Po FNTT kratų Biržuose – dėl sukčiavimo ir turto pasisavinimo įtariami septyni asmenys

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl didelės vertės sukčiavimo, svetimo turto pasisavinimo, svetimo turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, kai dėl to galėjo būti padaryta didelė žala, bei dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo įtarimai pateišti septyniems asmenims.

BNS žiniomis, įtarimų šiame tyrime sulaukė ir buvęs Seimo narys, „valstietis“ Viktoras Rinkevičius. Jis pats komentuoti teisėsaugos veiksmus atsisakė.

„Aš negaliu nieko nei patvirtinti, nei paneigti“, – pirmadienį BNS sakė V. Rinkevičius.

Pastarąją Seimo kadenciją Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai pirmininkavęs politikas tvirtino nesijaučiantis padaręs nusikaltimą.

„Daugiau nieko negaliu pasakyti, aš nesu joks politinis veikėjas ir čia nenoriu per daug diskutuoti ta tema“, – teigė jis ir padėjo telefono ragelį.

Kaip pirmadienį pranešė tarnyba, tyrimo metu atliktos 24 kratos Biržuose ir Biržų rajone bei Vilniuje. Per jas paimti tyrimui reikšmingi dokumentai, kompiuteriai, buhalterinės apskaitos dokumentai, užrašai, grynieji pinigai ir kiti daiktai.

FNTT Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai tiria realiai nevykusių sandorių įtraukimą į apskaitą, netikrų žemės sklypų įsigijimo sandorius, dokumentų klastojimą siekiant išvengti susidariusios didelės vertės turtinės prievolės ir kitas, kaip įtariama, padarytas nusikalstamas veikas.

„Galimai padarytos žalos valstybei dydis dar nustatinėjamas. Laikinai apribota nuosavybės teisė turtui, kurio vertė siekia 1,2 mln. eurų“, – rašoma pranešime.

BNS savaitgalį skelbė, kad buvo atlikti dokumentų poėmiai atlikti bendrovėje „Žydruva“, kuriai vadovauja buvusio Seimo nario, „valstiečio“ Viktoro Rinkevičiaus žmona Birutė Rinkevičienė.

„Dokumentai patikrinti, paimti (...) Kiek supratau, yra kažkoks skundas, kuris dabar tiriamas“, – BNS šeštadienį sakė buvęs parlamentaras, taip pat patvirtinęs, kad turi šios įmonės akcijų.

V. Rinkevičius tvirtino, kad nebuvo sulaikytas apklausai FNTT pareigūnų.

V. Rinkevičius Seimo nariu buvo tris kadencijas – 2000–2004, 2004–2008 ir 2016–2020 metais. Šiuo metu jis teigė esantis ūkininkas.

Šeštadienį jis taip pat laikinai sustabdė savo narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje.

Prieš kelerius metus FNTT kitame ikiteisminiame tyrime – dėl bandymo pasisavinti Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto paramą – tarp beveik dešimties jame figūravusių įmonių tyrė ir su V. Rinkevičiumi siejamos bendrovės „Biržų žemtiekimas“ veiklą.

Portalo delfi.lt duomenimis, šioje įmonėje akcijų turėjo tiek pats V. Rinkevičius, tiek jo žmona ir sūnus, o buvęs politikas anksčiau kurį laiką buvo jos direktorius, ėjo ir generalinio direktoriaus bei valdybos pirmininko pareigas.

Naująjį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jojonas

Jojonas portretas
Jeigu Seimo nariai gautų ,,normalų" atlyginimą,nereikėtų bandyti ,,prisidurt iš šalies"...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių