„Valstiečių“ gretas paliekantis eurokomisaras V. Sinkevičius: partija radikalėja ir priešina

Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius sekmadienį pranešė paliekantis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) sąjungos gretas.

„Priėmiau ilgai brendusį sprendimą – nutraukiu narystę LVŽS. Visos priežastys nurodytos laiške partijos nariams, kuris per LVŽS elektroninio pašto sistemas greičiausiai jų nebūtų pasiekęs. Todėl skelbiu jį čia“, – įraše „Facebook“ paskyroje teigė politikas.

Iki šiol V. Sinkevičius narystę partijoje buvo sustabdęs, kol dirba Europos Komisijoje.

„Patirtį meta į šiukšlių dėžę“

Dabartinis Europos Komisijos narys, kurį į šias pareigas delegavo būtent „valstiečiai“, į partiją įstojo 2017-aisiais, praėjus metams po Seimo rinkimų. Iki tol jis ėjo ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas.

Partijai nebereikalingos diskusijos dėl jos ateities. Partija nebenori prisiimti atsakomybės. Partija radikalėja ir priešina.

„2016 metais LVŽS buvo partija, kuri norėjo prisiimti atsakomybę ir visomis išgalėmis įgyvendino visuomenei reikalingus ekonominius, socialinius ar sveikatos apsaugos sistemos pokyčius. Mes įrodėme, kad galime sėkmingai dirbti Lietuvai ir jos žmonėms – per ketverius metus kartu mes padarėme labai daug“, – laiške buvusiems partiečiams rašo eurokomisaras.

Vis dėlto, pasak jo, „valstiečiai“ sukauptą patirtį „meta į šiukšlių dėžę“.

„Partijai nebereikalingi žmonės, kurie savo sunkiu darbu statė jai visuomenės pasitikėjimo kapitalą. Partijai nebereikalingos diskusijos dėl jos ateities. Partija nebenori prisiimti atsakomybės. Partija radikalėja ir priešina“, – teigė jis.

„Parodomosios demokratijos spektakliukas“

Pasak jo, LVŽS praėjusios kadencijos metu reikšmingai pagerino mažiausias pajamas uždirbančių žmonių ir labiausiai socialiai pažeidžiamų šeimų gyvenimo sąlygas. Ir tą padarė vadovaujant R. Karbauskiui.

„Problema ta, kad tas pats pirmininkas dabar partiją stumia į visiškai kitą kelią. LVŽS tampa “apkasų (barikadų) partija“: ji neina pirmyn, neieško ateities vizijos, ji gyvena praeitimi, kasa apkasus, užsidaro savyje ir maitina bendruomenę konfliktu su aplinkiniu pasauliu“, – teigė V. Sinkevičius.

„Partijos pirmininko rinkimai tai puikiai parodė. Tai buvo parodomosios demokratijos spektakliukas. Partijos nariai dar prisimena, kokias atviras diskusijas viduje turėdavome prieš keletą metų. Dabar skaityti publikacijas, kaip kandidatai į pirmininkus net nediskutuoja apie partijos ateitį ir tiesiog atlieka scenarijuje jiems numatytą rolę yra koktu“, – pridūrė jis.

Politikas sako netikintis, jog visi partijos nariai „galvoja lygiai taip pat kaip rinkimų parodijos režisierius“.

„Žinau, kad partijoje yra daug sąžiningų žmonių, kurie galvoja kitaip ir yra atviri diskusijai. Bet partija ir toliau renkasi ne diskusiją, o demokratijos iliuziją. Ji renkasi negirdėti narių, turinčių kitokią nuomonę. Pastarieji, nematydami ateities partijoje tikriausiai išeis, kiti baimindamiesi dėl savo ateities joje tiesiog tylės“, – dėstė V. Sinkevičius.

Partija nesikeitė

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis BNS sekmadienį sakė, jog toks buvusio kolegos sprendimas pasitraukti nenustebino.

„Nieko čia toks sprendimas nestebina. Aš iš jūsų sužinojau, bet jūs manęs nė kiek nenustebinote. V. Sinkevičiaus ir „valstiečių“ vertybės yra labai skirtingi dalykai“, – aiškino politikas.

Pasak jo, Europos Komisijos narys buvo vienas iš kelių žmonių, kurie partijos viduje „bandė destabilizuoti situaciją ir vertybes“. Be kita ko, R. Karbauskis atmetė kritiką dėl partijos radikalėjimo.

„Mes nė kiek nepasikeitė. Mes toms pačioms vertybėms atstovaujame kaip ir anksčiau. Vienas dalykas pasikeitė – aplinka. Liberalai bando primesti savo darbotvarkę, kurios nebandė primetinėti 2016–2020 metais, anoje kadencijoje. Jei V. Sinkevičiui atrodo, kad mes radikalėjame, tai man labai juokinga“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

Besitraukiantys nariai

Žinau, kad partijoje yra daug sąžiningų žmonių, kurie galvoja kitaip ir yra atviri diskusijai. Bet partija ir toliau renkasi ne diskusiją, o demokratijos iliuziją.

Pastaruoju metu partiją paliko Lazdijų ir Pasvalio skyriai. Jie žada jungtis prie ekspremjero Sauliaus Skvernelio buriamos partijos „Vardan Lietuvos“.

Pats eurokomisaras laiške nenurodė, ar ketina jungtis prie šios politinės jėgos. Vėliau BNS jis teigė apie prisijungimą prie S. Skvernelio partijos kol kas neplanuojantis.

V. Sinkevičiaus teigimu, besitraukiantys žmonės „tik įrodė, kad radikalėjimo ir griovimo kelias jiems nepriimtinas“.

„Nepaklusę režisieriaus komandai kasti pykčio ir susipriešinimo apkasus viešai pasmerkiami sakant, kad „valdžia jiems yra tikslas“. Pirmininke, ir Jūs, ir aš puikiai žinome, kad tie žmonės politiką pasirinko norėdami daryti pokyčius, norėdami kurti socialiai teisingesnę ir turtingesnę Lietuvos visuomenę, gerovę Lietuvos šeimoms“, – rašė EK narys.

„Jie pasitraukė, nes norėjo tęsti tai, ką kartu pradėjome, ir tai, ką šiandien išbraukia LVŽS iš savo politinės darbotvrkės. Išeidami iš LVŽS jie pasiliko sau galimybę prisiimti atsakomybę už šitą šalį ir jos žmones. Galimybę, kurios dėl savo retorikos ir veiksmų nebeliko LVŽS. Galimybę ne sėdėti apkasuose bet kurti“, – pridūrė jis.

Politikas teigė nežiūrintis į politiką kaip į mūšio lauką: „Aš nenoriu būti politikas, kaupiantis sau visuomenės palaikymo taškus karingais supriešinimo žodžiais, o ne kasdieniais darbais.“

„Man žmogiškas santykis yra aukščiau už partinius ryšius“, – pridūrė jis.

Nepaisant pasitraukimo, V. Sinkevičius teigia išliekantis atviras buvusiems partiečiams.NAUJAUSI KOMENTARAI

QWX

QWX portretas
Manau ne Valstiečiai radikalėja, tačiau V. Sinkevičius vaivorykštėja...

Snarglius

Snarglius portretas
Mes, jaunoji karta, visokie sinkevičiai ir tomilinai, norime visko ant smūgio - čia ir dabar. Pabuvome partijoje porą metų ir norime jau būti jos dievais, nesvarbu, kad esame vis dar snargliai. Todėl skubame palikti savo gimtąjį politinį lizdą ir lekiame ieškoti naujų aukštumų. Tiesa, pasamonėje jaučiame, kad taip gal atgal į dulkes pavirsime, bet rizikuojame, o gal?

Juokingos formuluotės

Juokingos formuluotės portretas
"Pastaruoju metu partiją paliko Lazdijų ir Pasvalio skyriai" ir panašūs teiginiai yra absoliutus tuščiažodžiavimas siekiant sudaryti išorinę opiniją, neva partija byra. ___ Bet gi visi, kas susidūrę su partijomis Lietuvoje puikiai žino, kad tarkime koks nors Pasvalio skyrius tėra gal tik iš dviejų žmonių, kurie kartą per du mėnesius usieina pabendrauti. Bet į šį "skyrių" jie suregistravę po dešimt ar daugiau savo gimianičių - žmonas, vyrus, brolius, seseris, pusbrolius ir anūkus, tad visa tai jie vadina skyriais. Nors dalis iš tokių popierinių narių gal nei Karbauskio ar Sinkevičiaus pavardžių ėbra girdėję.
VISI KOMENTARAI 64

Galerijos

Daugiau straipsnių