Chaosas dėl lengvatos šildymui: premjeras žinojo, ministrei nepranešė

 • Teksto dydis:

Valdančioji socialdemokratų partija atsisako ketinimų nuo kitų metų pradžios atsisakyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui - ją ketinama pratęsti dar vienam šildymo sezonui.

Tai BNS patvirtino Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

Premjeras žinojo, ministrei nepranešė

Premjeras Algirdas Butkevičius žinojo apie socialdemokratų planus pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui, nors siūlymą naikinti lengvatą teikusi finansų ministrė apie tai nebuvo informuota.

„Žinoma, frakcijos seniūnė kalbėjosi su premjeru apie planus registruoti pataisą“, - BNS sakė premjero, kuris šiuo metu atostogauja, atstovas Mindaugas Janulionis.

Jis tikino, kad kiekvienais metais Vyriausybė teikia biudžeto projektą be PVM lengvatos šildymui, tad ir šiemet nieko naujo nenutiko.

„Kiekvienais metais Vyriausybė Seimui teikia biudžeto projektą be lengvatos ir tada Seime registruojama pataisa pratęsti lengvatą. Tuomet Seimo nariai apsisprendžia, kaip daryti. Tai naujovių šiemet nebuvo“, - premjero komentarą BNS perdavė M.Janulionis.

Finansų ministrė Rasa Budbergytė, kuri šiuo metu taip pat pavaduoja premjerą, teigė nežinojusi apie socialdemokratų planus pratęsti šildymo lengvatą. Be to, ji teigė nepritarianti lengvatos pratęsimui, mat ji yra neteisinga - lengvata naudojasi ir turtingieji. Ministrės manymu, reiktų skirti dotacijas neturtingiesiems, o ne taikyti PVM lengvatas visiems.

R. Budbergytė nenusileidžia

Socialdemokratams siūlant pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui, jų deleguota finansų ministrė Rasa Budbergytė teigia nuomonės nekeičianti ir mananti, kad tokia lengvata neturėtų būti taikoma. PVM lengvatos naikinimui trečiadienį pritarė Vyriausybė, tačiau valdantieji socialdemokratai apsigalvojo ir ketvirtadienį įregistravo lengvatą pratęsiančias įstatymo pataisas.

Ketvirtadienį ryte R.Budbergytė, kuri pavaduoja premjerą ir socialinės apsaugos ir darbo ministrę, Žinių radijui sakė, kad PVM lengvata šildymui turi būti panaikinta, nes nėra teisinga, mat ja naudojasi ir turtingieji. Ji teigė, kad reikia rasti būdą, kaip už šildymą kompensuoti tik neturtingiems asmenims. Vėliau R.Budbergytė BNS teigė, tuo metu dar nežinojusi apie socialdemokratų planus pratęsti lengvatos galiojimą, tačiau tikino ir toliau nekeičianti savo pozicijos.

„Nekeisiu savo nuomonės ir toliau, kad žmones, kurie uždirba mažas pajamas, reikia remti ne tik didinant neapmokestinamųjų pajamų didinimą ir mažinant šilumos kainas, bet taip pat skiriant tikslinę dotaciją. Tai yra tiems, kuriems reikia padėti, reikia padėti. Aš tikrai esu prieš, kad iš valstybės biudžeto lėšų darome viešąsias išlaidas brangias, kurios yra pagalba, parama ir turtingai gyvenantiems“, - BNS sakė R.Budbergytė.

Ministrė sakė suprantanti, kad renovacijos procesas Lietuvoje vis dar nebaigtas, o kai kuriuose miestuose šildymas kainuoja brangiai. Tačiau ji vis vien teigė nesanti lengvatos šalininkė.

„Aš tikrai galvoju, kad jeigu mes iki galo nesame išsprendę visų problemų dėl renovacijos, dėl to, kad tikrai gal šilumos kainos gal yra neteisingos, gal reikia pratęsti tą lengvatą, bet aš tikrai nesu to šalininkė. Manau, kad yra kitų būdų“, - tikino R.Budbergytė.

Pratęsus PVM lengvatos taikymą, kitų metų biudžeto projekte atsiranda 47 mln. eurų skylė. R.Budbergytė tikina, kad padengti šį trūkumą būtų sudėtinga.

„Tai tikrai yra problema ir, kaip sakau, net jeigu mes surinktume daugiau pajamų, ir ekonomika augtų daugiau, ir BVP augtų daugiau, yra išlaidų ribojimo taisyklė. Turėtume iš tiesų galvoti ir dėlioti kaip dar kažkur rastume šaltinių ir tą didelę skylę biudžete - 47 mln. eurų - kompensuoti. Aš suprantu, kad negalime pabloginti priemonių, kurias esame numatę, mažinant socialinę atskirtį. Turėsime galvoti, kaip dar dėlioti kažkaip tai, na, tas procesas tik prasidėjo, Vyriausybė pateikė projektą. Dar iš tiesų bus įvairiausių pasiūlymų, manau“, - teigė ministrė.

Siūlo pratęsti šiam sezonui

„Tai yra bendras sprendimas - ir mano, ir Vyriausybės (...) Lengvatą siūlome pratęsti šiam šildymo sezonui, iki 2017 metų birželio 1 dienos“, - BNS sakė I.Šiaulienė.

Pasak jos, dėl PVM lengvatos pratęsimo biudžeto negautų pajamų, kurios siekia maždaug 47 mln. eurų, kompensavimo šaltinius turės numatyti Finansų ministerija, kai 2017 metų biudžeto projektas bus grąžintas peržiūrėti Vyriausybei.

Kiek vėliau Socialdemokratų partijos išplatintame pranešime teigiama, kad PVM lengvatos pratęsimą numatanti įstatymo pataisa ketvirtadienį buvo įregistruota Seime.

„Nors Lietuvoje sparčiai vyksta daugiabučių namų renovacija, tačiau ji dar nebaigta ir didelė dalis gyventojų išleidžia nemažą dalį savo pajamų būtiniausioms komunalinėms paslaugoms apmokėti. PVM lengvatos pratęsimas sumažintų šią naštą. Be to, daugumai Lietuvos gyventojų šilumos energija tiekiama centralizuotai, todėl daugiausiai nukentėtų daugiabučių namų gyventojai, gaunantys mažas arba vidutines pajamas“, – pranešime cituojama I.Šiaulienė.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Finansų ministerijos parengtam 2017 metų biudžeto projektui, kuriame nėra numatyta PVM lengvata centriniam šildymui. Šiuo metu lengvatinis PVM šildymui siekia 9 proc., o standartinis tarifas - 21 procentą.NAUJAUSI KOMENTARAI

TAIP

TAIP portretas
Šildymo lengvatos yra nesąmonė, nes jomis naudojasi ir turtingi. Ir ką jau padarysi kai daugiabutyje leis atsijungti, juk visi namo viduje prijungti prie tų pačių vamzdžių. Pirma pasimokyk santechnikos.

...

... portretas
PIRMA grąžinkit ikikrizinį PVM, ir TIK paskui, leidus atsijungti nuo tų centralizuotų tinklų, pradėkit kalbėt apie tos 'lengvatos' panaikinimą.

Žinau

Žinau portretas
Žinau,ką reiškia šildymui lengvata.Ja teko pasinaudoti prieš penkis metus vieną šildymo sezoną.Tai buvo kryžiaus keliai.Vyras neteko darbo,o trys vaikai buvo moksleiviai.Pirmiausia iš vyro nepriėmė pareiškimo,nes 3 mėn neatstovėjo Darbo biržoj.Teko man atsiprašyti iš darbo ir vykti į seniūniją,įrodyti,kad vyrui iki pensijos liko mažiau nei trys metai ir jokios Darbo biržos nereikalingos.Paskui suskaičiavo mašinos vertę,žemė būk tai kas mėn duoda pajamų po 120Lt,dar santaupos...,kas ketvirtis darbo užmokesčio pažyma,iš mokyklų pažyma.Niekam nepavydžiu tos šildymo lengvatos,o turtuoliai gyvena nuosavuose namuose ir jiems visai neaktualu bus tos lengvatos ar ne.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių