Paskutinėje sezono premjeroje – aktorė G. Balandytė

Nacionalinis Kauno dramos teatras pristato paskutiniąją šio sezono premjerą – amerikiečių dramaturgo Johno Patricko komediją „Mūsų brangioji Pamela“. Pagrindinį vaidmenį Algirdo Latėno režisuojamame spektaklyje atliks Gražina Balandytė.

Klasikinė Brodvėjaus pjesė „Mūsų brangioji Pamela“ turėtų tapti ypatinga dovana ne tik pozityviau mąstyti įkvepiančio humoro mėgėjams. Visų pirma tai duoklė aktorės G.Balandytės išsiilgusiems gerbėjams – legendinė scenos artistė po kelerių metų pertraukos sugrįžta į teatro sceną kurti specialiai jai pasiūlyto pagrindinio vaidmens.

Spektaklio herojė Pamela Kronki – vieniša senyvo amžiaus moteris, gyvenanti apleistame name lūšnynų kvartale. Iš pirmo žvilgsnio tai tobula galimybė sukčiams lengvai pasipelnyti – tereikia apdrausti miesto vienišės gyvybę ir, nužudžius ją, pasiimti milžinišką draudimo išmoką. Vis dėlto kas galėtų pagalvoti, kad būtent moters patiklumas gali tapti pagrindine kliūtimi piktiems kėslams įgyvendinti?

Kriminaliniuose laikraščių puslapiuose dažnai aprašomos panašios istorijos liūdina savo tragiškumu. Tačiau tik ne šiame spektaklyje, nes užkrečiantis herojės optimizmas ir geranoriškumas ne tik supainioja apgavikų planus, bet ir pažadina juose iki tolei primigusias esmines žmogiškąsias vertybes – atjautą, rūpestį, švelnumą, meilę kitam. Nepažįstama senučiukė palaipsniui tampa brangiąja Pamela. Visai tokia pat, kokia savo ištikimiems gerbėjams yra G.Balandytė – labai mylima ir sava.

„Svarbiausia, mokytis iš herojės vidinės šviesos, optimizmo, aukštesnių vertybių. Tai nugalintis pozityvas. Jai nereikia dešimties Dievo įsakymų, jai reikia tik meilės“, – apie G.Balandytės kuriamą personažą pasakojo režisierius A.Latėnas, pabrėždamas, kad ir pati aktorė yra tobulas šių savybių pavyzdys. Režisierius juokauja, kad spektaklį netgi knietėjo pavadinti „Mūsų brangioji Gražina“.

Pati G.Balandytė neslėpė jaudulio sugrįžti į Kauno dramos teatro sceną. „Man tai didžiulis laukimas, o kartu ir baimė atlaikyti fiziškai. Šis vaidmuo, jeigu tik aš pajėgsiu jį iki galo sukurti, žinoma, yra mano paskutinysis. Todėl man asmeniškai jis yra labai brangus ir svarbus. Kartu ir liūdna, bet toks yra tas gyvenimas, – sakė aktorė, su šypsena pridurdama: – Fantastiškai yra pasakęs Martinas Liuteris Kingas: “Jeigu aš žinočiau, kad rytoj bus pasaulio pabaiga, šiandien pasodinčiau medį.„ Niekada nereikia prarasti nei vilties, nei noro tą akimirką gyventi. Už tą stebuklingą akimirką, kad aš atsidūriau dabar scenoje! Jeigu man pavyks, tuomet suvoksiu, kad vien dėl to buvo verta gyventi.“

Spektaklyje taip pat vaidina Gabrielė Aničaitė, Inga Mikutavičiūtė, Algirdas Pintukas, Henrikas Savickis, Ričardas Vitkaitis, Ridas Žirgulis. Scenografiją kuria Sergejus Bocullo, kostiumų dailininkė – Berta Bocullo, kompozitorius – Titas Petrikis.


Kas: premjera „Mūsų brangioji Pamela“.

Kur: Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Kada: gegužės 24, 25 ir birželio 8 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių