Graikijos teismas išnagrinėjo bylą dėl A. Radkevičiaus išdavimo, sprendimas – sausio 26-ąją

Graikijos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį išnagrinėjo Sausio 13-osios byloje nuteisto Ukrainos piliečio Aleksandro Radkevičiaus išdavimo Lietuvai bylą.

Teismas sprendimą skelbs sausio 26 dieną, BNS pranešė Ukrainos garbės konsulas Graikijoje, advokatas Dmitris Dmitriadis.

A. Radkevičius Graikijoje sulaikytas pernai rugsėjį, tačiau abiejų šalių institucijos kurį laiką tikrino, ar asmuo iš tikrųjų yra nuteistasis už indėlį į sovietų agresiją per kruvinus 1991-ųjų įvykius.

Teismas Europos arešto orderį jo atžvilgiu išdavė rugpjūtį, juo remiantis ukrainietis ir sulaikytas Graikijoje.

„Procesas buvo ilgas ir nelengvas“, – sakė D. Dmitriadis.

Pasak jo, į teismo posėdį buvo atvežtas ir pats šiuo metu suimtas laikomas A. Radkevičius, jis davė parodymus.

Ukrainiečio gynėjo teigimu, posėdį stebėjo ir Ukrainos bei Lietuvos diplomatai.

D. Dmitriadis teigė, kad skundas Graikijos Aukščiausiajam Teismui dėl A. Radkevičiaus išdavimo buvo grindžiamas argumentais dėl galimų procedūrinių Interpolo ir Graikijos prokuratūros pažeidimų.

Konkrečių argumentų jis neįvardijo, argumentuodamas nepasibaigusiu procesu.

53-ejų A. Radkevičius Sausio 13-osios byloje nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad vairavo tanką, dalyvavusį įvykiuose prie Spaudos rūmų.

Gruodį jis nuosprendį apskundė Apeliaciniam teismui. A. Radkevičius turėjo teisę tai padaryti net ir įsiteisėjus sprendimui, nes jo byla pirmosios instancijos teisme nagrinėta už akių.

A. Radkevičiaus įkalinimas Lietuvoje gali sukelti politinę įtampą tarp Vilniaus ir Kijevo, nes jis yra Ukrainos karo su Rusijos remiamais separatistais šalies rytuose veteranas.

A. Radkevičius yra vienas iš 67 nuteistųjų laisvės atėmimo bausmėmis Sausio 13-osios byloje.

Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.NAUJAUSI KOMENTARAI

o'Žys \\\\\.../////

o'Žys \\\\\...///// portretas
Prasti reikalai,kai KGB'istiniai žydai valdo.

simonas b1b1agalv15

simonas b1b1agalv15 portretas
oi,kaip gi čia dabar yra,tai juk ukrainietis,mūsų brolis,negalima negalima,jam turi būti suteikta lietuvos pilietybė ir pulkininko laipsnis

Raganu medžiuoklė

Raganu medžiuoklė portretas
1991 Lietuvoje gyveno 3 mln. 600 žmoniu. Lanbergu politika ir Lietuvoje gyvena 2mln 700 žmoniu. Teisti reikia lannsbergus. Ir konservu šaika uo žmoniu naikinima
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių