D. Žalimas: kodėl gyvenantiems su skirtingos lyties asmenimis rūpi tos pačios lyties partnerystė?

 • Teksto dydis:

Seime atmosferą kaitina partnerystės įstatymas. A. Širinskienei vakar nepavyko iš pavasario sesijos darbotvarkės išbraukti Partnerystės įstatymo, praneša LNK.

 

Pasak D. Žalimo, tie politikai, kurie sako, kad Partnerystės įstatymui – ne laikas, mat prasidėjo karas Ukrainoje, yra neteisūs.

„Jie tiek pat teisūs, kiek teisi Rusija, užpuldama Ukrainą. Čia yra visiškas sąvokų sukeitimas vietomis, nes iš tiesų Partnerystės įstatymas reikalingas tam, kad būtų įgyvendintas žmonių lygiateisiškumas, kad visos šeimos, visi vaikai, augantys visose šeimose, būtų traktuojami lygiai. Taip būtų įgyvendinta Konstitucijos nuostata, kuri įpareigoja saugoti visus vienodai – ar šeimas, sudarytas santuokos, ar partnerystės pagrindu, ar tos pačios lyties asmenų šeimas. Sakyti, kad toks noras, kuris yra susijęs su kertinių žmogaus teisių įgyvendinimu, priešina visuomenę, ją skaldo, yra tas pats, kas sakyti, kad Ukraina yra kalta, nes ji suskaldė tarptautinę bendriją ir dėl to Rusija turėjo pagrindą ją užpulti“, – kalbėjo pašnekovas.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Partnerystės įstatymas reikalingas tam, kad būtų įgyvendintas žmonių lygiateisiškumas, kad visos šeimos, visi vaikai, augantys visose šeimose, būtų traktuojami lygiai.

D. Žalimas atskleidė, kuo šis nesutarimas dėl Partnerystės įstatymo naudingas Rusijai.

„Neabejoju, kad jis buvo sėkmingai kurstomas Rusijos. Nenoriu pasakyti, kad visi, propaguojantys vadinamąją „tradicinę šeimą“ ir pan., yra kaip nors tarnaujantys Rusijai, bet netiesiogiai – taip, nes vienas iš Rusijos ideologijos naratyvų yra būtent kova su vadinamąja „Gayropa“, su žmogaus teisėmis, kurios neva išsigimė. Mes matome to rezultatus – tai yra tiesioginis noras pertvarkyti pasaulį pagal save, paneigti visas vakarietiškas žmogaus teisių vertybes. Vienas iš taikinių yra būtent LGBT“, – sakė buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas.

Pasak jo, jei šis įstatymas būtų priimtas, būtų laimėtas vienas frontas žmogaus teisių srityje.

„Beje, dar ir Stambulo konvenciją reikėtų ratifikuoti, kurios Rusija su Azerbaidžanu nepasirašė. Reikia pasakyti vieną paprastą dalyką: mūsų tai tiesiogiai neliečia, mes patys renkamės, kokį norime šeimos tipą. Nežinau, kodėl tiems, kurie gyvena su skirtingos lyties asmenimis, turi rūpėti tos pačios lyties partnerystė. Kaip tai keičia jų gyvenimą? Manau, kad visi bus laimingesni, kai visi bus vienodai ginami, pagal tą pačią Konstituciją“, – teigė D. Žalimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Visai nesuprantamas dalykas. Buvęs Konstitucinio teismo teisėjas nežino kaip mūsų Konstitucijoje apibrėžta šeima. Verta perskaityti Konstituciją ir bus aišku kas sukuria šeimą. Vienintelis variantas. Kitų nėra ir tie išvedžiojimai labai kvaili. Jie griauna Konstituciją. p. Žalimai - ar taip galima?

Romualdas

Romualdas portretas
Šeimoms tas rūpi, nes turi vaikus. Kokias šeimas jie sukurs,? Dviejų vyrų? Dviejų moteriškių? Vaikai užaugę taip pat sukurs normalias šeimas, o ne gyvens susidrėbę. Kai nėra santuokos, nėra ir atsakomybės. Moteris priversta pataikauti sugyventiniui, nes jei paprieštaraus, jis ją ir vaikus paliks. Katalikams santuoka labai svarbi. O dėl Gražiulio, tai jis nei katalikas, nei teisuolis, nors tokį vaizduoja. Kiek jis moterų turėjo ir kiek nesantuokinių vaikų? Tai už kokią šeimą jis kovoja?

Lenkijoje

Lenkijoje portretas
Neskuba to įteisinti ir prezidentas aiškiai pasakė:" lg bt baisiau už komunizmą". Nes be moralinių vertybių tautos žlunga. O kiek čia mūsų belikę...
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių