Kuriant vaikų kambario interjerą svarbios ne tik mielos detalės

 • Teksto dydis:

Kurdami darnų namų interjerą, turime nepamiršti jo esmės – funkcionalumo. Žinoma, pastaruoju metu matome daugybę stilingų ir originalių interjero aksesuarų vaikų kambariams, tačiau kaip nepaklysti ir išsirinkti tai, kas bus ne tik gražu, bet ir funkcionalu?

Ypač daug  iššūkių kelia vaikų kambario įrengimas – mažieji ne tik greitai auga, bet ir keičiasi jų interesai. Vaikų interjero studijos įkūrėja Lauryna Glicienė pasidalina esminiais patarimais, kurie padės mažylį auginti ne tik mieloje bei stilingoje, bet ir komfortabilioje aplinkoje.

Kambarys – pagal vaiko poreikius

Specialistė sako, kad tik gimusiam kūdikiui jo kambaryje svarbiausi yra saugumas ir funkcionalumas. O šiek tiek ūgtelėjusio mažylio kambario interjeru norisi atskleisti jo bręstančios asmenybės savitumą, rašoma pranešime spaudai. Tam, kad lengviau  įsigilintumėte į skirtingo amžiaus vaikų poreikius siūloma metų grupes skirstyti taip: 0-3 metų, 3-6 metų, 6-10 metų ir 11-14 metų.

„Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį į vaiko norus, tačiau dauguma jų labiausiai nori turėti kompiuterį arba televizorių kambaryje. Ši technika blaško vaikų dėmesį, tad  reikia įvertinti, ar tai netrukdys vaikui mokytis, užsiimti kita lavinamąja veikla ar tiesiog būti tyloje, susikaupus, kai to labiausiai reikia. Kita vertus, viską reikia vertinti racionaliai, juk radijas ar mažas muzikinis centras gali padėti lavinti vaiko muzikinį skonį“, – savo patirtimi dalijasi L. Glicienė.

Galimybės mokytis ir atrasti

„Stebėkite, kas domina jūsų vaiką. Tai pagrindinis būdas sukurti mažyliui mielą erdvę“, – pataria Lauryna. Jei vaikas galės užsiimti mėgstama veikla savo kambaryje, jis lengviau prisijaukins kambarį ir įpras būti vienas. O jei mažylis dar tik ieškojimų stadijoje, galite paskatinti naujus jo pomėgius pvz.: piešimą, konstravimą, skaitymą, fotografavimą ir t.t. Sparčiai populiarėja ir paišomi tapetai, kurie vaikams pasiūlo netradicinį būdą išreikšti savo kūrybiškumą.

Investuokite į baldus, kurie gali augti kartu su vaiku, o interjerą pagyvinkite lengvai keičiamomis žaismingomis žaislų dėžėmis, girliandomis ar kitomis nebrangiomis, tačiau stilingai atrodančiomis interjero detalėmis.

„Taip pat labai svarbu nuo pat mažens vaikučius mokyti pačius susitvarkyti savo erdvę. Jiems padėsite sukurdami visas įmanomas sąlygas tai padaryti kuo lengviau ir paprasčiau. Pavyzdžiui, įrenkite patogią didelę spintą ar lentyną su daugybe krepšių, į kuriuos mažyliui sudėti savo žaislus ilgainiui taps įpročiu. Na, o taisyklė, kad visi žaislai prieš miegą keliauja į savo vietą, taip pat puikiausiai suveiks kaip papildomas triukas ugdant vaiko tvarkingumą“, – pataria „Lovely Mess“ kūrėja L. Glicienė, šiuos metodus išbandžiusi auklėjant ir savo sūnų.

Zonų paskirstymas

Zonavimas – tai skirtingų zonų pasiskirstymas interjere, naudojant įvairias interjero detales, korpusinius baldus ar mobiliuosius pertvarus. Taip pat zonavimas turėtų būti vienas pirmųjų žingsnių, kuriant interjerą. Pagrindinės zonos yra: miego, mokslo/lavinimo (pvz., rašomasis stalas), poilsio/žaidimų (pvz., kilimas, palapinė, namukas) ir žaislų/daiktų sandėliavimo. Kiekviena zona turi turėti bent po vieną baldą/daiktą, kuris atliktų esmines zonos funkcijas.

„Pradedant planuoti vaiko kambario interjerą svarbu suplanuoti visas svarbiausias zonas jame, nes tai leis vaikui išmokti užsiimti skirtingomis veiklomis savo kambaryje be jokių trukdžių“, – pataria pašnekovė.

Vaiko kambarys – visuomet kintantis

Vaiko kambario kūrimas – tai nesustojamas procesas, nes augant mažyliui, keičiasi jo poreikiai bei pomėgiai. „Mąstykite kūrybiškai, kurkite vaiko kambarį su didžiausia meile ir smalsumu dizaino detalėms, tačiau patarčiau susitaikyti, kad vis norėsis kažką atnaujinti ar pakeisti. Investuokite į baldus, kurie gali augti kartu su vaiku, o interjerą pagyvinkite lengvai keičiamomis žaismingomis žaislų dėžėmis, girliandomis ar kitomis nebrangiomis, tačiau stilingai atrodančiomis interjero detalėmis. Vaiko kambario interjeras visuomet organiškas ir kintantis darinys“, – pataria Lauryna.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių