kaimyninius santykius puoselėjančias šalis.

Susitikime su Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų ministru Bujaru Osmani G. Landsbergis išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Šiaurės Makedonijos eurointegraciniams siekiams, pažymėdamas, kad nuopelnais grįsta ES plėtra tapo dar aktualesnė, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Nebegalime delsti pradėti derybas su Šiaurės Makedonija, antraip rizikuojame prarasti ne vien šios šalies piliečių pasitikėjimą. Rizikuojame prarasti pasitikėjimą pačia Europos Sąjunga“, − pranešime cituojamas ministras.

Susitikime su B. Osmani ministras pažymėjo, kad labai vertina tvirtą Šiaurės Makedonijos paramą Ukrainai bei Rusijos veiksmų pasmerkimą. Ministro nuomone, Šiaurės Makedonijos ir kitų Vakarų Balkanų regiono šalių prisijungimas prie ES sankcijų Rusijai leidžia vieningai reikalauti iš Maskvos stabdyti kraujo praliejimą Ukrainoje.

Trečiadienį užsienio reikalų ministras lankysis Albanijoje, kur susitiks su šios šalies užsienio reikalų ministre Olta Xhacka (Olta Džačka).

Europos Sąjunga paspartino naujų narių priėmimo procesą po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą.

ES lyderiai dar 2020 metais uždegė žalią šviesą Albanijos ir Šiaurės Makedonijos narystės derybų pradžiai, tačiau derybas blokavo 2007-aisiais prie ES prisijungusi Bulgarija. Pasak jos, Šiaurės Makedonija nesilaiko dalies 2017 metais abiejų šalių pasirašyto draugystės susitarimo.

Albanijos ir Šiaurės Makedonijos siekiai yra susiję, tad Bulgarijos veto neleidžia judėti į priekį abiem narystės Bendrijoje siekiančioms valstybėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jis geriau

Jis geriau portretas
mažiau rodytūsi - jau visi žiūri kaip į klouną. Greit turėsim mokėt kad kas jo klausytų..

anukelis dar vienu idiotu tarp makedonu

anukelis dar vienu idiotu tarp makedonu portretas
iesko , kad ykistu per prievarta y euro zopa.

senis

senis portretas
merkel lakstė maskvon lyg tai dėl europos , bet pasirodo dėl dujotiekio vokietyjon,o įdomu ko makronas lenda putinui į užpakali
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių