Teismas A. Paleckio byloje ketina apklausti keturis liudytojus

Šiaulių apygardos teismas šnipinėjimu kaltinamo buvusio politiko Algirdo Paleckio byloje antradienį ketina apklausti keturis liudytojus.

Kaip BNS informavo teismo atstovas Vytautas Jončas, į šį posėdį liudyti pakviesti Socialistinio liaudies fronto pirmininko pavaduotojas Andrejus Gorbatenkovas, valdybos narys Pavelas Ževčikovas, diplomatas Giedrius Galkauskas ir dar vienas asmuo.

Jo teigimu, teismas liudytojus pakvietė posėdyje dalyvauti gyvai.

Liudytojai parodymus turėtų duoti pirmajame atvirame pernai birželį atverstos bylose posėdyje, iki šiol ji nagrinėta už uždarų durų, skaityta ikiteisminio tyrimo medžiaga, anksčiau kaltinamųjų duoti parodymai.

Tiesa, dėl karantino metu įvestų apribojimų, lankytojai ir žiniasklaida į posėdžių salę nebus įleidžiami, tačiau teismas žada sudaryti sąlygas nuotolinio ryšio pagalba stebėti posėdį kitoje iš salių.

Pats A. Paleckis anksčiau BNS sakė posėdyje ketinantis dalyvauti nuotoliniu būdu.

Byloje A. Paleckis su verslininku Deimantu Bertausku kaltinami šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Buvęs politikas kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą. D. Bertauskas kaltę pripažįsta.

Bylą nagrinėti Šiauliuose kovo pradžioje paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, kai nuo bylos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – siekta, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.

Sausio pradžioje teismas pratęsė tiek A. Paleckiui, tiek D. Bertauskui taikomą kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą – dar trims mėnesiams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pld0raškoms

Pld0raškoms portretas
Vatnikai pld0raškos negali nustoti :)))))))) ruseliai, jei norite, mes sita menkysta snipa iskeisime i koki nors rusijoje nuteista ar be teismo laikoma snipa ar politini kalini. Pld0raškos jus mešlini.

Teroras tęsimas

Teroras tęsimas portretas
Kol bus toks politinis rėžimas,kaip dabar Lietuvoje,tol jį kaltins.Juk reikia turėti "blogietį",kaip kitaip pateisinsi milijoninių lėšų švaistymą,saugumo Departamento išlaikymui.Keista,bet tikri kėgėbistai,su visokiais dėdulėmis,įslaptinti 75 metams.

Anonimas

Anonimas portretas
Lietuva vel tapo Lietuvos Tarybu Socialistine Respublika tiktai su ruzavu l.i.b.e.r.a.s.t - p.y.d.e.r.a.s.t - komunistiniu rezimu. O tai blogiau negu komunistinis.
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių