Mirė iškilus žurnalistas ir rašytojas L. Tapinas

 • Teksto dydis:

Šeštadienį mirė Lietuvos žurnalistas, rašytojas, kino kritikas, vertėjas Laimonas Tapinas. Jam buvo 77-eri metai.

Šią liūdną žinią savo feisbuke paskelbė jo sūnus žurnalistas Andrius Tapinas.

„Mano Tėtis šį vakarą išėjo, mano užsispyręs kuršis po neįtikėtinos kovos viduje pasakė „užteks” ir iškeliavo į paskutinį plaukiojimą“ – parašė A.Tapinas.

L.Tapinas žurnalisto veiklą pradėjo „Sporto“ laikraštyje, vėliau dirbo „Švyturio“ žurnale.

L.Tapinas Vilniaus universitete dirbo dėstytoju, 1990-1992 m. buvo Lietuvos radijo ir televizijos valdybos pirmininkas, 1992-1995 m. generalinis direktorius.

1996-1998 m. jis buvo Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas.

1998-aisiais L.Tapinas patyrė insultą. Nepaisant to, jis grįžo prie kūrybos.

L. Tapinas gimė 1944 metais Palangoje, baigė žurnalistiką Vilniaus universitete, vėliau jame dėstė, inicijavo Istorijos fakulteto dviejų žurnalistikos katedrų reorganizavimą į Žurnalistikos institutą, buvo jo direktorius, prisidėjo prie Komunikacijos fakulteto steigimo.

L. Tapinas parašęs dokumentinės prozos ir esė knygų „Iliuzijų mugė“, „Nešk, Dauguva, atminimą“, „Medyje angelas verkia“ ir t.t., taip pat išleido enciklopedinį žinyną apie Lietuvos kinematografininkus.

Jis apdovanotas Gedimino ordino Karininko kryžiumi, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, Juozo Tumo-Vaižganto ir Vinco Kudirkos bei Kultūros ir meno premijomis.

Šalies vadovai reiškia užuojautą

Šalies vadovai sekmadienį reiškia užuojautą dėl žurnalisto, rašytojo, kino istoriko ir kritiko L. Tapino mirties.

„Išėjo išskirtinės šviesos žmogus, nepaprastai daug prisidėjęs kuriant nepriklausomos Lietuvos žurnalistiką, ugdant naujosios kartos žurnalistus“, – sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Jo profesinė ir visuomeninė veikla, asmeninė pozicija ir atsakomybė įkvėpė daugelį pozityviai veiklai, o žodžio meistrystė – nuolat vertė žavėtis jo talentu. Reiškiu nuoširdžią užuojautą L. Tapino artimiesiems, bendražygiams, visai žurnalistų bendruomenei“, – teigė jis.

Išskirtinius nuopelnus žurnalistikai pabrėžė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Ryškių talentų asmenybė, mylimas dėstytojas ir savosios srities profesionalas L. Tapinas didžiulę gyvenimo dalį paskyrė žurnalistikai, prisidėjo prie jos tradicijos formavimo Lietuvoje ir ateities kartų ugdymo. Šis indėlis neliks pamirštas, kaip neliks pamirštas ir šviesus jo atminimas artimųjų, bičiulių, buvusių kolegų ir mokinių širdyse. Visiems jums šią netekties valandą reiškiu gilią užuojautą“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Užuojautą reiškia ir Seimo pirmininkė.

„Perfrazuojant rašytojo knygos pavadinimą, prarasto laiko nebūna. L. Tapino gyvenimo laikas buvo paskirtas šeimai, žurnalistikai, rašymui, kinui. Kad ir kokios veiklos ėmėsi, vis į gylį, vis į prasmę. Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, mokiniams, skaitytojams ir buvusiems kolegoms“, – sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jonas Laimonas Tapinas gimė 1944 m. birželio 6 d. Palangoje. Jo tėvas buvo kilęs iš Latvijos. Žurnalisto karjerą pradėjo 1964 m. „Sporto“ laikraštyje. Vėliau dirbo „Švyturio“ žurnalo korespondentu. 1970-aisiais Vilniaus universitete baigė žurnalistikos studijas. Nuo 1971 m. universitete dėstė partinės ir sovietinės spaudos istoriją, vėliau – žurnalistikos teoriją, kino teoriją ir istoriją, žurnalistikos etiką. 1978 m. tuometiniame Leningrado valstybiniame teatro, muzikos ir kinematografijos institute apgynė disertaciją apie kino publicistikos istoriją, tapo menotyros mokslų kandidatu. 1978–1979 m. stažavosi Paryžiuje Sorbonos universitete. Grįžęs į Lietuvą vėl dėstė Vilniaus universitete.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/mire-zurnalistas-ir-rasytojas-l-tapinas-56-1686328?fbclid=IwAR2wvxWakFQLYE0z8rZcOYpNofTS2OMyRxekfKh9IEF4EjiptltxuRA_E88&copied
Jonas Laimonas Tapinas gimė 1944 m. birželio 6 d. Palangoje. Jo tėvas buvo kilęs iš Latvijos. Žurnalisto karjerą pradėjo 1964 m. „Sporto“ laikraštyje. Vėliau dirbo „Švyturio“ žurnalo korespondentu. 1970-aisiais Vilniaus universitete baigė žurnalistikos studijas. Nuo 1971 m. universitete dėstė partinės ir sovietinės spaudos istoriją, vėliau – žurnalistikos teoriją, kino teoriją ir istoriją, žurnalistikos etiką. 1978 m. tuometiniame Leningrado valstybiniame teatro, muzikos ir kinematografijos institute apgynė disertaciją apie kino publicistikos istoriją, tapo menotyros mokslų kandidatu. 1978–1979 m. stažavosi Paryžiuje Sorbonos universitete. Grįžęs į Lietuvą vėl dėstė Vilniaus universitete. 1990–1992 m. buvo Lietuvos radijo ir televizijos valdybos pirmininku, 1992–1995 m. generaliniu direktoriumi. 1991 m. inicijavo abiejų Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto žurnalistikos katedrų reorganizavimą į Žurnalistikos institutą, metus buvo jo direktoriumi, aktyviai dalyvavo steigiant Komunikacijos fakultetą. Nuo 1994 m. buvo Lietuvos rašytojų sąjungos nariu. 1995 m. įkūrė Lietuvos žurnalistikos centrą, buvo jo direktoriumi. 1996–1998 m. Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas. 1998 m. ištiko insultas, tačiau valios pastangomis grįžo prie kūrybinės veiklos.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/mire-zurnalistas-ir-rasytojas-l-tapinas-56-1686328?fbclid=IwAR2wvxWakFQLYE0z8rZcOYpNofTS2OMyRxekfKh9IEF4EjiptltxuRA_E88&copie


NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomonė

nuomonė portretas
Nuoširdi užuojauta.Išeina geriausi,įdomiausi,protinguoliai,šviesuoliai.Ačiū L.Tapinai už nuostabų sūnų,protingą šviesulį Lietuvai, tai didžiausias jūsų palikimas-sūnus vertas didžiosios raidės.Ilsėkis ramybėje,garbinga asmenybe,atlikusi žemėje pareigą sąžiningai,dorai.

Nuomonė

Nuomonė portretas
Tėvams buvo padorus žmogus, bet sūnelis tai išgama kaip reta.

Kodėl?

Kodėl? portretas
Rusų pilna užsienio kurortuose,jokių sankcijų jie nežino...Kodėl taip meluoja mūsų žiniaisklaida?...Tik ką grįžau iš ten...Rusai save skaito pasaulio bamba..
VISI KOMENTARAI 85
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių