Po trijų parų pertraukos pasienyje su Baltarusija vėl sulaikyti neteisėti migrantai

 • Teksto dydis:

Po trijų parų pertraukos pasienyje su Baltarusija vėl sulaikyti neteisėti migrantai, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Keturi dokumentų neturėję užsieniečiai, pirminiais duomenimis, gali būti Irako piliečiai. Jie pasiprašė prieglobsčio.

Trečiadienį po vidurnakčio VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai ties Ignalinos rajono Vosiūnų kaimu sulaikė ką tik iš Baltarusijos sieną pažeidusius keturis asmenis. Jie dokumentų neturėjo ir prisistatė Irako piliečiais.

Naktį jie praleido Tverečiaus užkardoje, kur pasiprašė prieglobsčio.

Sulaikytiesiems bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo užsieniečiai yra izoliuoti. Nustatomos jų tapatybės. Įvykio aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimas, skelbia VSAT.

Pastarąjį kartą iš Baltarusijos patekusius neteisėtus migrantus Lietuvos pasieniečiai buvo sulaikę sekmadienio naktį. Tąkart Ignalinos rajone Vilniaus pasienio rinktinės Puškų pasienio užkardos pareigūnams įkliuvo dvi grupės – 21 ir 27 asmenys.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 391 neteisėtas migrantas. Daugiausia tarp jų yra Irako piliečių. Šis skaičius yra beveik penkis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius.

Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 metais pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 metais – 104.

Pastaruoju metu išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pasieniečiai iš kitų padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai.

Be to, pasieniečiams pagalbon pasitelktos pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė yra sakiusi, kad išaugęs nelegalių migrantų srautas yra sąmoninga režimo politika prieš Lietuvos valstybę. Anot jos, tai rodo, jog pradėtas hibridinis karas.

Gegužės pabaigoje Baltarusijos parlamente šios šalies autoritarinis vadovas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad po tarptautinės reakcijos į priverstinį keleivinio lėktuvo nutupdymą Minske Baltarusija migrantų nebestabdys.

VSAT vadas Rustamas Liubajevas sako, kad Baltarusijos sostinėje Minske gali būti apie 1,5 tūkst. neteisėtai į Europos Sąjungą norinčių patekti migrantų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tyr.

Tyr. portretas
Treniruotas vyras nuotraukoje, nejaugi nepastebit.

Ma

Ma portretas
Nera reikalo juos laikyti Lietuvoje, surinkus grupę reikia išskraidyti atgal iš kur atkeliavo.Samdomų smaugikų , žudikų grupės i Lietuvą atvyksta.Matysite kas bus.

Anonimas

Anonimas portretas
Vidaus reikalu MINISTERE Bilotaite NEJAU galvele negslvoja STATYK KARIUS I PAGALBA IR KAS 10 METRU KAD NESIVILKTU I LIETUVA IR APSKRITAI I EUROPA SITAS MUSULMONISKAS MESLAS. Lai jie sau mauna i musulmoniskas salis .KO JIE PI VELNIU VELKASI I EUROPA??? IR KO TU BILOTAITE JUOS PRIIMI???? Taip I SEIMA kad jus visi prekeiviai zmonemis. NEREIKIA MUSU SALIAI NEI RUSKIU NEI BALTARUSKU NES JU JSU IR TAIP PILNA. Baltaruskiai LAI KOVOJA PASIIMA CICHANOVSKA IR KOVOJA KAIP NAVSLNAS . O ne kaip koks apsimyzes vaikiukstis. O apie MUSLIUS net vemt norisi pagalvojus. Taigi GALVOK GALVA BILOTAITE!!!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių