Netektis mados pasaulyje: mirė „Chanel“ dizaineris K. Lagerfeldas

 • Teksto dydis:

Paryžiuje mirė pasaulinę šlovę pelnęs dizaineris Karlas Lagerfeldas, antradienį patvirtino mados namai „Chanel“, kuriems jis vadovavo nuo 1983 metų.

„Aš lyg savo paties karikatūra“

Šis pranešimas buvo paskelbtas praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai mados pasaulio „Kaizeriu“ pramintas 85 metų kūrėjas nepasirodė per Paryžiaus aukštosios mados savaitės „Chanel“ kolekcijų pristatymus.

Vokietijoje gimęs K. Lagerfeldas vadovavo vieniems garsiausių mados namų tarsi XVII amžiaus absoliutiniai monarchai, iš kurių jis sėmėsi įkvėpimo savo įvaizdžiui.

Nupudruotus baltus plaukus susirišęs į kaselę, nesiskiriantis su juodais saulės akiniais ir iškrakmolytais baltais marškiniais, jis buvo ne mažiau atpažįstamas nei jo klientai iš garsenybių pasaulio.

„Aš lyg savo paties karikatūra, man tai patinka“, – taip apie savo įvaizdį sakė dizaineris.

Tačiau pastaraisiais metais K. Lagerfeldas iš pažiūros atrodė nusilpęs, jo nepaprastas kūrybingumas po truputį ėmė gesti, ir tai galima buvo pastebėti ant podiumo.

Jo draugai visuomet sakydavo, kad šis darbštus kūrėjas mirs laikydamas rankoje pieštuką. Praeitą savaitę jo paties mados prekės ženklas „Karl Lagerfeld“ tebeskelbė apie naujus bendradarbiavimo dizaino srityje projektus.

Kalbos apie pablogėjusią dizainerio sveikatą pasigirdo praėjusį mėnesį, kai jis pirmą kartą gyvenime nepasirodė kolekcijų pristatyme. Tuomet „Chanel“ vadovai paaiškino, kad tą „rytą jis buvo pavargęs“.

Iki savo mirties K. Lagerfeldas buvo trijų prekės ženklų meno direktorius: Prancūzijos „Chanel“, Italijos „Fendi“ ir savo „Karl Lagerfeld“.

Turėjo kandų liežuvį

K. Lagerfeldas taip pat buvo žinomas dėl kandaus savo liežuvio. 2012 metais dizaineris apie britų dainininkę Adelę sakė: „Ji šiek tiek per stora, bet ji turi gražų veidą ir dievišką balsą.“

Po 2011 metais įvykusių karališkųjų Kembridžo kunigaikštienės ir kunigaikščio vestuvių K. Lagerfeldas apie kunigaikštienę Kate sakė, kad ji „turi gražų siluetą“, bet jos sesuo Pippa Middleton „kamuojasi“. „Man nepatinka sesers veidas. Ji turėtų rodyti tik savo nugarą“, – sakė K. Lagerfeldas.

Kalbėdamas apie Rusiją, dizaineris yra pasakęs: „Jeigu aš būčiau moteris Rusijoje, būčiau lesbietė, nes vyrai labai bjaurūs.“

1933 metais Vokietijoje Karlo Otto Lagerfeldto vardu gimęs dizaineris pasikeitė pavardę į Lagerfeldas.

Mados pasaulis gedi

Žinia apie dizainerio mirtį sukrėtė mados pasaulį; politikai ir K. Lagerfeldo gerbėjai socialiniuose tinkluose skelbia pagarbos pareiškimus.

Italų dizainerė Donatella Versace (Donatela Versačė) buvo viena pirmųjų, pareiškusių pagarbą kūrėjui socialiniame tinkle „Instagram“, vos pasklidus žiniai apie „Kaizerio“ mirtį.

„Karlai, tavo genialumas palietė daugelio žmonių gyvenimus, ypač Gianni ir mano“, – parašė ji, paminėdama nužudytą savo brolį ir prekės ženklo „Versace“ įkūrėją Gianni Versace (Džanį Versačę).

„Niekada neužmiršime tavo neįtikėtino talento ir begalinio įkvėpimo. Mes visada mokėmės iš tavęs“, – tęsė ji. 

Privilegija galėti sakyti, kad su juo dirbai, kad klauseisi jo kalbant, kad su juo kalbėjaisi, kad jis yra sukūręs tau drabužių.

Prabangos prekių milžinės LVMH savininkas Bernard'as Arnault (Bernaras Arno), įtakingiausias mados industrijos veikėjas, sakė esąs „be galo nuliūdintas“ netekęs „labai brangaus draugo“ ir „kūrybos genijaus“.

„Mada ir kultūra prarado didžiulį įkvėpimo šaltinį. Jis prisidėjo, kad padarytų Paryžių pasaulio mados sostine, o „Fendi“ – viena inovatyviausių itališkų prekės ženklų“, – sakė milijardierius.

„Privilegija galėti sakyti, kad su juo dirbai, kad klauseisi jo kalbant, kad su juo kalbėjaisi, kad jis yra sukūręs tau drabužių“, – per „Instagram“ parašė prancūzų aktorė ir dainininkė Vanessa Paradis (Vanesa Paradis).

Dainininkė ir buvusi pirmoji Prancūzijos ponia Carla Bruni-Sarkozy (Karla Bruni Sarkozi), demonstravusi K. Lagerfeldo kolekcijas ant podiumo, tai pat parašė jaudinančią žinutę savo mentoriui socialiniame tinkle „Instagram“.

„Ačiū už visą tą energiją... ačiū už tai, kad dovanojote mūsų pasauliui grožio ir šviesos, (davėte) tiek spalvų tamsoje ir tiek daug išminties mūsų pilkoms dienoms. Manau, per daug ašarų ir per daug gėlių nebūtumėte norėję, bet jūsų trūks. Visam pasauliui ir man jūsų trūks“, – parašė ji.

Mados kūrėja tapusi popmuzikos žvaigždė Victoria Beckham (Viktorija Bekem) parašė: „Karlas buvo genijus.Jis „visada buvo labai malonus ir dosnus man bendraujant asmeniškai ir profesinėje srityje. Ilsėkis ramybėje.“

„Karlas Lagerfeldas – milžiniška asmenybė, nepaprastas žmogus“, – radijui RTL sakė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras (Kristofas Kastaneras).NAUJAUSI KOMENTARAI

Aiškiaregis

Aiškiaregis portretas
Gaila, šviesos bus mažiau

Anonimas

Anonimas portretas
talentingas zmogus isejo anapilin, pinigai nevisagaliai, gali viska nusipirkti tik ne sveikata.

Fffff

Fffff portretas
Pagreitino mirtį plastinės opetacijos,nesvarbu kad ne jaunas,bet būtu dar gyvenes.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių