Negyvenamame name rasti griaučiai užminė mįslę – kieno tai palaikai?

 • Teksto dydis:

Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai siekia nustatyti praėjusių metų balandį Mažeikių rajone, Pumpurų kaime, negyvenamame name, rastų palaikų tapatybę. Regis, tai neturėtų būti sunki užduotis, tačiau situacija tokia, kad be visuomenės pagalbos baigti šio tyrimo, ko gero, nepavyks.

Praėjusių metų balandžio pabaigoje Mažeikių rajono gyventojas kartu su savo sūnumi ir pažįstama moterimi, kuri Pumpurų kaime, šalia negyvenamo namo, esančiame tvarte laikė gyvulius, atvažiavo pasikrauti mėšlo.

Kol sūnus į traktoriaus priekabą krovė mėšlą, vyras, smalsumo vedinas, nuėjo apžiūrėti sodybos teritorijos. Kažkada joje esančiame name gyveno keturios šeimos. Išmirus namo gyventojams, sodyba buvo nebegyvenama.

Užėjęs per nerakintas namo duris, mažeikiškis pateko į virtuvę ir buvo apstulbintas čia išvysto vaizdo – ant žemės gulėjo žmogaus griaučiai su drabužiais. Vyras prisiminė, kad toje namo dalyje seniau gyveno žmogus, kurį visi vietiniai vadino Jurka. Nei vardo, nei pavardės vyras nežinojo. Kaip Jurka atsirado Pumpurų kaime – taip pat nežinojo, tik prisiminė, kad vyras yra sakęs, jog esąs iš vaikų namų. Šeimos jis neturėjo, buvo vienišas. Dažnai vartojo alkoholį. Po to šis vyras kažkur dingo. Mažeikiškis teigė, jog minėtą vyrą jis matė gal prieš dešimtmetį.

Kartu su mažeikiškiu buvusi moteris prisiminė, kad name gyvenęs vyręs galėjo būti Jurijus Steponavičius ar Stepanovičius. Nors šalia šio namo esančiame tvarte ji laiko gyvulius ir dažnai jame lankosi, tačiau į namą, kur gyveno Jurijus, ji niekada nėjusi.

Apžiūrėdami įvykio vietą, Mažeikių rajono pareigūnai rado asmens dokumentą J. Stefanovičiaus, gimusio 1957 metais, vardu.

Tokio asmens paskutinė deklaruota gyvenamoji vieta buvo Pumpurų kaime esantis namas, kuriame buvo rasti griaučiai. Pirminiais duomenimis, rasti palaikai ir galėtų būti šio asmens, kuris dėl įvykio vietoje rastų daiktų, įtariama, nusižudė.

Tačiau tai gali būti ir kitas asmuo, nes asmens dokumentai rasti ne jo drabužiuose, o tarp įvairių namuose buvusių šiukšlių. Norint tai patvirtinti ar paneigti, būtina atlikti tyrimą, kurio metu būtų sulyginti rastų palaikų ir J. Stefanovičiaus giminių DNR. Tad pareigūnai dabar ir ieško J. Stefanovičiaus, gimusio 1957 m. Vilniuje, artimųjų.

Turimais duomenimis, Jurijus augo Vilniaus vaikų namuose, 1961 metais buvo perkeltas į Vilniaus 12-uosius vaikų namus, vėliau – į Pabradės vaikų internatą.

Apie šio asmens biologinę šeimą žinoma, kad motina yra Irena Stefonovič, gimusi 1933 metais, o tėvas – Vladimiras. Taip pat žinoma, kad jis buvo motinos trečias vaikas. Pats asmuo šeimos nesukūrė.

Tyrimą atliekantys pareigūnai prašo atsiliepti visus, kurie atpažįsta nuotraukoje esantį asmenį ir turi apie jį informacijos, ypač – jo giminaičius. Prašoma skambinti vyresniajai tyrėjai Aušrai Piekienei telefonais 8 700 61756 ir 8664 56428 arba parašykite elektroniniu paštu ausra.piekiene@policija.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Hitlerio ir Evos Braun.

tai

tai portretas
vargšo žmogaus gyvenimas, tegul bent anoje puseje tau būna gerai...

Kas

Kas portretas
beliko iš žmogaus po dešimt metų. Ir kaukolę, atrodo kažkas nuspyrė. Netikiu, kad per tiek metų niekas niekada ten nebuvo užėjęs.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių