FNTT: prabangių automobilių prekeiviai galėjo nesumokėti kelių milijonų eurų mokesčių

 • Teksto dydis:

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) skelbia įtarianti, jog prabangių automobilių prekeiviai galėjo nesumokėti kelių milijonų eurų mokesčių.

FNTT Klaipėdos apygardos valdyba atliko 17 kratų ikiteisminiame tyrime dėl galimai apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo, keturiems asmenims pareikšti įtarimai.

Tyrimo metu nustatyta, kad dvi Šiauliuose registruotos mažosios bendrijos nuo 2018 metų vidurio vykdė prekybą prabangiais naudotais automobiliais iš užsienio. Iš pradžių apie metus veiklą vykdė viena mažoji bendrija, po to, ją galimai fiktyviai pardavus, analogišką veiklą pradėjo vykdyti kita mažoji bendrija.

Abiejų įmonių pardavimai per dvejus metus siekė apie 13 mln. eurų.

Bendrijoms vadovavo ir faktinis direktorius buvo ne kartą už įvairias nusikalstamas veiklas teistas šiaulietis. Pasak FNTT, jis bendrijų direktoriais fiktyviai buvo įdarbinęs taip pat ne kartą teistus asmenis. Jie bendrijų veikloje nedalyvavo.

Išsiaiškinta, kad bendrijų faktinis direktorius, galbūt siekdamas padidinti automobilių vertę ir sumažinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sumokėjimo į Lietuvos biudžetą prievolę ar jos išvengti, pasitelkęs vieną klaipėdietį, į sandorių grandinę įtraukė, kaip įtariama, fiktyvias užsienio kompanijų sąskaitas faktūras, jose nurodė melagingus duomenis apie automobilio vertę ir taikomą maržą.

Dėl to į biudžetą galėjo nebūti sumokėta ne mažiau kaip 2 mln. eurų PVM ir 1,5 mln. eurų pelno mokesčio.

 

 

FNTT duomenimis, mažosios bendrijos nedidelę dalį automobilių pardavė įvairiems fiziniams ir juridiniams asmenims Lietuvoje, o didžiąją dalį automobilių realizavo Vokietijos fiziniams ir juridiniams asmenims.

Automobiliai į Klaipėdos uostą buvo gabenami jūriniais konteineriais iš Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Procesinių veiksmų metu nustatyta dar viena Klaipėdos mieste registruota bendrovė, kuri taip pat nuo 2019 metų vykdė prekybą automobiliais iš JAV, o jos automobilių pardavimai per septynis mėnesius siekė 1,7 mln. eurų. Bendrovė į apskaitą įtraukę galimai fiktyvias tų pačių užsienio kompanijų sąskaitas faktūras, kuriuose taip pat nurodyti melagingi duomenys apie automobilio vertę ir taikomą maržą.  

Ikiteisminio tyrimo metu vienas asmuo sulaikytas dviem paroms, įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės, apribota nuosavybė į bankų sąskaitose esančias lėšas, siekiančias 280 tūkst. eurų, taip pat apribotos nuosavybės teisės į vienos įmonės akcijas, tris automobilius, kurių vertė gali siekti apie 60 tūkst. eurų, įtariamųjų nekilnojamąjį turtą.

Per kratas rasti tyrimui reikšmingi duomenys ir dokumentai, apie 95 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Pasak FNTT, įtariamųjų ratas gali plėstis, o žala – didėti.

Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra. Griežčiausia gresianti bausmė pagal pateiktus įtarimus – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Zmones uzsidyrba kazkaip bet nevage kaip kiti

Vitalij

Vitalij portretas
o kokius mokescius turginei masinu prekeivei slepia
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių