Kaip komiksų herojai su robotu kariavo

Fantastinių kino komiksų gerbėjai, be abejo, apsidžiaugs, galėdami matyti pamėgtų superherojų nuotykius dar viename "Keršytojų" serijos filme.

Paskelbė boikotą

Prieš savaitę "Fotelyje" pristatėme naują karinę dramą "Numeris 44", kurią uždrausta rodyti Rusijoje, Baltarusijoje, Kazachstane ir Kirgizstane, o nuo rusų platintojų priklausantys gruzinai buvo priversti atidėti juostos rodymą iki rudens.

Dabar mūsų ekranuose pasirodančiam amerikiečių kino komiksui "Keršytojai. Altrono amžius" boikotą paskelbė 686 kino teatrai 193 Vokietijos miestuose. Bet politika šį kartą niekuo dėta. Tokių sankcijų prieš Walto Disney studiją ėmėsi Šiaurės Vokietijos kino platintojų grupė "I.G. Nord", kuri išreiškė nepasitenkinimą tuo, kad amerikiečiai vienašališkai pakeitė taisykles ir pakėlė kino demonstravimo rentos mokestį. Nuo šiol net ir mažuose miestuose JAV kino filmus rodantys kino teatrai privalės atiduoti juostų savininkams ne įprastus 47,7 proc. pelno už parduotus bilietus, o 53 proc.

Populiarumas neblėsta

Amerikietiškų komiksų mėgėjai kasmet gauna ne tik šūsnis tokios literatūros, bet ir kelis vaidybinius filmus, kurių herojai iš nupiešto plokščio pasaulio persikelia į erdvinį. Toks kinas visada buvo populiarus. O patys komiksai tik iš pirmo žvilgsnio atrodo esą vien skurdžios fantazijos pagimdytas bulvarinis skaitalas.

Patys garsiausi piešti komiksai savaip atspindėdavo labai rimtas problemas. Didžiosios ekonominės depresijos metu Amerikoje nusivylusiems žmonėms vilties nugalėti sunkumus įkvėpdavo Betmenas ir Supermenas. Per Antrąjį pasaulinį karą gimęs Kapitonas Amerika kovojo su Hitleriu.

Kai prasidėjo kosmoso užkariavimas, gimė "Fantastiškas ketvertas". Į ginčus apie toleranciją mažumoms amerikiečiai atsakė "Iksmenais". Genetinių eksperimentų baimė pagimdė Žmogų vorą ir Halką. O Geležinis žmogus gimė Vietnamo karo išvakarėse.

Budi taikos sargyboje

Naujas amerikietiškas nuotykių reginys "Keršytojai. Altrono amžius" yra jau antrasis filmas, kuriame į vieną komandą suburti įspūdingiausių "Marvel" komiksų herojų žygdarbiai. Kapitonas Amerika, Geležinis žmogus, žaliasis milžinas Halkas, lankininkas Sakalo Akis ir superšnipė Juodoji našlė vėl suvienija jėgas ir drauge stoja į kovą su blogio jėgomis. Pirmajame filme "Keršytojai" (2012 m., rež. Jossas Whedonas) šaunusis penketas, talkinantis tarptautinės taikos palaikymo organizacijai SHIELD, įveikė pasauliui grėsmę kėlusį skandinavų dievą Lokį.

Naujajame filme nenugalimam keršytojų būriui teks pasigalynėti su itin galingu robotu Altronu, kurį sukonstravo įdomiausias šios komandos narys – milijardierius filantropas ir technologijų genijus Tonis Starkas, kuris gali pavirsti Geležiniu žmogumi. Tonio tikslai buvo kilnūs, tačiau naujasis jo kūrinys, apdovanotas dirbtiniu intelektu, tampa pasaulį užvaldyti trokštančiu monstru. Kadangi organizacija SHIELD buvo priversta kapituliuoti, dabar tik keršytojai gali užkirsti už kontrolės ribų ištrūkusiam blogiui. Jeigu tai padaryti nepavyks, pasaulio laukia liūdna perspektyva. Pralaimėjus prasidėtų tikra Altrono era, kurioje žmonių giminei nebebūtų vietos.

Pilietinio karo nuojauta

Amerikiečiai seniai pastebėjo, kad komiksai tik iš pirmo žvilgsnio panašūs į pasakas. Iš tikrųjų juose dažnai materializuojamos Jungtinėse Valstijose vyraujančios nuotaikos.
Amerikos klestėjimo laikais dominavo visus priešus lengvai įveikiantys supermenai. Bet dabartinėje Amerikoje, krečiamoje finansinių kolapsų ir vis labiau stiprėjančios rasinės neapykantos proveržių, nusivylimas apima ne tik paprastus žmones, bet ir įtakingus politikus. Komiksų kūrėjai gerai jaučia grėsmingų permainų nuotaikas, todėl stengiasi neatsilikti nuo politinio savo šalies konteksto.

Lygiai po metų turėtų pasirodyti trečiasis "Keršytojų" filmas, kuris vadinsis "Pilietinis karas". Nesinorėtų tikėti, kad jis bus pranašiškas.
 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių