VTEK nusprendė netirti galimų A. Bilotaitės interesų perduodant „Pušyno“ sanatoriją

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė neatlikti tyrimo dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės galimo viešųjų ir privačių interesų supainiojimo nusprendus perduoti Palangoje esančią sanatoriją „Pušynas“.

Kaip BNS sakė VTEK atstovė Eglė Ivanauskaitė, sprendimą komisija praėjusią savaitę priėmė įvertinusi gautus pranešimus ir viešoje erdvėje pateiktus duomenis.

VTEK situaciją vertino po to, kai gruodį gavo Seimo frakcijų prašymus įvertinti vidaus reikalų ministrės ir Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės veikų atitiktį Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms.

Opozicijos atstovai į komisiją kreipėsi, kai ministrė viešai paskelbė, jog „Pušyno“ veikla neatitinka Vidaus reikalų ministerijai (VRM) būdingų funkcijų ir viešoji įstaiga bus likviduota, o sanatorijos turtas – ant jūros kranto esantys pastatai ir beveik 2 ha sklypas – bus perduoti Turto bankui.

Įtarta, kad tokį sprendimą galėjo lemti Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės, kuri tuo metu buvo ministrės A. Bilotaitės bendrapartietė ir planavo tapti jos patarėja Seime, asmeniniai interesai.

„Komisija nenustatė faktinių duomenų, kurie leistų pagrįstai manyti, kad pranešimuose minima ponia V. Skeberdytė gali būti ministrei artimas asmuo. Įstatymas numato, kad artimas asmuo yra tėvai, seneliai, sutuoktinis, sugyventinis, partneris, vaikai, broliai seserys ir jų sutuoktiniai“, – sakė E. Ivanauskaitė.

Nenustatyta, kad A. Bilotaitei atliekant vidaus reikalų ministrės pareigas V. Skeberdytė gali kelti tiesioginį ir akivaizdų interesų konfliktą, dėl ko kiltų pareiga nusišalinti.

„Ministrė komisijai nurodė, kad ponios V. Skeberdytės artimai nepažįsta. Pasiūlymą prisidėti prie politinio pasitikėjimo komandos lėmė dalykinės V. Skeberdytės savybės ir specialiųjų žinių vietos savivaldoje turėjimas. Paaiškino, kad įdarbinimo Seime procedūros nebuvo pradėtos. Komisija neturi duomenų, kurie leistų abejoti tais teiginiais“, – paaiškino VTEK atstovė.

Anot E. Ivanauskaitės, nors moteris siejo narystė partijoje, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra nurodęs, kad priklausymas tam tikrai politinei partijai gali reikšti bendrus politinius interesus, bet ši aplinkybė savaime nerodo asmens privataus intereso.

„Žurnalisto Skirmanto Malinausko tyrime nurodoma, kad jos buvo užfiksuotos įvairių renginių metu bendrose fotografijose, tokia aplinkybė savaime neįrodo, kad jas sieja ypatingo pobūdžio santykiai, kurie galėtų kelti interesų konfliktą“, – sakė E. Ivanauskaitė.

Jos teigimu, komisija nesiims tirti ir A. Bilotaitės sprendimų, susijusių su sanatorija „Pušynas“, kurią ketinta perduoti Turto bankui.

Tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas anksčiau pranešė, kad sprendimu Turto bankui perduoti sanatoriją „Pušynas“ su jai priklausančiais žemės sklypais gali būti suinteresuota V. Skeberdytė, kad jos uošviai ir gyvenimo partneris galėtų be kliūčių atkurti nuosavybę.

Viešai paskelbtoje informacijoje teigta, kad dėl žemės, esančios sanatorijos „Pušynas“ teritorijoje adresu Žvejų g. 1, Palangoje jau šešis metus bylinėjasi Šventosios seniūnės V. Skeberdytės uošviai Hermegeldilda ir Stasys Liutikai.

Sausį pranešta, kad sanatorija „Pušynas“ bus perduota Sveikatos apsaugos ministerijai ir į Turto banką nebepateks.

VTEK praėjusią savaitę vykusiame posėdyje priėmė sprendimą pradėti tyrimą dėl V. Skeberdytės, kuri, būdama Šventosios seniūne, galimai atstovavo fiziniams asmenims sprendžiant klausimus Palangos miesto savivaldybės administracijoje.

VTEK nurodo, jog toks atstovavimas prieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms, kad valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims draudžiama atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba.

V. Skeberdytė partijos sprendimu sausį buvo pašalinta ir iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

manau

manau portretas
Tirti turėtų ne VTEK, o prokuratūra, bet tai civilizuotoje - teisinėje valstybėje, o ne konserwatKomunistų šaikos valdomame sklype.

varnas varnui

varnas varnui portretas
akies nekerta.

...

... portretas
Kas tuo abejojo? Iešmininkei nukirto galvą, ir tiek. Neliečiamųjų kasta nepajudinama. Juos nuteisti gali tik žmonės, savo rankomis.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Į Palangą jau plūsta poilsiautojai: verslininkai įspėja apie augsiančias kainas
  Į Palangą jau plūsta poilsiautojai: verslininkai įspėja apie augsiančias kainas

  Prasidedant pajūrio kurortų sezonui, miestai ruošiasi turistams, atsinaujina, pildo renginių programas. Apie ateinantį vasaros sezoną – LNK pokalbis su Palangos miesto meru Šarūnu Vaitkumi. ...

  6
 • Naujas kvartalas atgaivins buvusią Joniškės dvarvietę
  Naujas kvartalas atgaivins buvusią Joniškės dvarvietę

  Šalia Klaipėdos centro, buvusioje Joniškės dvarvietėje, statybos valdymo įmonė „Eriadas“ pradeda naujo kvartalo „Parko pakrantė“ statybas. Kvartalas kuriasi istorinėje teritorijoje – vos keli kilometrai nuo mi...

  3
 • Gyventojų susidomėjimas renovacija auga kartu su šildymo kainomis
  Gyventojų susidomėjimas renovacija auga kartu su šildymo kainomis

  Šį šildymo sezoną daugeliui gyventojų teko atverti pinigines plačiau nei įprastai, tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą, siekiant sutaupyti ateityje. ...

  3
 • Tikriesiems Baltijos jūros šeimininkams – naujutėlaitis reabilitacijos centras
  Tikriesiems Baltijos jūros šeimininkams – naujutėlaitis reabilitacijos centras

  Klaipėdos jūrų muziejaus komplekse jau šiais metais duris atvers Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras. Tai modernus, kopų formas atkartojantis pastatas, kuriame bus slaugomi ir gydomi tikrieji Baltijos jūros šeimininkai – ru...

 • Dovana Klaipėdai – nemokamas vanduo
  Dovana Klaipėdai – nemokamas vanduo

  Uostamiesčio gyventojai buvo kviečiami į stacionarių vandens gertuvių atidarymo šventę. Kokybiško, sveiko ir nemokamo vandens nuo šiol bus galima rasti net keturiose miesto vietose. Gertuvės bus prieinamos ne tik klaipėdiečiams ar...

  9
 • Naujajame delfinariumo pasirodyme – dėmesys ekologijai
  Naujajame delfinariumo pasirodyme – dėmesys ekologijai

  Lietuvos jūrų muziejuje kas dieną delfinų būrys pasirodo lankytojams. Su gyvūnais dirbantys treneriai atskleidžia lankytojams unikalius šių gyvūnų gebėjimus: greitą plaukimą, šuolius, piruetus, gebėjimą bendrauti tarpusavyje ir su ...

 • Pramoginės laivybos sezoną Klaipėdoje vėl skelbs laivų paradas <span style=color:red;>(programa)</span>
  Pramoginės laivybos sezoną Klaipėdoje vėl skelbs laivų paradas (programa)

  Jau šį savaitgalį, gegužės 21-ąją, sugrįžta Klaipėdos laivų paradas su turininga dienine programa ir įspūdingiausiu vakaro akcentu – šventine laivų kolona, kurią mariose ves legendinė jachta „Lietuva“. Minėdama E...

  1
 • Gintarų čempionate – Gintaro pergalė
  Gintarų čempionate – Gintaro pergalė

  Vasaros sezono atidarymo išvakarėse Palangoje surengtas gintarinis savaitgalis – devintasis Lietuvos gintarų rinkimo čempionatas, kuriame laimė šiemet ir vėl nusišypsojo klaipėdiečiui Gintarui, varžybose užėmusiam pirmąj...

 • Palanga jau kupina vilionių
  Palanga jau kupina vilionių

  Palanga atsigauna, jau prasidedantis vasaros sezonas turėtų džiuginti ne tik kurorto gyventojus. Panašu, kad poilsiautojai šią vasarą čia plūs ir iš visų Lietuvos kampelių, ir iš užsienio. Jų čia laukia gausi kultūrin...

 • Klaipėdoje įsibėgėja kruizinis sezonas
  Klaipėdoje įsibėgėja kruizinis sezonas

  Klaipėdoje sulaukta antrojo šį sezoną kruizinio laivo. Beveik 300 metrų ilgio jūrų milžinas "MSC Poesia" atplukdė apie 900 turistų. Nepaisant to, kad keturis vizitus atšaukė keleivinis laineris "Aida", šiais m...

  1
Daugiau straipsnių