Ekstremalioji situacija dėl naftos produktų taršos Dangės upėje išlieka

Įvairių institucijų specialistai Klaipėdoje trečiadienį nusprendė nešaukti Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžio ir dėl vis pasirodančių taršos dėmių Dangės upėje palikti galioti ekstremaliąją situaciją.

Kaip BNS sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis, trečiadienio rytą buvo sušauktas darbinis pasitarimas, kuriame dalyvavo miesto meras Vytautas Grubliauskas, aplinkosaugininkų ir ugniagesių atstovai.

Taršos šaltiniai nėra nustatyti. Apie atšaukimą ir komisijos sušaukimą kalbėsime kitą savaitę.

„Vienas iš klausimų buvo dėl Ekstremalios situacijos komisijos būrimo ir atšaukimo. Matome, kad poreikio nėra, situacija lokalizuota, bet nėra neutralizuota“, – BNS sakė A. Dobranskis.

Dangės upėje vis dar pastebimi taršos pėdsakai, naftos plėvelė pasirodo tai vienoje, tai kitoje vietoje. Ties upe vis dar budi ugniagesiai, atliekantys valymo darbus.

„Vis tik vietomis pačioje teritorijoje atsiranda nežymių taršos dalelių. Manome, kad turi likti ekstremalus įvykis. Taršos šaltiniai nėra nustatyti. Apie atšaukimą ir komisijos sušaukimą kalbėsime kitą savaitę“, – komentavo A. Dobranskis.

Pasak pavaduotojo, teisės aktai nereglamentuoja terminų, kiek laiko ekstremalioji situacija gali galioti.

Taršos mastai neaiškūs

Penktadienį aplinkosaugininkai turėtų paskelbti tyrimo rezultatus, kurie parodys, kokia tiksliai medžiaga išsiliejo į Dangės upę.

Nors taršos mastai nėra aiškūs, specialistai daro prielaidą, jog ištekėjo keli šimtai litrų naftos produktų.

Keisti dalykai. Dėmės atsiranda nemenkais atstumais Danės upėje. Tikrai nelengvas iššūkis.

Naftos dėmės pastebimos ne tik Dangėje, bet ir uosto akvatorijoje, teigė savivaldybės atstovas.

„Keisti dalykai. Dėmės atsiranda nemenkais atstumais Dangės upėje. Tikrai nelengvas iššūkis. Norime rezultato, kad rastume taršos šaltinį ir suprantame, kad Aplinkos apsaugos agentūra daro milžinišką darbą, bet kol kas aiškumo nėra“, – sakė A. Dobranskis.

Tarša Dangėje aptikta praėjusio penktadienio naktį, tuomet dėl incidento paskelbta ekstremalioji situacija.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas antradienį teigė, jog atsakomybė už padarytą žalą gali siekti iki 35 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

to Jurita Andriejauskaitė

to Jurita Andriejauskaitė  portretas
DANGES upe,DANGES.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių