Kauno filharmonijoje skambės „Ovacijos Ludwigui van Beethovenui“

Kauno miesto simfoninis orkestras (vyr. dirigentas Constantine'as Orbelianas, JAV, vadovas Algimantas Treikauskas), solistė Ieva Pranskutė (smuikas) bei dirigentas Dainius Pavilionis penktadienio vakarą klasikinės muzikos gerbėjus kviečia į Kauno valstybinę filharmoniją. Čia vyks koncertas, skirtas Ludwigo van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms paminėti.

Koncerte skambės šio kompozitoriaus Simfonija Nr. 5 c-moll („Likimo“), op. 67. Taip pat bus atliktas Felixo Mendelssohno Koncertas smuikui ir orkestrui e-moll, op . 64.

Pristatydami būsimo muzikinio renginio programą, koncerto Kauno valstybinėje filharmonijoje organizatoriai primena, kad „1770 metų gruodžio 17 dieną pasaulį išvydo kontroversiška asmenybė, sunkiai sukalbamas, ne itin švelniu charakteriu bei grubia elgsena pasižymėjęs, tačiau šiandien už savo kūrybą klasikinės muzikos genijumi laikomas kompozitorius Ludwigas van Beethovenas.“

2020 metais pasauliui minint 250-ąsias kompozitoriaus gimimo metines, viso pasaulio kultūrinės įstaigos, organizacijos, menininkai bei kūrėjai stengiasi unikaliai ir išskirtinai atšvęsti kompozitoriaus gimtadienį. Vasarą vykęs 25-asis Pažaislio muzikos festivalis irgi minėjo L. van Beethoveno jubiliejinius metus. O Kauno miesto simfoninis orkestras į savo rudens / žiemos kūrybinio sezono repertuarą taip pat įtraukė šventinį koncertą, dedikuotą būtent šiam Vienos klasikui.

Anot orkestro vadovo A. Treikausko, vienos dalies koncerte klausytojai išgirs vieną žymiausių simfonijų pasaulyje – Penktąją simfoniją, kurią daugelis žino kaip „Likimo“. Tai – sudėtingas opusas, kuris reikalauja profesionalaus atlikimo bei meistriško ir išskirtinio batutos valdymo. Visų šių savybių nestokoja ne kartą Europos simfoniniams orkestrams dirigavęs Dainius Pavilionis. Būtent jis savo išraiškingais ir meistriškais batutos mostais klausytojams atvers tikrąjį L. Beethoveno muzikos grožį.

Tarptautinių konkursų laureatė, įvairiose koncertų salėse su pasaulinio garso meistrais koncertuojanti, už Lietuvos kultūros populiarinimą tarptautiniu mastu Lietuvos Respublikos ambasados Vienoje apdovanota smuikininkė Ieva Pranskutė su Kauno miesto simfoniniu orkestru pasirodys pirmą kartą bei drauge atliks F. Mendelssohno Koncertą smuikui ir orkestrui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Aha kviečiate į koncertą? O pati Birutė Maciene ar eisit? Dar maži skaiciukai Kaune reik padidinti...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių