R. Jonaitis čiumpa šių dienų galimybes

Prie LRT transliuojamos "Labas rytas, Lietuva" laidos komandos vėl prisijungęs radijo ir televizijos laidų bei projektų vedėjas Richardas Jonaitis mėgaujasi naujais ritmais ir iššūkiais. Tolimas ir avantiūriškas keliones pamėgęs vyras sako, kad su malonumu ruošiasi ne tik darbingai, bet ir labai lietuviškai vasarai.

Prisijaukinti rytą

Po penkerių metų pertraukos į legendinės LRT laidos "Labas rytas, Lietuva" studiją grįžęs R.Jonaitis labai greitai prisiminė, ką reiškia keltis 4–5 val. ryte. "Supratau, ką reiškia kelios valandos po laidos dėlioti kitos dienos planus, galvoti apie naujus pašnekovus. Supratau, kad viskas, kas vyksta likusią dienos dalį, dėl miego trūkumo vyksta kaip per rūką. Bet man labai patinka, įdomu sugrįžti, didelis tempas: vienas pašnekovas keičia kitą, viskam reikia būti pasiruošus, tiesioginis eteris", – su šypsena veide vardija vienas iš laidos vedėjų.

Ankstyviems rytams energijos suteikia savi ritualai. "Žiemą pamėgau maudynes eketėje, ežeruose, stengiuosi to neapleisti – rytais naudoju kontrastinį dušą, jis padeda geriau pabusti. Aišku, labai sunku, bet suteikia energijos visai dienai. Tada keliauju į LRT studiją, ten laukia drabužiai, grimas, temų peržiūrėjimas, kolegos, eteris, pašnekovai, žaidimai, žiūrovai", – pasakoja jis.

R.Jonaitis neslepia, kad keltis itin anksti nelengva – jis save vadina visiška pelėda. "Dažniausiai ilgai naktinėju ir keliuosi labai vėlai, bet kai dabar reikia pakeisti savo įpročius, yra kuo pasidžiaugti – gražiai atrodo dienos pradžia, gatvėse tuščia, viskas tik prasideda. Norint ryte būti žvaliam, reikėtų nueiti miegoti iki 22 val., bet man vis dar nepavyksta. Gal ilgainiui pavyks…" – svarsto jis.

R.Jonaitis kartu su kolegomis sako, kad vasarą "Labas rytas, Lietuva" bus šiek tiek kitokia. "Nežinome, kokia vasara bus iš tikrųjų, matysime, kokia bus pandeminė situacija, ar ji visiškai aprims. Tada norėtume pakeliauti po Lietuvą, rengti transliacijas iš įvairių Lietuvos vietų ir miestelių, kad pamatytume, kaip mūsų žiūrovai atrodo ir kituose miestuose, kad jie ateitų, susipažintų su mumis. Išvykstamosios transliacijos būtų labai malonu", – sako jis.

Tai lyg organizmas, turiu pasitikėti kitais, negaliu visko laikyti savo rankose.

"Bet jau dabar, atšilus orams, stengiamės daryti kombinuotas transliacijas: dalis laidos pristatoma iš studijos, kita dalis – lauke, LRT kiemelyje, tarp obelų", – priduria laidos vedėjas.

Tarp radijo ir televizijos

R.Jonaitis dirbti televizijoje pradėjo savo gimtinėje, Plungės kabelinėje televizijoje, vėliau prisijungė ir prie Plungės radijo "Spindulys".

"Dar vėliau sostinėje beveik penkerius metus dirbau radijuje M-1, o jau tada atėjau į LRT – įsidarbinau LRT Opus radijo stotyje ir "Labas rytas, Lietuva" laidoje. Iš pradžių joje kūriau reportažus apie koncertus, kultūrinius renginius, o kai Ignas Krupavičius iškeliavo į kariuomenę, jį pakeičiau laidos vedėjo pozicijoje. Paraleliai buvo ir kitokių projektų, pavyzdžiui, "LRT Opus ore", kur filmuodavome daug lietuviškų grupių, tie koncertai yra likę ir šiandien. Buvo laida "Muzikos savaitė", televizijos projektas "Šok su žvaigžde", – dalijasi laidų vedėjas.

Pasak jo, seniau skirtumai tarp darbo radijuje ir televizijoje išties buvo esminiai. "Radijuje nereikėjo stipriai rūpintis savo išvaizda, grimuotis, darytis šukuosenos, nes niekas nematydavo, bet dabar radijas irgi tampa vizualus. Pavyzdžiui, LRT Opus laidos transliuojamos ir vaizdu, todėl skirtumas tarp televizijos ir radijo mažėja", – aiškina R.Jonaitis.

Jam dirbti radijuje kiek lengviau nei televizijoje, mat ten jis pats sėdi prie pulto ir pats valdo situaciją. "Jei kartais nežinočiau, ką kalbėti, bet kada galiu įjungti muziką – situaciją laikau savo rankose. Televizijoje daug kas priklauso ir nuo režisieriaus, ir nuo garsą reguliuojančių kolegų, ir nuo pašnekovų, ir nuo operatorių. Tai lyg organizmas, turiu pasitikėti kitais, negaliu visko laikyti savo rankose", – dėsto laidų vedėjas.

R.Jonaitis žada ir toliau darbuotis tiek radijuje, tiek televizijoje. "Man patinka ir radijas, ir televizija. Televizijoje pokalbiai yra trumpesni – trunka 7–8 minutes, kartais 10 minučių, o radijuje didžioji dalis mano laidų trunka valandą, todėl televizijoje reikia iš karto griebti jautį už ragų, eiti prie temos esmės", – sako jis.

Kelionių kirminėlis

2018 m. spalį R.Jonaitis kartu su žmona aktore Jovita Balčiūnaite išvyko į beveik metus trukusią kelionę po Australiją, Okeaniją, Naująją Zelandiją, dalį pietryčių Azijos valstybių.

Įdomu sugrįžti, didelis tempas: vienas pašnekovas keičia kitą, viskam reikia būti pasiruošus, tiesioginis eteris.

"Tai buvo mūsų sena svajonė, visada norėjome pakeliauti ilgesnį laiką. Pavyko tai padaryti labai geru laiku, nes kai sugrįžome, greitai prasidėjo dideli gaisrai, kurie ir buvo tose vietose, kuriose keliavome. Apvažiavome pusę Australijos – 21 tūkst. kilometrų. Be to, dar po kiek laiko prasidėjo ir pandemija. Aplankėme beveik dešimt šalių", – pasakoja jis.

"Jei esi kartą pakeliavęs, kažkur pabuvęs, tas kelionių ir nuotykių kirminėlis gyvena tavyje. Tada dar pakeliauji, tada tas kirminėlis dar padidėja ir graužia, vis primindamas, koks tas pasaulis yra įdomus, gražus ir kaip reikėtų nepabijoti ryžtis avantiūriškiems nuotykiams iškeliauti, praktiškai su bilietu į vieną pusę, ir žiūrėti, kaip viskas klostysis toliau", – šypsosi R.Jonaitis.

"Tiesiog jauti, kad reikia bandyti čiupti galimybę, bandyti keliauti. Gyvenimas bėga greitai, atrodo, neseniai vedžiau "Labas rytas, Lietuva", o jau penkeri metai praėjo. Nors nelaimėjome milijono, kurį laimėję dažnai sako, kad keliaus aplink pasaulį, kartkartėmis norisi tyrinėti", – sako jis.

R.Jonaičio kelionių kirminėlis šiuo metu kiek aprimęs, nepaisant to, kad kartu su žmona jau ilgai nekeliavo. "Buvome ir atitolę nuo kai kurių darbų, buvo daug uždarumo, o dabar tikrai yra daug įdomios veiklos ir Lietuvoje. Tolimoms, ilgoms kelionėms dabar nesiruošiame, nebent mažesnėms Europos šalyse ir pačioje Lietuvoje", – prisipažįsta laidų vedėjas.

Lietuviški džiaugsmai

Po tokių kelionių pase lieka vizų įspaudas, o širdy ir atsiminimuose – įvairių šalių gyvenimo būdas.

"Gali papasakoti, kaip gyvenimas atrodo 16 tūkst. km nuo Lietuvos. Tikrai lieka gražūs prisiminimai, kuriais kartais net sunku patikėti. Pavyzdžiui, nacionaliniai parkai, kuriuose esame vieni du ir 40 °C karščio temperatūra, atodangos, vandens telkiniai, kengūros, netikėtai iššokančios iš krūmo, arba krokodilas, gulintis ant kelio. Buvo daug tokių neįtikimų dalykų, kurie, atrodo, prabėgo kaip sapnas", – prisiminimais dalijasi pašnekovas.

Bet svarbiausias iš jų – gerų žmonių veidai, sako jis: "Sutikome daug šaunių žmonių, pavyzdžiui, lietuvaičių Vanuatu, kurie mus priėmė, paglobojo ir aprodė daug ką kitoje pasaulio pusėje. Gal labiausiai iš kelionių ir pasiilgstame sutiktų žmonių."

Dabar R.Jonaitis koncentruojasi į artimą ateitį, nes juk įdomu, kaip viskas vyks. "Nėra rutinos, kurti laidą "Labas rytas, Lietuva" yra įdomus iššūkis. Įdomu, kaip pavyks sudėlioti naują laidą, kokia bus ši vasara, kokių darbų ji pasiūlys. Norisi čiupti šių dienų galimybes, kurti įdomias laidas, kuo daugiau interviu padaryti", – sako jis.

"Manau šią vasarą žmonės bus labai džiaugsmingi, nes gyveno užsidarę, yra išsiilgę vieni kitų, kelionių. Tikiuosi, kad bus geri orai. Tikiuosi, kad kartu su žmona pavyks daug po Lietuvą pakeliauti – ne tik pajūryje, bet ir Aukštaitijoje, Žemaitijoje, Dzūkijoje, Vilniuje, pasimaudyti, pabūti nacionaliniuose parkuose, kuriuose nesame buvę, panakvoti palapinėse. Tai gana paprastos, bet visiškai neprastos pramogos", – vasaros lūkesčiais dalijasi R.Jonaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių