Festivalis „Šimtakojis“ atskleis vaikų teatrų įvairovę

  • Teksto dydis:

Mažais, bet užtikrintais žingsneliais į teatro pasaulį vėl žengia vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Šimtakojis“. Šį savaitgalį Pasvalio kultūros centre vyks pirmasis iš dviejų Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamos apžiūros-šventės baigiamasis turas, kuriame pasirodys geriausi šalies jaunimo teatrai.

Jau devintą kartą „Šimtakojis“ keliavo po šalies miestus ir miestelius – šiemet regioninės apžiūros vyko Tauragėje, Prienuose, Kretingoje, Ignalinoje. Kas dveji metai rengiama vaikų šventė į sceną suburia per 300 trupių iš visos Lietuvos. Jau antrą kartą regioninis turas vyko ir užsienyje – Seinuose ir Punske, čia apžiūrose dalyvavo net dvylika išeivijos lietuvių vaikų teatrų.

Balandžio 29 d. Pasvalio kultūros centre vyks vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės „Šimtakojis“ baigiamasis turas, kuriame pasirodys aštuoni geriausi šalies jaunimo teatrai: Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Vaivorykštė“, Ignalinos gimnazijos teatras „Iki“, Pasvalio kultūros centro jaunimo teatras „Drãma“, Tauragės moksleivių kūrybos centro ,,Pilies teatras“, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos teatro studija „N-7“, Šakių „Žiburio“ gimnazijos „Varpo“ dramos studija, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos Talentų klubas ir Punsko lietuvių kultūros namų jaunių teatras „Kregždė“.

Gegužės 13 d. Rokiškio kultūros centre žiūrovai išvys geriausius šalies jaunimo teatrus: Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrą ,,Saula“, Anykščių kultūros centro Troškūnų teatro studiją „Mes“, Jonavos rajono savivaldybės teatro vaikų ir jaunimo grupę, Vilniaus darželio-mokyklos „Šaltinėlis“ teatrą, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaidybos studiją „Trepsė“, Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrą ,,Vaivorykštė“, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kuršėnų vaikų ir jaunimo teatrą „Ikaras“, Punsko lietuvių kultūros namų vaikų teatrą „Kregždutė“.

Siekdamas skatinti vaikų ir jaunimo teatrų veiklą, atkreipti dėmesį į vaikų meninį užimtumą, laisvalaikio kultūrą, kūrybiškos asmenybės ugdymą, festivalį 2001 m. inicijavo tuometis Lietuvos liaudies kultūros centras (dabar – Lietuvos nacionalinis kultūros centras).

Šventėje kviečiami dalyvauti visų miestų ir miestelių, rajonų centrų ir kaimų vaikų ir jaunimo teatrai. Apžiūrų metu vaidinami spektakliai gali būti sukurti pagal lietuvių ar užsienio dramaturgiją, pačių dalyvių ar režisieriaus scenarijų, galima prozos ar poezijos kūrinio inscenizacija, etiudų spektaklis. Spektaklius stebi ir vertina komisija, sudaryta iš mėgėjų meną kuruojančių kultūros ir švietimo darbuotojų, režisierių, teatro pedagogų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių