Teismas skelbs nuosprendį „MG grupės“ politinės korupcijos byloje

Vilniaus apygardos teismas antradienį skelbs nuosprendį koncerno „MG grupės“, anksčiau besivadinusio „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje.

Buvęs koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis kaltinamas kyšių davimu politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.

Kyšius paėmę kaltinami buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir dabartinis parlamentaras Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.

Eksparlamentaras Gintaras Steponavičius įtariamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Prieš beveik šešerius metus pradėta byla palaidojo politikų karjeras ir Liberalų sąjūdžio galimybes 2016-aisiais iškovoti pergalę Seimo rinkimuose.

Tą pačią dieną, gegužės 12-ąją, kai teisėsauga pranešė apie byloje vykdomas kratas ir sulaikymus, E. Masiulis paskelbė atsistatydinantis iš partijos pirmininko pareigų ir Seimo.

Vėlesnėje ikiteisminio tyrimo stadijoje sulaukęs teisėsaugos įtarimų, apie pasitraukimą iš parlamento pranešė ir V. Gapšys.

Š. Gustainis iš partijos buvo pašalintas dar turėdamas specialiojo liudytojo statusą, jis pats pasitraukė iš Vilniaus miesto tarybos.

Tuo pačiu statusu apklaustas G. Steponavičius irgi sustabdė narystę partijoje, 2020 metais Seimo rinkimuose jis nedalyvavo.

Bylos duomenimis, kyšiai politikams buvo perduodami ir grynaisiais, ir kaip parama viešosioms įstaigoms, kyšiu net palaikytas kvietimas į televizijos laidą.

„MG grupė“ yra viena didžiausių Lietuvoje gamybos, prekybos, nekilnojamojo turto ir žiniasklaidos įmonių grupė.

BNS pateikia pagrindinę informaciją apie kaltinamuosius ir jiems siūlomas bausmes.

Raimondas Kurlianskis

Dėl eilės papirkimų įtariamas R. Kurlianskis, įtariama, siekė koncernui naudingų politinių sprendimų įstatymų leidyboje ir kitose srityse.

Prokuroras jam siūlo skirti pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmę, 37,7 tūkst. eurų baudą ir uždrausti dirbti vadovaujančiose pareigose viešajame ir privačiame sektoriuose septynerius metus.

Be kita ko, teismo prašoma suimti R. Kurlianskį teismo salėje.

Teisėsaugos duomenimis, R. Kurlianskis, 2015–2016 metais iš viso davė 27,1 tūkst. eurų vertės kyšius tuometiniam Seimo nariui V. Gapšiui. Už palankius sprendimus buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas įtariamas davęs 106,2 tūkst. eurų kyšį.

Verslininkas kaltę neigia, sako, kad kaltinimai byloje yra nelogiški ir neatitinka realybės.

Eligijus Masiulis

E. Masiuliui kaltinimas kyšininkavimu, prekyba poveikiu bei neteisėtu praturtėjimu. Siūloma bausmė – septyneri metai laisvės atėmimo.

E. Masiuliui prokuroras taip prašo skirti 37,6 tūkst. eurų baudą, konfiskuoti 106,2 tūkst. eurų, kuriuos buvęs politikas, kaip įtariama, gavo iš R. Kurlianskio, konfiskuoti ir išieškoti 137,7 tūkst. eurų vertės turtą, kuris, kaltintojo manymu, yra gautas iš neteisėto praturtėjimo.

Jį, kaip ir R. Kurlianskį, prašoma suimti teismo salėje.

Iš buvusio Seimo nario ir eksministro taip pat siūloma atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas septynerius metus.

Jis kaltinamas paėmęs kyšį už įtaką parenkant vietą Jono Basanavičiaus paminklui Vilniuje, Seime svarstant Vartojimo kreditų įstatymo pataisas ir nutarimą dėl kelio Vilnius – Utena.

E. Masiulis teigia, kad iš R. Kurlianskio pinigus pasiskolino, o ne ėmė kyšį. Komentuodamas namuose teisėsaugos rastus pinigus buvęs liberalų lyderis sakė, kad tai yra šeimos verslo lėšos, skirtos investicijoms į nekilnojamąjį turtą.

Vytautas Gapšys

Šiuo metu Seimo nariu dirbantis V. Gapšys kaltinamas kyšininkavimu ir prekyba poveikiu. Siūloma bausmė – pusšeštų metų laisvės atėmimo.

Prokuroras taip pat prašo valstybės naudai išieškoti 27 tūkst. eurų, gautų kaip kyšiai, ir atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas septynerius metus.

V. Gapšys įtariamas galėjęs veikti koncerno naudai Seime svarstant Pelno mokesčio ir Vartojimų kredito įstatymų pataisas bei balsuojant dėl kelio Vilnius-Utena projekto.

Kaltinimai V. Gapšiui susiję ir su galimu poveikiu tuometinei žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei, kad ši priimtų ar duotų nurodymą priimti „MG grupei“ naudingus sprendimus tuometinėje Ūkio ministerijoje, Nacionalinėje žemės tarnyboje ir Nacionalinėje mokėjimo agentūroje. Abu politikai tuomet priklausė Darbo partijai.

Prokuratūra taip pat įtaria, jog siekta, kad V. Gapšys paveiktų ir tuometinę Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Dangutę Mikutienę, kad ši sutiktų su Žilvino Padaigos skyrimu į Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininko pareigas.

Įtariama, kad V. Gapšys kyšius gavo kaip nuolaidą politinei reklamai „MG grupės“ valdomose televizijose ir per apsimestinį paramos sutartį tarp grupės valdomos bendrovės ir vienos viešosios įstaigos.

Parlamentaras yra sakęs, kad įtarimai jam kelia šypseną, o nuolaida politinei reklamai buvo pasiekta per įprastas derybas.

Šarūnas Gustainis

Jam kaltinimai pateikti dėl kyšininkavimo. Siūloma bausmė – daugiau nei 28 tūkst. eurų bauda.

Taip pat prokurorai prašo išieškoti dar 8,7 tūkst. eurų kaip netiesiogiai gautą kyšį bei atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas penkerius metus.

Š. Gustainis įtariamas už „MG grupei“ naudingų sprendimų priėmimą Seime paėmęs beveik 9 tūkst. eurų kyšį, užmaskuotą kaip parama viešajai įstaigai Taikomosios politikos institutas.

Anot teisėsaugos, vykdydamas R. Kurlianskio prašymą Š. Gustainis Seime registravo Vartojimo kredito įstatymo pataisas ir balsavo už jų priėmimą.

Š. Gustainis teisėsaugos įtarimus yra pavadinęs absurdiškais.

Gintaras Steponavičius

Eksparlamentarą prašoma pripažinti kaltu dėl piktnaudžiavimo nesant kyšininkavimo požymių. Siūloma bausmė – beveik 17 tūkst. eurų bauda. Jam taip pat siūloma atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas ketverius metus.

Buvęs Liberalų sąjūdžio narys įtariamas su R. Kurlianskiu taręsis dėl neteisėto Liberalų sąjūdžio finansavimo per savo vardo paramos fondą ir jo steigtą „Laisvės studijų centrą“.

Anot pareigūnų, susitaręs dėl paramos šioms organizacijoms G. Steponavičius Seime balsavo dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo.

G. Steponavičius neigia kaip nors balsavęs koncerno prašymu ir sako nevykdęs neteisėtos veiklos.

Liberalų sąjūdis, Darbo partija, „MG grupė“

Teisėsaugai įtariant, kad „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija gavo naudos iš jų atstovų galbūt neteisėtos veiklos, kaltinimai buvo pateikti ir šiems trims juridiniams asmenimis.

„MG grupė“ prašoma pripažinti kalta dėl papirkimų ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija – dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu.

„MG grupei“ prokurorai siūlo skirti maždaug 1,5 mln. eurų dydžio baudą, Liberalų sąjūdžiui – apie 565 tūkst. eurų baudą, Darbo partijai – beveik 373 tūkst. eurų baudą.

„MG grupės“ vadovas Darius Mockus, reaguodamas į pareikštus įtarimus sakė, jog tokiu veiksmu „gerokai išsikvėpusiam žaidimui nuspręsta suteikti šiek tiek daugiau intrigos“. Koncernas teigė, kad R. Kurlianskis tuometiniame „MG Baltic“ neužėmė jokių pareigų, todėl įmonių grupė negavo jokios naudos iš galimai neteisėtų verslininko veiksmų.

Abi kaltinamos partijos taip pat nurodo, jog kaltinamieji byloje neatstovavo joms darydami galimus nusikaltimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cianidas

Cianidas portretas
Gali neskelbt,ir taip žinom nutartį.Nekalti.Tegyvuoja pats teisingiausias teismas pasaulyje.

fas fas

fas fas portretas
nuosprendis: visi nekalti ir valstybe tures tiem vargsam dar primoketi

Švanc'berg \\\\\\.....//////

Švanc'berg \\\\\\.....////// portretas
Linksmas foršetas.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių