Rumšiškėse atgims senosios Žolinės tradicijos

 • Teksto dydis:

Žolinę švęsti susirinkdavo visa giminė. Buvo tikima – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas arba ištiktas nelaimės liks vienas. Kad taip nenutiktų, Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse rugpjūčio 15 d. 12 val. kviečia atvykti šeimas, jų draugus ir gimines.

Muziejaus miestelio bažnyčioje bus aukojamos šv.Mišios. Po mišių, kuriose tradiciškai bus šventinamas šiųmetis derlius bei gėlės ir žolynai, Aukštaitijos kaime vyks kermošius, bus pristatomos darželių ir lauko žolynų gydomosios savybės, gaminamos Žolinės puokštės, eksponuojamos Viktorijos Bitinaitės-Stankevičienės žolinių skulptūrų ir Danutės Saukaitienės šiaudinių skulptūrų parodos.

Pamiklinti galveles pakvies viktorina-loterija, kuri skirta Etnografiniams regionų metams pažymėti. Teatro gerbėjų lauks Šakių rajono Lukšių mėgėjų teatro Kazimiero Ciplio Vijūno komedija "Bobutės susipyko".

Lankytojai grįš į senuosius laikus – interpretacinėje programoje "Žolinė. Šventadienis Lietuvos kaime XX a. 3–4 dešimtmetyje" išvys persirengusius muziejininkus, kurie elgsis kaip to laiko kaimo žmonės. Bus kepama duona ir pyragai, šventės dalyviai gardžiuosis kaimiška kiaušiniene su lašinukais, o pasistiprinę jėgas galės išbandyti jaunimo žaidimuose. Puikią nuotaiką spinduliuos ansambliai bei kapelos "Žigla", "Liktužė" ir "Seliavytė".

Norintiesiems daugiau įspūdžių – 11 val. iš Kauno marių prieplaukos Pažaislyje į muziejų plauks laivas "Nemunas". Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia kartu švęsti Žolinę ir nepamiršti atsivežti geros nuotaikos bei lauko gėlių puokštelių, vaisių ir daržovių, išaugintų savo soduose.

PROGRAMA AUKŠTAITIJOS KAIME

10-16 val. Kermošius prie Račkiškių koplyčios šventoriaus

11 val. Žolinės puokščių paroda prie koplyčios šventoriaus

12 val. ŠV. MIŠIOS MUZIEJAUS MIESTELIO BAŽNYČIOJE. Gėlių ir žolynų, daržovių ir duonos šventinimas

13.30 val. Tautodailininkių Viktorijos Bitinaitės-Stankevičienės,  Danutės Saukaitienės ir Jorės Jurgitos Trainytės jungtinės skulptūrų parodos „Žolynų virsmas“ pristatymas (Račkiškių koplyčioje)

13-16 val. 

Rumšiškių kultūros centro vokalinio ansamblio „Žigla“ pasirodymas (Klepšių sodyboje)

Interpretacinė programa ,,Žolinė. Šventadienis Lietuvos kaime XX a. 3-4 dešimtmetyje“ (G. Šapranauskaitė ir V. Braziulienė) (Tauragnų sodyboje)

Kaimiški jaunimo žaidimai (Tauragnų sodyboje)

Viktorina-loterija (Kirdeikių sodyboje)

Pasivažinėjimas arklių traukiamais vežimais

Jodinėjimas žirgais

13.30 val. Folkloro ansamblio „Liktužė“ pasirodymas (Klepšių sodyboje)

13.45 val. Pažintis su vaistingų ir prieskoninių augalų gydomosiomis savybėmis (G. Žumbakienė) (Pagirių sodyboje)

14 val. Šakių rajono Lukšių mėgėjų teatro (režisierė Birutė Dovydaitienė) Kazimiero Ciplio Vijūno komedija „Bobutės susipyko“. Tai 1936 metų kaimo vaizdelis, kaip apkalbos supjūdo geriausias kaimynes už menkniekius, kurios taip susipyksta, kad net atsiduria teisme, o po to ir kalėjime. (Klausučių sodyboje)

13-15 val. Kiaušinienės ragavimas (Klepšių sodyboje)

15-16 val. Utenos kultūros centro Sudeikių skyriaus kapelos „Seliavytė“ pasirodymas (Klepšių sodyboje)

11 val. iš Kauno marių prieplaukos Pažaislyje į muziejų plauks laivas „Nemunas“. Telefonas pasiteiravimui: +370 686 00829.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių