Didžiulis gaisras Alytų paskandino dūmuose: evakuotas reabilitacijos centras

Naktį iš antradienio į trečiadienį Alytuje kilo gaisras. Užsiliepsnojo pastatas, kuriame laikomos padangų granulės. Visas miestas paskendo tirštuose dūmuose, evakuojamas netoli gaisravietės esantis Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, apie 2.58 val. gautas pranešimas, kad užsidegė pramoninis pastatas Pramonės gatvėje, priklausantis bendrovei „Ekologistika“. Paaiškėjo, kad ten laikomos padangų granulės.

Naktį į nelaimės vietą iškart išsiųstos išsiųstos didelės ugniagesių pajėgos.

Portalui kauno.diena.lt Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Loreta Cibulskienė pranešė, kad trečiadienio rytą gaisrą vis dar gesina 40 ugniagesių gelbėtojų, atvežtos vienuolika autocisternų ir du autokeltuvai. 

Gaisro vietoje dirba Alytaus, Marijampolės, Lazdijų, Varėnos ir Kauno ugniagesiai gelbėtojai. 

 

 

Padėtį sunkina ir tai, kad dega didžiulis, apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas.

Pradėta ligonių evakuacija

Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Šarūnas Klėgeris BNS sakė, kad dėl gaisro sušauktas ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, jis greičiausiai vyks visą dieną.

„Šalia tos vietos yra savivaldybės reabilitacijos centas, kur yra 85 asmenys, kai kurie iš jų nevaikšto. Todėl dabar pagrindinis darbas yra juos išvežti“, – kalbėjo vicemeras.

Portalui kauno.diena.lt Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro direktorė Irma Maskeliūnienė pranešė, kad pradėta ligonių evakuacija. „Šiuo metu didelis dūmų debesis yra virš mūsų pastato, todėl gavome nurodymą evakuoti žmones“, – sakė I. Maskeliūnienė. Moteris teigė, kad toks nurodymas buvo gautas po įvykusio Alytaus savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio. „Dūmais apsinuodijusių žmonių nėra“, – patvirtino I. Maskeliūnienė.

Pajungtos visos struktūros

Š. Klėgeris BNS sakė, kad šalia gaisravietės yra įsikūrę miesto šilumos tinklai, svarstoma, kaip juos apsaugoti.

Anot jo, gyventojai yra informuojami tiek per žiniasklaidą, tiek garsiakalbiais, kad būtų namuose, užsidarytų šulinius ir elgtųsi pagal Sveikatos centro rekomendacijas.

„Kariuomenė, visos struktūros yra pajungtos. Tai yra nuo kariuomenės iki autobusų, savivaldybės transporto“, – tvirtino Š. Klėgeris.

Jis teigė, kad dūmai šiuo metu neslenka į miesto pusę.

„Bus kitas iššūkis, kai pradės viskas kristi iš atmosferos. Reikės, kad gyventojai būtų namuose, nes tai kenksmingos medžiagos“, – akcentavo vicemeras.

Anot jo, bus sprendžiama dėl respiratorių dalinimo vietos gyventojams.

„Facebook“ nuotr.

Svarbi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Norint išvengti ūmių ir lėtinių sveikatos sutrikimų, tol, kol nebus visiškai likviduotas gaisras, nustatytos jo padarinių paveiktos teritorijos ir pranešta, kad gyventojams saugu, visiems gyventojams, gyvenantiems ir dirbantiems pavėjui nuo gaisro vietos, rekomenduojama:

– tiems, kurie jaučia tiesioginį stiprų poveikį ar diskomfortą, evakuotis į priešvėjinę gaisrui vietą. Ypač rekomenduojama pasišalinti iš gaisro dūmų paveiktų teritorijų besilaukiančioms, maitinančioms motinoms kartu su kūdikiais;

– būti gerai izoliuotose, uždarose patalpose, užsidarius langus;

– jei patalpose yra mechaninė oro vėdinimo sistema, kondicionavimas ar rekuperacija, išjungti šių sistemų įrenginius;

– nevartoti maistui lauke augančių vaisių, daržovių ir javų;

– visus lauke esančius daiktus, su kuriais kontaktuojama (lauko baldus, automobilius ir pan.) gerai nuplauti;

– Alytaus miesto ir aplinkinių vietovių mokyklose neorganizuoti kūno kultūros pamokų lauke, darželiuose nevesti vaikų į lauką, uždaryti patalpų langus bei išjungti mechaninio vėdinimo sistemas;

– apsaugoti nuo taršos vandens šaltinius: sandariai uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui.

Gaisro priežastis kol kas neaiški

Pasak Alytaus L. Cibulskienės, gaisro priežastis kol kas nėra aiški. Gaisro priežasčiai nustatyti bus pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė portalui kauno.diena.lt teigė, kad šiuo metu gaisro vietoje situaciją vertina aplinkos apsaugos tarnybos specialistai. Pasak L. Valauskienės, Alytuje šiandien pučia pietų ir pietvakarių vėjas, todėl toksiškas medžiagas, kurių įkvėpę žmonės apsinuodytų, iš gaisro vietos vėjas neša ne į žmonių gyvenamas vietas, o į laukus.

„Facebook“ nuotr.

„Esant poreikiui, jeigu bus nustatytas oro užterštumas, per gyventojų perspėjimo sistemą Alytaus gyventojams bus išsiųsti pranešimai į mobiliuosius telefonus“, – teigė L. Valauskienė.

Kaip gali nebūti pavojaus žmonių sveikatai, jei gaisras neužgesinamas nuo nakties?

„Planuojama šalia esančius gyventojus kur nors iškelti“, – tvirtino ji.

Pirminiais duomenimis, per gaisrą žmonės nenukentėjo.

Žmonės sunerimę

Socialiniame tinkle „Facebook“ žmonės nuo pat paryčių dalijasi gaisro nuotraukomis, kalba apie situaciją Alytuje. Daugelis teigia, kad gavo pranešimus į mobiliuosius telefonus apie tai, kad sveikatai pavojaus nėra. „Apie 9 val. išgirdau telefono kaukimą. Buvo atėjęs skubus perspėjimas, kad Alytuje dega pramoninis pastatas. „Žmonėms pavojaus nėra“ – būtent taip ir buvo parašyta“, – portalui kauno.diena.lt teigė internautė Rasa.

„Mes gyvename Prienų rajone ir dūmų kvapas net pas mus jaučiasi. Skambinau į Alytų giminaičiams, jie sakė, kad kol kas jokio pagerėjimo nematyti, veržiasi didžiuliai dūmų kamuoliai. Vėjas dūmus neša ne į miesto pusę, bet link Prienų, Jiezno. Kaip gali nebūti pavojaus žmonių sveikatai, jei gaisras neužgesinamas nuo nakties?“, – piktinosi moteris.

2017 metais bendrovė „Ekologistika“ pradėjo pilnai perdirbti padangas ir eksportuoti produkciją į kitas šalis. Bendrovė yra viena didžiausių padangų perdirbimo įmonių šalyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
O ten Borisovo pėdsako nesijaučia?.. :s

Jonė

Jonė portretas
Dega? O gal padegė? Kol buvo vietos ėmė pinigus ir sandėliavo, o kai vietos neliko, beliko viena išeitis...

Beė

Beė portretas
Įdomu ar bus nustatyti saugos ir darbų su tokiomis medžiagomis pažeidimai ir kokiu būdu tokios granulės saugomos miesto centre tarp artimai išsidėsčiusių gausybės įmonių?
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių