Teismui perduota kyšininkavimu kaltinamo Biržų mero V. Jarecko byla

Teisėsauga baigė tirti ir teismui perdavė kyšininkavimu kaltinamo Biržų rajono savivaldybės mero Vyto Jarecko bylą.

Įtariama, kad veikdamas bendrininkų grupėje su tuomečiu Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Vidu Eiduku, jis galbūt neteisėtai siekė savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos direktoriaus atleidimo ir kito asmens paskyrimo į šias pareigas, penktadienį pranešė prokuratūra.

Buvusiam Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriui V. Eidukui pareikšti kaltinimai ir dėl minėto kyšininkavimo epizodo, veikiant bendrininkų grupėje su V. Jarecku, ir dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Pranešime neįvardijamam kitam asmeniui, buvusiam Biržų rajono savivaldybės tarybos nariui pateikti kaltinimai dėl papirkimo. Įtariama, kad už palankų tarybos valdančiajai koalicijai balsavimą tarybos posėdžiuose, jis siekė vienos viešosios įstaigos direktoriaus atleidimo ir savo bendrapartietės paskyrimo į šias pareigas.

Kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi organizavimo, veikiant bendrininkų grupėje, pareikšti ir buvusiam Seimo nariui Viktorui Rinkevičiui.

Baudžiamajame kodekse už kyšininkavimą numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

„Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad tuometinis Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius, būdamas savivaldybės rengiamų konkursų komisijos nariu, galimai neteisėtai veikė su buvusiu Seimo nariu, siekdami, kad konkretus asmuo būtų paskirtas į vienos seniūnijos seniūno bei seniūno pavaduotojo pareigas. Pastarajam asmeniui šioje byloje pareikšti kaltinimai dėl padėjimo piktnaudžiauti tarnyba“, – rašoma prokuratūros pranešime.

V. Rinkevičius buvo 2016–2020 metų kadencijos Seimo narys, į parlamentą pateko pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą. Į Seimą jis taip pat buvo išrinktas 2000–2004 ir 2004–2008 metais, 2011–2016 metais ėjo Biržų rajono savivaldybės tarybos nario pareigas.

Prokuratūra sako, kad dėl kaltinamųjų veiksmų didelę neturtinę žalą galimai patyrė Biržų rajono savivaldybės administracija, Valstybės tarnybos departamentas bei konkursuose dalyvavę pretendentai.

Įtariama, kad tokiu būdu buvo diskredituotas valstybės tarnautojo vardas, sumenkinta Biržų rajono savivaldybės administracijos reputacija, sukurta savivalės, nepotizmo ir įstatymų nepaisymo sistema atrankose į valstybės tarnybą.

Baudžiamajame kodekse už kyšininkavimą numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Griežčiausia už valstybės tarnautojo papirkimą, siekiant jo neteisėto veikimo ar neveikimo, gresianti bausmė – laisvės atėmimas iki penkerių metų. Už piktnaudžiavimą tarnyba, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos, jeigu nebuvo kyšininkavimo požymių, numatytas laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

V. Rinkevičius ir V. Eidukas buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai, o V. Jarecką ši partija 2019 metais iškėlė į Biržų merus.

Pernai lapkritį LŽVS informavo BNS, jog V. Rinkevičius yra sustabdęs narystę partijoje, o V. Eidukas iš jos išėjo, kad netrukdytų tyrimui ir nekenktų „valstiečiams“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių