Vakarų Lietuvoje toliau kyla upių vandens lygis

Remiantis sekmadienio hidrologine informacija, Dangė semia namų masyvą „Dvaro slėnis“ ir sodų bendrijos „Neringa“ sodus prie Klaipėdos, stichinis pavojaus lygis skelbiamas ir Priekulėje, kur Minija semia gyvenamąjį namą, o Šilutės rajone upės užliejo tiltus ir liejasi į pievas ties Lankupiais.

Kaip skelbiama svetainėje meteo.lt, Klaipėdos vandens matavimo stotyje fiksuotas stichinis pavojaus lygis: Akmena–Dangė semia namų masyvą „Dvaro slėnis“ ir sodų bendrijos „Neringa“ sodus.

Tokia pat situacija ir Priekulėje, Klaipėdos rajone, kur pakilęs Minijos vanduo jau semia Žalgirio gatvės 9 namą, bei Kretingos rajone, ten Akmena–Dangė pradeda lietis iš vagos žemiausioje vietoje.

Stichinis vandens lygis ir Šilutės rajone, kur, remiantis Kūlynų vandens matavimo stoties duomenimis, Leitės upės vanduo semia tiltą ties Kūlynais.

O Šilutės mieste Šyša ima semti pėsčiųjų tiltą Pylimo gatvėje.

Pavojingas potvynio lygis fiksuotas Lankupių vandens matavimo stotyje, Šilutės rajone, kur Minija pradeda lietis į laukus.

Meteo.lt pranešama, kad Palangos savivaldybėje aktualios hidrologinės informacijos nėra, nors vakar Šventoji buvo pradėjusi užlieti senąjį kelią į Šventąją.

Klaipėdos rajono meras tikina – pavojaus žmonių gyvybėms nėra

Dėl vis dar kylančio Minijos vandens lygio situacija Klaipėdos rajone šiek tiek pablogėjo, sako meras Bronius Markauskas. Vis dėlto, tikina meras, kritinės situacijos ar pavojaus žmonių gyvybėms nėra.

„Šiek tiek pablogėjo, lyginant su vakar vakaru, nes kol kas Minijos vandens lygis vis dar kyla. Bet prieš pusantros valandos kalbėjau ir su Priekulės seniūne, ir su mūsų viešosios tvarkos skyriumi, kurie buvo nuvažiavę, tai per pylimus dar niekur nesiveržia“, – situaciją Priekulėje Eltai komentavo B. Markauskas.

„Lankupių šliuze vanduo teka per viršų, bet nedaug. Maždaug kokie 5 centimetrai yra pilnai atidarytos galerijos, tai irgi nėra tokios kritinės situacijos“, – tikino meras.

Visgi blogiausia situacija dėl pakilusio vandens išlieka Šilininkų kaime, į kurį vedantys keliai – užsemti.

„Turbūt blogiausia yra Šilininkų kaime, jis yra praktiškai atkirstas, bet viena šeima yra išvažiavusi į Klaipėdą, o su kitais gyventojais kalbame – jie pripratę ir problemų nemato, kol kas pagalbos jokio nereikia“, – kalbėjo B. Markauskas.

Sudėtinga situacija ir netoli Klaipėdos esančiame Purmalių kaime, sako meras B. Markauskas. Ten, anot jo, šeštadienio vakarą išsiųstos priešgaisrinės tarnybos pajėgos.

„Čia prie Klaipėdos yra užtvinusi Danės upė, Purmalių kaimo pakrantės soduose yra daug gyvenamųjų namų, ten yra pylimas, ir nors iš Danės pusės pylimas apsaugo, bet iš kitos pusės labai daug vandens pritekėjo. Tai ten jau turbūt dvi dienas dirba galingas siurblys, bet vakar vakare dar išsiuntėme priešgaisrinę tarnybą, tai dabar dirba du siurbliai – situacija yra stabilizuota“, – pasakojo Klaipėdos rajono meras.

Vis dėlto, B. Markausko teigimu, remiantis hidrometeorologiniais duomenimis, vandens lygis Minijoje tiek Kartena šiek tiek krito.

„Pagal hidrometeorologinius duomenis, ties Kartena truputį krito vandens lygis, tai labai tikėtina, kad jeigu šiandien išsilaikys neliję, tai link vakaro turėtų ir Minijoje ties Priekule mažėti vandens lygis. Labai tikimės, kad kažko blogo neįvyks“, – sakė meras.

„Bet kol kas nėra pavojaus žmonių gyvybei. Ir labai tikimės, kad iki vakaro gal pradės gerėti situacija“, – pridūrė B. Markauskas.

Anot jo, vandens lygis Minijoje ties Priekule šiuo metu yra labiau pakilęs nei lapkričio mėnesį, kai Klaipėdos rajone buvo paskelbtas stichinis įvykis.

„Pats vandens lygis yra jau aukštesnis nei lapkričio mėnesį. Netgi ties Priekule šiek tiek aukštesnis. Bet yra pasiruošta, yra vienas pylimas sutvirtintas, ant kito pylimo sukrauti smėlio maišai“, – komentavo B. Markauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Viskam yra priezastis Kodel gamta maistauja? Kad pamatytumete savo veiksmus!?

Markauskai,

Markauskai, portretas
Kada sudarysi komitetą? Po potvynio?

Tai

Tai portretas
Faina-DIEVAS myli lietuvius ir siunčia dovanu vandeniliu....krykštykites ir atgailaukit pakolei laikas.Kada atsius tvana i danu keltus su karvem ir traktoriais visi netilps...Tvanas ateities realybe blogiui!!!
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

 • Š. Vaitkus: aptarnauti vėjo parkus Šventosios uostas galėtų nuo 2027 metų
  Š. Vaitkus: aptarnauti vėjo parkus Šventosios uostas galėtų nuo 2027 metų

  Netoli Palangos kurorto ir Latvijos sienos esantis nedidelis Šventosios uostas būsimus vėjo parkus Baltijos jūroje aptarnausiantiems laivams galėtų būti pritaikytas 2027 metais, pastačius molus ir atlikus gilinimo darbus, sako Palangos meras. &Sc...

  7
 • Parodų rūmuose – Ukrainos pagerbimas
  Parodų rūmuose – Ukrainos pagerbimas

  Penktadienio vakarą meno entuziastai rinkosi į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmus, čia buvo atidarytos net penkios parodos. ...

 • Žiema pasiduoda be kovos
  Žiema pasiduoda be kovos

  Paskutinę vasario savaitę pajūryje vyraus pavasariški orai. Ir naktimis, ir dienomis oro temperatūra bus teigiama, o pasirodžius saulei, pasak sinoptikų, bus visai šilta. Tad, panašu, jog žiema šiemet pasiduoda be kovos. ...

  2
 • Per vizitą Klaipėdoje – JAV ambasadorės dėmesys ukrainiečiams
  Per vizitą Klaipėdoje – JAV ambasadorės dėmesys ukrainiečiams

  Klaipėdoje pirmą kartą lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Kara McDonald. Vizito metu savo dėmesį ji daugiausiai skyrė Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčiai – ne tik grožėjosi uostamiesčio panorama nuo bažny...

 • Už uošvio skelbimą – nemalonumai žentui
  Už uošvio skelbimą – nemalonumai žentui

  Pastangos parduoti uošvio žemės sklypą žentui baigėsi bauda. Gyventojai stebisi, kad už privačioje žemėje įbestą lentą su užrašu „Parduodu“ fiziniai asmenys iš karto sulaukia baudos, o juridiniams asmenims skiriama...

  108
 • Klaipėdos kiemuose tęsiamas didžiųjų atliekų surinkimas
  Klaipėdos kiemuose tęsiamas didžiųjų atliekų surinkimas

  Klaipėdiečiai didžiąsias atliekas gali nemokamai atgabenti į KRATC didžiųjų atliekų priėmimo aikšteles arba atiduoti jas atliekų surinkėjui gyvenamųjų kvartalų kiemuose. ...

 • Svetimi barniai – kieno rūpestis?
  Svetimi barniai – kieno rūpestis?

  Viešoje vietoje susidūrus su nemalonia situacija, žmonės reaguoja įvairiai – vieni įsitraukia į konfliktą, kiti išlieka jo stebėtojai. Tačiau dažnai kyla klausimas, ką vis dėlto reikėtų daryti – nereaguoti ir nesiki&scar...

 • Už aktyvią veiklą – grasinimai Ukrainos rėmėjui
  Už aktyvią veiklą – grasinimai Ukrainos rėmėjui

  Keliautojas, visuomenininkas ir aršus Ukrainos rėmėjas Aurimas Mockus sulaukė grasinimų. Per savaitę tai jau antras išpuolis prieš žinomus žmones, garsiai reiškiančius priešiškumą Rusijos agresijai. ...

 • Pajūryje prie Klaipėdos – įspūdingi vaizdai
  Pajūryje prie Klaipėdos – įspūdingi vaizdai

  Pajūriu vaikštinėjančius klaipėdiečius stebina ir šiurpina griūvantis Olando Kepurės vaizdas. ...

  7
 • Bažnyčios bokštas Klaipėdoje traukia akį
  Bažnyčios bokštas Klaipėdoje traukia akį

  Klaipėdiečiai atkreipė dėmesį į kas vakarą šviečiantį Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bokštą. Šviesą jame įžiebti ir taip papuošti miestą buvo nutarta praėjusiais metais. ...

Daugiau straipsnių