Serialo „Paveldėtoja“ užkulisiai: nuo netikro kūdikio iki surakinto žandikaulio

 • Teksto dydis:

Nuo šio pirmadienio 20 val. per LNK televiziją pradedamo rodyti naujojo serialo „Paveldėtoja“ aktoriai ir filmavimo grupė neišvengė nuotykių.

Filmavimo aikštelėje aktoriams teko pavojingai vaikščioti ant skardžio, kalenti dantimis apsivilkus vasariškais drabužiais šaltomis rudens dienomis, o filmavimo grupei kirsti užšalusį tvenkinį ir pasiaiškinti praeiviams dėl per menkai aprengto kūdikio.

Ką daryti, kai moki vairuoti tik automobilį su automatine pavarų dėže, bet į filmavimo aikštelę pristatyta priemonė su mechanine pavarų dėže? Toks iššūkis teko televizijos seriale vaidinančiai žinomai aktorei Monikai Bičiūnaitei. Laimei, jai į pagalbą atskubėjo vienas iš filmavimo grupės narių. Vyras atsigulė ant automobilio galinės sėdynes ir už aktorę perjunginėjo pavaras. „Taip scena buvo išgelbėta“, – juokdamasi prisiminė M. Bičiūnaitė.

Buvo tikrai nejauku stovėti ant paties skardžio krašto. Be to, buvo taip šalta, kad man surakino žandikaulį ir sunkiai sekėsi kalbėti.

Tačiau ne visos scenos aktoriams kėlė šypseną. Jiems teko įveikti ir baimę, ir šaltį. Pagrindinį vaidmenį seriale vaidinanti aktorė Anastasija Marčenkaitė, visiems pažįstama iš kultinio kino ir žiūrovų simpatijas pelniusio kino filmo „Ekskursantė“, neslepia bijojusi vaidinti ant Pučkorių atodangos krašto pučiant žvarbiam stipriam vėjui ir lašnojant. „Buvo tikrai nejauku stovėti ant paties skardžio krašto. Be to, buvo taip šalta, kad man surakino žandikaulį ir sunkiai sekėsi kalbėti. O teko vaidinti meilę, reikėjo vaidinti, kad gera“, – tekusius iššūkius prisiminė jauna aktorė.

Televizijos serialo filmavimas trunka apie pusmetį. Per šį laiką reikėjo pavaizduoti visus metų laikus. Todėl buvo dienų, kai netikėtai atvėsus orui, aktoriams teko vaidinti lauke vilkint trumparankovius marškinius, lengvas sukneles, nors termometras terodė dešimt laipsnių šilumos. „Toks jau tas mūsų darbas. Juk negali žiūrovui rodyti, kad vieną dieną maudaisi šilumoje, o kitą – jau vilki kailiniais“, – sakė seriale vaidinantis žinomas televizijos ir kino aktorius Mindaugas Papinigis.

„Įdomiausia tai, kad vaidinant atsiranda toks azartas, kad apie jokias ligas neleidi sau nė pagalvoti. Todėl, nepaisant šalčio nė vienas aktorių filmavimo metu neperšalo“, – džiaugėsi A. Marčenkaitė. 

Bene ekstremaliausias išbandymas teko serialo dailininkui ir kaskadininkui, kuomet reikėjo nufilmuoti iš tvenkinio išlipantį narą. Kaip tyčia naktį paspaudė šaltukas ir serialo kūrybinė grupė ryte rado užšalusį tvenkinį. Vienintelė išeitis tęsti filmavimą – išdaužyti ledą. Tą kartą iš vandens išgriebta apie 50 kvadratinių metrų išdaužyto ledo.

Filmavimo darbus ne kartą stabdė ir netikėtai iškritęs sniegas. „Filmuojame rudens scenas ir staiga pradeda snigti. Filmavimo asistentai čiumpa į rankas šluotas ir greitai nušluoja nemenką plotą pievos. Turėjome vos kelias minutes nufilmuoti sceną, kol pieva vėl pasidengė baltai“ – dabar jau su šypsena kūrybines kančias prisiminė režisierius Mantas Verbiejus.

Serialo prodiuseris Andrius Korenka iki šiol juokiasi pasakodamas apie pirmosios serijos filmavimą. „Buvo labai šalta diena, visi dirbome su kepurėmis ir pirštinėmis, pūtė žvarbus vėjas, o pagal scenarijų, turėjome filmuoti senovinę legendą, kurios herojė rankose nešasi kūdikį. Kūdikio manekeną išsinuomojome kino studijoje. Lėlė atrodė taip tikroviškai, kad kai serialo dailininkė ištraukė manekeną iš automobilio, viena jautri moteris ją užsipuolė, kodėl ši tokiame šaltyje neša pusiau pliką vaiką. Filmavimo grupė mirė iš juoko, o moteris ilgai čiupinėjo lėlę, kol patikėjo, kad tai netikras kūdikis“, – pasakojo prodiuseris.

Kūrybinė grupė pasiaiškinti turėjo ir paveldosaugos specialistams. Serialo veiksmas vyksta viename Lietuvos dvarų. Jo rūsyje specialiai filmavimui buvo pastatyta baro dekoracija. Radę „barą“ ir už jo stovintį filmavimo administratorių paveldosaugos specialistai užsisakė kavos ir nustebo išgirdę, kad tai tik dekoracija.

Televizijos seriale vaidina visas būrys profesionalių Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorių, tarp kurių – Arnoldas Eisimantas, Jolanta Dapkūnaitė, Dalia Michelevičiūtė, Donatas Šimukauskas, Emilija Latėnaitė ir kiti.

Naujas serialas „Paveldėtoja“ per LNK televiziją – pirmadieniais-trečiadieniais 20 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jovile

Jovile portretas
Serijos labai trumpos daugiausia uzima izanga ir reklama., Gerai kai galime prasukti. Pamokinkite vaidybos ta Rugile ir Leja. Nesiziuri.Dovanokit. Sekmes

angelas

angelas portretas
nuostabiai grazu.

stebejome

stebejome portretas
fimavima-Krikstenu dvare-neblogas filmas bus
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių