D. Grybauskaitė: Vakarams krūpčiojant Rusija stumiasi pirmyn

Vakarų lyderiai nepakankamai ryžtingai remia Ukrainą ir tai sudaro galimybes karą pradėjusiai Rusijai stumtis pirmyn, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak jos, Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti galima „tik mūšio lauke“ – Vakarų šalims siunčiant savo pajėgas į Ukrainą arba tiekiant adekvačią reikalingą, modernią ginkluotę“.

Skambučiai teroristui, žmogžudžiui ir agresoriui taip turi būti ir įvertinti – kaip skambučiai teroristui.

„Buvo pasirinktas kol kas antrasis kelias, bet jis vyksta vėluojant, tiekiant nepakankamai modernią ir efektyvią ginkluotę ir to padarinius matome dabar: Rusija lėtai, bet stumiasi rytinėje dalyje į priekį, ir abi pusės, taip pat ir ukrainiečiai, turi didžiulius žmogiškuosius ir technikos praradimus“, – penktadienį transliuotame interviu LRT sakė kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė.

„Deja, dabar, ypač Europoje, dominuoja toks dairymasis per petį, bijojimas savo šešėlio, krūpčiojimas... Išties tai nuteikia nemaloniai. Matyti, kaip lyderiai kažką atsistoję mėgina ir išstenėti, pasiaiškinti užuot priėmę drąsius sprendimus, padedant kaimynei“, – teigė ji.

Pasak D. Grybauskaitės, Vakarai pamažu įsidrąsina dėl ginkluotės tiekimo, bet „tik Putinas trept kojele ir mes krūpt iš karto, ir krūpt iš karto“.

„Išties, toks nuolaidžiavimas, toks bijojimas priimti sprendimus kainuoja kraują, kainuoja didžiulius žmonių praradimus Ukrainoje, kainuoja mums, Vakarams, didžiulę reputacinę žalą“, – tvirtino kadenciją baigusi prezidentė.

Ji kritiškai atsiliepė apie kai kurių Europos lyderių skambučius Rusijos prezidentui: „Skambučiai teroristui, žmogžudžiui ir agresoriui taip turi būti ir įvertinti – kaip skambučiai teroristui“.

Pasak jos, matant Rusijos agresijos pobūdį, galima įžvelgti paraleles su situacija prieš Antrąjį pasaulinį karą, kai nacistinei Vokietijai nuolaidžiavusios valstybės sutiko padalinti Čekoslovakiją.

„Deja, Europa nepasimokė iš savo klaidų“, – sakė D. Grybauskaitė.

Ji teigė, jog sankcijos yra politinė bausmės demonstracija, bet vien jomis Rusijos paveikti nepavyks.

„Pati Rusija gali iškentėti labai dideles ekonomines sankcijas, taip pat ir jos žmonės. Dėl to tiesioginio efekto iš karto, be abejo, nebus, tuo labiau, kad ir tos sankcijos skylėtos, ne iš karto įvedamos ir su tokiais negražiais viešais ginčais ir pasistumdymais“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Pasak jos, kartais atrodo, kad tokios sankcijos „daugiau mums, Vakarams, gėdos pridaro ir tos reputacinės žalos negu naudos“.

Penktadienį sukanka šimtas dienų nuo vasario 24 dienos, kai Rusija pradėjo invaziją Ukrainoje.


Šiame straipsnyje: VakaraiRusijakaras UkrainojeDalia Grybauskaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių