Aiškėja Sausio 13-osios bylos detalės: paskirta teisėjų kolegija, numatyta nagrinėjimo data

Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT) pasiekusioje didelės apimties Sausio 13-osios byloje paskirta teisėjų kolegija, tolesni sprendimai dėl bylos nagrinėjimo turėtų būti priimti lapkritį, penktadienį pranešė teismas.

Bylai nagrinėti sudaryta trijų Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš Prano Kuconio, būsiančio kolegijos pirmininku, pranešėjos Gabrielės Juodkaitės-Granskienės ir Artūro Pažarskio.

Atsižvelgiant į bylos apimtį, nustatytas bylos parengimo nagrinėti terminas – lapkričio 12 diena. Suėjus šiam terminui turėtų būti priimti sprendimai dėl bylos nagrinėjimo datos, jos perdavimo išplėstinei teisėjų kolegijai ar kitų veiksmų.

Byloje gauta 16 kasacinių skundų, iš jų priimta 13.

Lietuvos apeliacinis teismas kovo 31 dieną nusprendė iš dalies patenkinti dalį skundų dėl ankstesnio Vilniaus apygardos teismo sprendimo ir pakeisti bausmes Sausio 13-osios byloje nuteistiems Jurijui Meliui ir Genadijui Ivanovui bei dar 14-kai nuteistųjų.

Dviem nuteistiesiems bausmės buvo sušvelnintos, likusiems – sugriežtintos.

Šioje byloje nuosprendis paskelbtas 67 kaltinamiesiems, jie nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis.

Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.

Vienas už akių nuteistas Ukrainos pilietis, Aleksandras Radkevičius, neseniai sulaikytas Graikijoje, šalis spręs dėl jo perdavimo Lietuvai.

Advokatai kasacinio teismo prašo išteisinti nuteistuosius, panaikinti jiems paskelbtus nuosprendžius.

O nukentėjusieji ir Generalinė prokuratūra nuosprendžio neskundė.

Solidariai iš nuteistųjų tėvo per sausio įvykius netekusiam Robertui Povilaičiui anksčiau buvo priteista 50 tūkst. eurų, jo mamai Onai Povilaitienei – 75 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimui, Lietuvos valstybei – 10,8 mln. eurų turtinės žalos atlyginimui.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.


Šiame straipsnyje: sausio 13Sausio 13 bylateismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Norėčiau žinot

Norėčiau žinot portretas
kiek ta daugiametė teisingumo imitacija kainuoja Lietuvos pilieičiams?Įvardinkite visą sumą sukištą teismų tranams ir kitam ten besisukiojančiam mėšlui

Cha

Cha portretas
Tai kodel ukrainos pilietis nesuimtas ukrainoje
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių