„Lūšies kelyje“ – tarzaniški iššūkiai Pereiti į pagrindinį turinį

„Lūšies kelyje“ – tarzaniški iššūkiai

2009-08-15 23:59
Įspūdinga: sudėtingos konstrukcijos tarp medžių išdėstytos iki 12 metrų aukštyje.
Įspūdinga: sudėtingos konstrukcijos tarp medžių išdėstytos iki 12 metrų aukštyje. / Redakcijos archyvo nuotr.

Šimtametis miškas, ošiantis Žibininkų kaime, lyg magnetas traukia nuotykių ištroškusius vasarotojus. Medžių viršūnėmis nusidriekusiame „Lūšies kelyje“ drąsuoliai semia adrenaliną, išbando save ir draugus.

Trasose – ištvermės testai

Unikalus nuotykių parkas „HBH Juozo alaus bravoro“ valdose Kretingos rajone buvo pradėtas kurti prieš pustrečių metų. „Lūšies kelias“, išsiraizgęs 2,5 hektaro plote, kviečia išmėginti keturias skirtingų lygių trasas.

„Raudonoji“ reikalauja nemažai fizinės ištvermės – finišą pasiekia tik stipriausieji. Už ryžtą įveikti šią trasą narsuoliams atlyginama penkiais skrydžiais, kurių vienas yra net 140 metrų ilgio. Žygį vainikuoja 15 metrų siekiantis tarzaniškas šuolis. „Mėlynoji“ trasa irgi nešykšti aštrių įspūdžių: čia laukia du skrydžiai, kurių vienas yra apie 70 metrų ilgio, siūbuojančių rąstų konstrukcijos, beždžionių tiltai, zigzaginės perėjos ir kitos atrakcijos.

„Raudonoji“ ir „mėlynoji“ trasos yra skirtos lankytojams nuo 12 metų, o „žaliąją“ gali pamėginti įveikti ir moksleiviai nuo 10 metų – čia siūloma pasitikrinti savo jėgas ir vikrumą, pajusti du smagius skrydžius bei išsiaiškinti, kam skirtos tarp medžių kabančios statinės.

„Geltonoji“ trasa skirta mažiausiems nuotykių ieškotojams „Lūšies kelyje“. 6–11 metų vaikai šiame ruože gali pramogauti prižiūrimi savo tėvų.

Iš viso „Lūšies kelias“ žada 10 nusileidimų lynais ir 50 nesikartojančių, kraują kaitinančių rungčių įvairiame aukštyje. Nusileidimai lynais, kurių ilgis siekia net pusę kilometro, suteikia progą pailsinti raumenis su vėju sliuogiant tarp medžių.

Nuotykiams – jokių tabu

Kostas Kačerauskas, nuotykių parką įkūręs kartu su pajūrio verslininke Rada Matulevičiene, tvirtino, kad „Lūšies kelio“ iššūkiai vilioja ne tik vyrus ir vietoje nenustygstančius berniukus – nuotykių trokšta ir merginos, ir senjorai. Dailus manikiūras arba pensininko pažymėjimas kišenėje – ne priežastis atsisakyti linksmybių, jei tik akyse žiba kibirkštėlės.

Nuotykių parke jau ne kartą vyko bernvakariai ir mergvakariai, pamiršę rimtuolišką įvaizdį ir kompiuterius ant lynų karstėsi solidžių įmonių darbuotojai.

Besiruošiantiems į žygį puošnią aprangą derėtų išmainyti į sportišką, nepamiršti patogių batų. „Ir karingai nusiteikti bei pasiimti draugus! Kai tave stebi bičiuliai, įkvėpimo veržtis į priekį yra žymiai daugiau“, – linksmai pridūrė K.Kačerauskas.

Lankytojus pasitikę instruktoriai smulkiai paaiškina, kaip judėti trasa. Jei pakibus aukštybėse pasirodo, kad kažkuris etapas yra pernelyg sudėtingas ir jo nepavyks įveikti, žmogus saugiai nuleidžiamas žemyn ir savo bendražygių gali palaukti vaikštinėdamas po mišką arba prisėdęs viename iš „HBH Juozo alaus bravoro“ barų.

Pasivaikščiojimas trasomis ir nuotykiai, kuriuos dar ilgus mėnesius bus smagu prisiminti, kainuoja 40–45 litus. Pramogautojų grupėms taikomos nuolaidos. Linksmybių kaina vaikiškoje trasoje – 20 litų.

Pasibaigus vasaros sezonui pramogauti „Lūšies kelyje“ yra dar pigiau – įkainiai sumažinami apie 25 proc. Pernai „Lūšies kelias“ ir rudeniškomis spalvomis pasidabinęs miškas lankytojus kvietė netgi lapkričio mėnesį.

Atgal į gamtą!

Nuotykių parko projektas toliau plėtojamas. Kitą savaitę turėtų startuoti ypač sudėtingos – „lyderių“ – trasos statybos. Svaiginančiame 15 metrų aukštyje pakibę lynai ir įvairios konstrukcijos išbandys ypač gerą fizinį pasirengimą turinčių žmonių ištvermę. „Tiems, kurie su sportu nedraugauja, nerekomenduočiau ryžtis tokiam iššūkiui, tačiau jeigu forma yra puiki, bus proga tai įrodyti ir patenkinti savo ambicijas“, – šypsojosi K.Kačerauskas.

Pramogų oazės Žibininkuose ir šių metų gegužę Druskininkuose pirmuosius lankytojus pakvietusio „ONE nuotykių parko“ bendrasavininkis prisipažino, kad noras padėti išpildyti žmonių svajones – didžiausia varomoji jėga. „Vaikai, kurie į pasaulį žvelgia smalsiai ir atvirai, per dieną nusišypso 300 kartų, o rutinos ir rūpesčių prislėgti suaugusieji – gal vos 30 kartų. Smagu matyti, kad karstydamiesi lynais, įveikę savo baimes ir iš naujo atradę buvimo gamtoje džiaugsmą žmonės vėl prisimena nuoširdų juoką“, – kalbėjo entuziastingas verslininkas.

K.Kačerauskas dėkingas savo buvusiam verslo partneriui iš užsienio, kuris ir pasiūlė įpūsti gyvybės į žaliuojančias Lietuvos girias. „Nuotykių parkai ypač populiarūs ir išvystyti Prancūzijoje, tačiau stengiasi neatsilikti ir Šveicarija. Kolegai parekomendavus buvau nuvykęs į specialią stažuotę pastarojoje šalyje. Grįžus įspūdžius teko apibendrinti ir pasiraitojus rankoves imtis darbo“, – dėstė ponas Kostas.

Entuziastų idėjos rado atgarsį ir tautiečių, ir pajūryje besilankančių svečių iš užsienio širdyse. Tarzaniškas atrakcijas per du sezonus jau spėjo išmėginti apie 20 tūkst. žmonių.

Norintieji pasekti jų pavyzdžiu „Lūšies kelyje“ laukiami kasdien.

Daugiau informacijos: tel. 8 640 31609, www.actifun.lt, www.lusieskelias.lt.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų