Alytuje dėl gaisro – ekstremali situacija: pasitelktos kariuomenės pajėgos

Dėl trečiadienį Alytaus įmonės pastate, kurioje laikomos padangos, kilusio gaisro pasitelkiamos kariuomenės pajėgos, BNS informavo Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Laimis Bratikas.

Jis sakė, kad dėl kilusio gaisro į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną pagalbos kreipėsi miesto savivaldybė.

„Nedelsiant Lietuvos kariuomenė aktyvavo Taikos meto užduočių budinčias pajėgas, esančias Alytaus mieste. Šiuo metu skirta ir jau pradeda veikti keliasdešimt karių su penkiomis transporto priemonėmis“, – teigė kariuomenės atstovas.

Jis tvirtino, kad kariuomenė atsigabeno keliasdešimt neštuvų, kariškų lovelių bei medicinos priemones evakuacijai ir transportavimui.

Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Šarūnas Klėgeris BNS sakė, kad rekomenduojama visam pramonės rajonui sustabdyti darbus.

„Mes apskritai rekomendavome visam pramonės rajonui, visiems darbuotojams sustabdyti veiklą arba save apsaugoti“, – sakė vicemeras.

Ekstremalių situacijų komisija rinkosi į posėdį

Dėl Pramonės rajone kilusio gaisro šiandien antrą kartą į posėdį rinkosi Ekstremalių situacijų komisija. Posėdžio metu aptarta gaisro gesinimo situacija. Po susirinkimo pranešta, kad apsinuodijimo kietosiomis dalelėmis atvejų neužfiksuota. Ligoniai į Medicininės reabilitacijos ir sporto centrą iš Alytaus apskrities S, Kudirkos ligoninės, Šeimos centro ir Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos bus parvežti tik užgesinus gaisrą ir atlikus oro taršos tyrimus.

Medicininės reabilitacijos ir sporto centro patalpoms, iš kurių buvo evakuoti žmonės, išvalyti bus pasitelkti švietimo įstaigose dirbantys valytojai.

Jeigu pasikeis vėjo kryptis ir situacija dėl gaisro pablogės spalio 17 d. Putinų mikrorajone esančiose švietimo įstaigose ugdymo procesas bus sustabdytas.

Savivaldybės atstovai pranešė, kad lokalizuojant gaisrą laikinai nutraukiamas šalto vandens tiekimas šiems namams: Putinų g. 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 40 A, 58, 60, 62. Geriamasis vanduo bus pristatomas specialiuoju transportu.

Feisbuko grupės „Alytaus miesto savivaldybė“ nuotr.

Taip pat informuojama, kad dėl gaisro šiandien atšaukiamas Alytaus kultūros ir komunikacijos centre turėjęs vykti grupės „Dar“, koncertas. Jis yra perkeliamas į spalio 18 d.

Šiandien 17 val. Ekstremalių situacijų komisija rinksis dar kartą.

Išplatintos elgesio rekomendacijos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį išplatino rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo degančių padangų poveikio sveikatai.

Rekomenduojama gyventojams, kurie jaučia tiesioginį poveikį, evakuotis į priešvėjinę gaisrui vietą. Taip pat būti gerai izoliuotose patalpose, užsidaryti langus.

Be to, rekomenduojama išjungti patalpose veikiančius kondicionierius, nevalgyti lauke augančių daržovių, gerai nuplauti visus lauke esančius daiktus.

Alytaus miesto aplinkinių vietovių mokyklose neorganizuoti kūno kultūros pamokų lauke, darželiuose nevesti vaikų į lauką. Apsaugoti nuo taršos vandens šaltinius: sandariai uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui.

„Atkreipiame dėmesį, kad padangų gaisro gesinimo darbai trunka ilgesnį laiką, nei įprasto gaisro ir net kai vizualiai nesimato degimo, padangos vis dar smilksta, į aplinkos orą skirdamos pavojingas sveikatai medžiagas“, – rašoma NVSC išplatintame pranešime.

Centras teigia, kad deginamos padangos išskiria labai daug cheminių kenksmingų medžiagų.

„Šias medžiagas žmonės gali ne tik įkvėpti, bet jos gali užteršti ir paviršinius vandenis, patekti į gruntą, nusėsti ant dar nenuimto derliaus“, – tvirtina NVSC.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Vot svolociai ....ir vel nuzudet svedu Gretute ir atemet is Alytaus vaiku ateiti.

Gamta

Gamta portretas
Tegu moka kompensacijas Kokiu oru kvėpuojam. PAS gydytojus reik mokėt už visus ismaniuosius tyrimus

CO2

CO2 portretas
CO2 PASKAIČIUOJAM
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių