Dabartinėje situacijoje Ukrainai būtinas visų politinių jėgų susitelkimas ir nacionalinis susitarimas, be to, naujoji valdžia privalo užtikrinti, kad būsimi prezidento rinkimai vyktų sąžiningai ir demokratiškai, teigia Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Ketvirtadienį ji telefonu kalbėjo su Ukrainos Aukščiausios Rados pirmininku, laikinai einančiu prezidento pareigas Oleksandru Turčynovu, pranešė Prezidentūra.
Per pokalbį Lietuvos vadovė išreiškė paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui. Ji pabrėžė, kad bet koks išorinių jėgų kišimasis į Ukrainos vidaus politinę situaciją prieštarauja tarptautinės teisės principams ir yra nepateisinamas.
D.Grybauskaitė taip pat pasveikino Radą paskyrus naująjį Ukrainos ministrą pirmininką Arsenijų Jaceniuką ir suformavus šalies Vyriausybę.
Valstybės vadovės teigimu, svarbiausias naujosios Vyriausybės uždavinys - užtikrinti Ukrainos vienybę ir nedelsiant spręsti neatidėliotinas ekonomines problemas. Tam būtinas visų Ukrainos politinių jėgų susitelkimas ir nacionalinis susitarimas.
Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog labai svarbu užtikrinti, kad Ukrainoje šiemet vyksiantys prezidento rinkimai būtų sąžiningi ir demokratiški.
Anot pranešimo, laikinasis Ukrainos prezidentas asmeniškai padėkojo už Lietuvos paramą Ukrainai ir pagalbą nukentėjusiems.
Ukrainos parlamentas yra paskelbęs, kad nauji prezidento rinkimai vyks gegužės 25 dieną.
Atsiskirti nuo Ukrainos grasina Krymas. Ketvirtadienį čia dešimtys prorusiškai nusiteikusių ginkluotų asmenų kareiviška apranga užėmė parlamentą ir vyriausybės pastatus, virš jų iškeltos Rusijos vėliavos.
Naujausi komentarai