„MG grupės“ bylą Apeliacinis teismas tęs po mėnesio, išteisintiesiems – klausimai raštu

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį paskelbė, kad koncerno „MG Baltic“, pakeitusio pavadinimą į „MG grupė“, politinės korupcijos bylą toliau nagrinės po mėnesio – į posėdį šalys rinksis vasario 21 dieną.

Byloje teisiamas buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis ir buvęs šio koncerno prezidentas Raimondas Kurlianskis davė paaiškinimus Apeliaciniam teismui, tačiau nesutiko atsakyti į prokuroro klausimus.

Jiems užsiminus, kad atsakytų į teismo klausimus, prokuroras Justas Laucius savo klausimus perdavė teismui ir prašo juos užduoti bylos dalyviams.

„Teismui teikiu užduoti šiuos klausimus“, – rašoma prokuroro rašte.

„Buvo gautas prokuroro prašymas dėl klausimų R. Kurlianskiui. (..). Raštas užregistruotas teismo raštinėje, susipažinkit, kitame posėdyje atsakysite“, – popietiniame teismo posėdyje pranešė teisėjas Albinas Bielskis.

Teismui teikiu užduoti šiuos klausimus.

Kai kurie klausimai susiję su tarnybų slapta užfiksuotu R. Kurlianskio ir tuometinio Mokesčių inspekcijos vadovo Dainoro Bradausko susitikimu Vilniaus kavinėje.

R. Kurlianskis teigė, kad jeigu teismas norės sužinoti atsakymus, jis atsakysiąs.

Kitame posėdyje paaiškinimus turėtų duoti ir išteisintas parlamentaras Vytautas Gapšys.

R. Kurlianskis savo paaiškinimus išdėstė per penkis posėdžius, tuo metu E. Masiuliui pirmadienį prireikė vos pusvalandžio paaiškinimams pateikti.

„Apeliaciniame skunde prokuroras klaidina teismą, jo pamokymai, kiek žmogus gali turėti grynųjų pinigų, neturi nieko bendra su teisiniais dalykais“, – per posėdį sakė E. Masiulis.

Tiek jis, tiek R. Kurlianskis pasinaudojo teise neatsakyti į prokuroro klausimus.

Apeliacinis teismas „MG grupės“ byloje dabar iš viso nagrinėja keturis skundus – visus kaltinamuosius išteisinusį nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras J. Laucius, jis prašo žemesnės instancijos nuosprendį panaikinti ir išteisintuosius pripažinti kaltais bei skirti bausmes.

Du skundus pateikė buvusio koncerno viceprezidento R. Kurlianskio advokatai – Simonas Slapšinskas ir Giedrius Danėlius, nuosprendį apskundė ir buvusio liberalų lyderio E. Masiulio advokatas Ruslanas Boiko.

Prokuratūra siekia pripažinti, kad R. Kurlianskis kaltas kelių politikų papirkimu ir prekyba poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo.

Kyšininkavimu byloje kaltinami buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis E. Masiulis, buvęs šios partijos narys Šarūnas Gustainis ir parlamentaras, Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.

Kaltinti, tačiau pirmos instancijos teisme išteisinti ir juridiniai asmenys: „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

Vilniaus apygardos teismas visus kaltinamuosius pernai balandį išteisino kaip nepadariusius veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.

Teismas patvirtino E. Masiulio ir R. Kurlianskio versiją, kad 2016 metais politikui degtinės butelio dėžutėje perduoti 90 tūkst. eurų buvo paskola, o ne kyšis.

E. Masiulis sakė, kad pinigus iš R. Kurlianskio skolinosi investicijoms į nekilnojamąjį turtą, o R. Kurlianskis teigė rėmęs liberalo politinę veiklą, nes šis jam patiko.NAUJAUSI KOMENTARAI

Palinko \\\\\.../////

Palinko \\\\\...///// portretas
e'Lygis.___Kad ir žino,kad jį išteisns,bet vistiek melo našta stuburą lenkia,vadinama KARMA.

>Geroves...

>Geroves... portretas
elyga jau niekada niekuo nebus...

klp

klp portretas
Nesuprantu, kam taškyti pinigus posėdžiams, jeigu bylos sprendimą nuo pat pradžių žinojo net Marytė iš Kalabibiškio ?
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių