Teismas toliau draudžia K. Bartoševičiui naudotis banke turimais pinigais

Panevėžio apygardos teismas dar pusmečiui pratęsė seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius kaltinamam buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui laikiną apribojimą naudotis banke turimais pinigais.

„Teismas visiškai uždraudė Kristijonui Bartoševičiui šias lėšas valdyti, jomis naudotis ar disponuoti“, – antradienį pranešė teismas.

Laikiną nuosavybės teisės apribojimą K. Bartoševičiaus pinigams banke dar ikiteisminio tyrimo metu buvo skyrusi prokuratūra.

Bylai pasiekus teismą, rugpjūčio 23 dieną Panevėžio apygardos teismas kaltinamajam skirtą laikiną nuosavybės teisės apribojimą pratęsė trims mėnesiams, nurodęs, kad taip yra siekiama užtikrinti galimą civilinių ieškinių byloje įvykdymą.

Lapkričio 23-iąją pasibaigus šiam terminui ribojimas pratęstas dar šešiems mėnesiams.

Teismas konstatavo, kad nagrinėjamoje byloje jau yra pareikštas vienas civilinis ieškinys, yra pateikti dar dviejų nukentėjusiųjų ieškinio pareiškimai, dėl kurių priėmimo šiuo metu yra sprendžiama, todėl ši procesinė prievartos priemonė būtina siekiant galimų ieškinių įvykdymo.

Panevėžio apygardos teismo nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius kaltinamo buvusio Seimo nario K. Bartoševičiaus bylą teismas planuoja toliau nagrinėti ketvirtadienį.

Teismas planuoja pasisakyti dėl paduotų civilinių ieškinių. Buvo gauti du nukentėjusiųjų atstovų civiliniai ieškiniai. Ar juos priims į bylą, teismas praneš kitą posėdį, su jais susipažinęs. Šiuo metu byloje jau yra priimtas vienas civilinis ieškinys.

Artimiausią posėdį teismas taip pat planuoja galbūt perskaityti kaltinamąjį aktą. Perskaičius kaltinamąjį aktą, paprastai teisėjai teiraujasi kaltinamojo jo pozicijos dėl pareikšto kaltinimo, pripažįsta jis kaltę ar ne, ar ketina duoti parodymus teismui, kada gali tai padaryti.

Prokuratūra K. Bartoševičiaus bylą teismui perdavė liepos pabaigoje.

Eksparlamentaras kaltinamas dėl dviejų seksualinio prievartavimo ir keturių jaunesnio nei 16 metų amžiaus asmens tvirkinamųjų veiksmų epizodų, taip pat dėl keturių mažamečių vaikų nesunkaus sveikatos sutrikdymo epizodų. Iki šiol jis kaltę neigė.

K. Bartoševičiui galioja anksčiau skirtos kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti, uždraudžiant bendrauti su nurodytais asmenimis, ir dokumentų paėmimas.

Baudžiamasis kodeksas už seksualinį prievartavimą numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 15 metų, už jaunesnių kaip 16 metų asmenų tvirkinamuosius veiksmus – laisvės atėmimą iki penkerių metų, dėl sveikatos sutrikdymo numatytos švelnesnės bausmės.

K. Bartoševičius nusikaltimus, įtariama, įvykdė būdamas Seimo nariu. Įstatymas numato, kad bylose, kuriose kaltinamieji nusikalstamos veikos metu buvo šalies prezidentu, Seimo ar Vyriausybės nariais, Konstitucinio Teismo teisėjais, teisėjais ar prokurorais, nagrinėja apygardos teismo trijų teisėjų kolegija.

Naujienų portalas „Delfi“ skelbė, kad įtariama, jog K. Bartoševičius tvirkino berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ auklėtinius.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo nepilnamečių ir mažamečių seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prokuratūra atliko nuo pernai lapkričio.

Įtarimai K. Bartoševičiui pateiktį vasarį, Seimo nario mandato jis atsisakė sausio pabaigoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jam leita viskas,kas naudinga K. Bartuseviciui ?

 Jam leita viskas,kas naudinga K. Bartuseviciui ? portretas
K. Bartusevicius turejo buti uzdarytas i kaliuze,kad negaletu bendrauti su nuskriaustaisiais berniukais,nes dabar su lansbergines partijos nupirktu advokatu dirba su nuskriaustaisias,kad pasalinti kaltinimus.Kodel jam negalioja tokie istatymai,izoliacija nuo pirmos dienos,gal ,kad jis konservatoriu partijos narys !?

pinigų nėra o ėsti norisi

pinigų nėra o ėsti norisi portretas
vien tik iš autofelacijos ilgai sotus nebūsi

Manau, \\\\\.../////

Manau,  \\\\\...///// portretas
nuotrauka daryta,kai dar vadovavo "Ąžuoliuko" xorui.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių