Vėlinės Klaipėdoje: miestiečius ragina artimųjų kapus aplankyti iki savaitgalio

 • Teksto dydis:

Klaipėdos miesto savivaldybė ragina gyventojus kapinių lankymo neatidėti lapkričio 1–2 dienoms, o pagal galimybes skirti tam bet kurią kitą šios savaitės dieną.

Siekiant sumažinti užsikrėtimo COVID-19 (koronaviruso infekcija) riziką bei išvengti eismo spūsčių keliuose, šiemet klaipėdiečių prašoma pagal galimybes artimųjų kapus lankyti ir kitomis – ne tik Visų šventųjų (lapkričio 1 d.) ar Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) (lapkričio 2 d.) – dienomis.

„Ne kartą įrodėme, kad mokame būti atsakingi, bet dabar situacija yra dar sudėtingesnė, todėl turime būti ypač budrūs – negalime leisti sau atsipalaiduoti ir nepaisyti klastingo viruso, kuris neaplenkia ir kapinių“, – kalbėjo savivaldybės meras V. Grubliauskas.

Šiemet dėl pasaulinės pandemijos jau buvo daug pirmųjų kartų, kai kažką darėme ne taip, kaip visada iki šiol.

Pastaruosius keletą metų buvo galima pastebėti, kad nemaža dalis žmonių, norėdami sutaupyti poilsio dieną, artimųjų kapus aplanko dar iki Visų šventųjų dienos. Sparčiai augant užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičiui, šiemet to ypač tikimasi.

Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai pažymi, kad šiemet lapkričio 1 d., kuri įprastai yra nedarbo diena, išpuola sekmadienį. Tačiau nedarbo diena pirmą kartą bus Vėlinių diena, lapkričio 2-oji, todėl ilgasis savaitgalis truks nuo spalio 31 d. iki lapkričio 2 d.

„Šiemet dėl pasaulinės pandemijos jau buvo daug pirmųjų kartų, kai kažką darėme ne taip, kaip visada iki šiol. Daug kartų kvietėme likti namuose, vengti nebūtinų kelionių, artimų kontaktų, saugoti save ir kitus žmones. Suprasdami, kaip svarbu yra pagerbti mirusiųjų atminimą, klaipėdiečių prašome pagal galimybes kapinių lankymą suplanuoti iš anksto ir lankyti kapus ir kitomis dienomis, ne tik lapkričio 1 ar 2 d.“, – sakė V. Grubliauskas, kviesdamas gyventojus laikytis visų saugumo rekomendacijų.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad lapkričio 1 ir 2 d. į kapines įvažiuoti nuo 8 val. iki 12 val. bus leidžiama tik neįgaliesiems, turintiems pažymėjimus. Nuo spalio 28 d. iki lapkričio 2 d., siekiant išvengti transporto spūsčių prie Joniškės ir Lėbartų kapinių vartų, keičiama transporto eismo tvarka.

Klaipėdiečiai kviečiami naudotis visuomeniniu transportu, kuris kursuos kas 5 – 7 min. ir veš iki pat kapinių. Vis dėlto keleiviai neturėtų piktintis, jeigu nebūtų įleisti į autobusą – taip gali nutikti, jeigu atskiruose reisuose keleivių bus per daug, kad būtų galima užtikrinti atstumus tarp jų. Gyventojams rekomenduojama rinktis mažiau apkrautus autobusų reisus, taip pat naudotis papildomais proginiais 111-uoju ir 99-uoju maršrutais.

Popierinių bilietų autobusuose vairuotojai nuo šios dienos nebepardavinėja. Klaipėdos miesto savivaldybė prašomo naudotis elektroniniu bilietu arba popierinius bilietus įsigyti spaudos kioske.NAUJAUSI KOMENTARAI

Laikykimės karantino taisyklių

Laikykimės karantino taisyklių portretas
Taip ,taip laikas atsuktas,žmogus pareina atidirbę, jaU Tamsu,kaip ,ar naktį važiuoti į kapines .? Ir kas per "protingas" taip sugalvojo.Ir dar žmonės važiuoja ne į vienas kapines Kaip tai padaryti iki savaitgalio>?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių