R. Polanski – nauji kaltinimai išžaginimu

 • Teksto dydis:

Lenkų kilmės prancūzų kino režisierius Romanas Polanski svarsto paduoti į teismą prancūzų laikraštį, kuris išspausdino vienos buvusios aktorės atvirą laišką, kuriame ji jį apkaltino išžaginimu aštuntajame dešimtmetyje, sekmadienį pranešė režisieriaus advokatas.

R. Polanski susilaukė naujos kritikos bangos po naujausių kaltinimų seksualiniu nusikaltimu.

Skelbiama, kad Prancūzijos rašytojų ir režisierių gildija ketina netrukus susirinkti ir svarstyti, ar nereikėtų R. Polanski pašalinti iš savo narių po penktadieninio „Le Parisien“ straipsnio.

Prancūzų fotografė ir buvusi aktorė Valentine Monnier (Valentina Monjė) teigia, kad R. Polanski ją „itin smurtingai“ išžagino savo kalnų trobelėje Šveicarijos Gštado slidinėjimo kurorte 1975 metais, kai jai buvo 18 metų.

Moteris teigia, kad režisierius išpuolio metu mėgino priversti ją praryti kažkokią piliulę, o vėliau ašarodamas atsiprašinėjo ir reikalavo pažadėti, kad ji niekada niekam nepasakos apie išpuolį.

„Maniau, kad mirsiu“, – atvirame laiške, kurį išspausdino „Le Parisien“, rašė moters.

Dienraštis teigia apklausęs pačią aktorę ir susisiekęs su liudininkais, kurie patvirtino jos pasakojimą.

V. Monnier yra pirmoji prancūzė, apkaltinusi R. Polanski seksualine prievarta.

„Ponas R. Polanski šiuos kaltinimus išžaginimu kategoriškai neigia, – agentūrai AFP sakė jo advokatas Herve'as Temime (Ervas Temimas). – Svarstome imtis teisinių priemonių prieš šią publikaciją.“

Režisierių R. Polanski pirmą kartą seksualine prievarta apkaltino amerikietės Samantha Geimer (Samantos Geimer) motina. Jos teigimu, jos dukrai buvo 13 metų kai, R. Polanski kino žvaigždės Jacko Nickolsono (Jako Nikolsono) namuose Los Andžele 1977 metais ją apsvaigino ir išžagino.

2010 metais britų aktorė Charlotte Lewis (Šarlotė Luis) apkaltino prancūzų režisierių seksualine prievarta 1983 metais, kai jai buvo 16 metų.

Dar viena moteris, kuri identifikuojama tik kaip Robin, 2017 metų rugpjūtį apkaltino R. Polanski seksualiniu išpuoliu 1973 metais, kai jai buvo 16 metų.

Po mėnesio buvusi aktorė Renate Langer pateikė naują pareiškimą, jog R. Polanski ją esą išžagino 1972 metais, kai jai buvo 15 metų.

O 2017 metų spalį kalifornietė menininkė Marianne Barnard (Marian Barnard) apkaltino jį seksualiniu išpuoliu 1975 metais, kai paprašė jos, kad ji pozuotų jam nuoga, kai jai buvo tik 10 metų.

R. Polanski visus šiuos kaltinimus neigia, tačiau dėl jų buvo priverstas 2017 metais atsisakyti Prancūzijos „Oskarais“ vadinamų „Cezarių“ apdovanojimų komisijos pirmininko pareigų.

R. Polanski 2003 metais gavo geriausio režisieriaus „Oskarą“ už filmą „Pianistas“, tačiau praėjusiais metais JAV kino meno ir mokslo akademija pašalino jį iš savo narių.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
ILGAI MOTERIŠKĖ JAUTĖ O R G A Z M Ą , KAD TIEK LAIKO TYLĖJO , MATYT GERĄ ''LEISTUVĄ''- OBLIŲ TURI .

Anonimui

Anonimui portretas
Mažuti, o nepagalvojai, kad Polanskis maniakas, jei tiek nepulnamečių merginų patvarkė? Tada jos gal tiesiog buvo per jaunos, kad sugebėtų kam nors pasiskųsti?

Anonimas

Anonimas portretas
Oi kiek nusenusių qrvų nori pasipelnyti iš to režisieriaus. Pasiūlysiu ir savo bobai pasiskųsti, kad prieš 50 metų tapo jo auka, gal iąlaimės ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių