Uostamiesčio jaunuoliams – kontrolierių pamokos

Miesto autobusuose rugsėjį, kai visi grįžta į mokyklas ir studijas, sugriežtinta kontrolė. Tikrinama, ar visi keleiviai turi bilietus, juos yra tinkamai pažymėję. Pirmąjį rudens mėnesį keleivių be bilieto skaičius išauga kasmet.

Kontrolieriai auklėja keleivius

Rugsėjį miesto autobusais važiuoja daugiau keleivių nei vasarą. Šia paslauga pradeda naudotis ir tie, kurie anksčiau to nedarė. Išauga ir keleivių be bilieto skaičius – vidutiniškai 15–20 proc., lyginant su vasaros mėnesiais.

Viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis pasakojo, kad rugsėjį didžiąją dalį vadinamųjų zuikių sudaro jaunimas.

„Daug jaunuolių atvažiuoja mokytis iš aplinkinių vietovių. Jie bando sistemą, žiūri, ar pavyks ją apgauti. Iš pradžių mėgina pastatyti automobilį ir nesumokėti rinkliavos, vėliau važinėtis autobusais be bilieto. Rugsėjį viskas taip ir vyksta – auklėjame, kol išauklėjame, kad Klaipėdoje taip nepajuokausi“, – pasakojo vadovas.

Vasarą daugiausia į zuikių sąrašą patenka poilsiautojai iš Vilniaus, Kauno. G.Neniškis pastebėjo, jog jie dažnai prasižengia nepiktybiškai. Tiesiog Vilniaus ir Kauno tvarka viešajame transporte skiriasi, taikomos kitokios lengvatos.

Organizuoja daugiau patikrinimų

Pasak G.Neniškio, dalis naujokų autobusuose iš pradžių sunkiai orientuojasi. Nežino, per kurias duris reikia įlipti, kur glausti bilietą.

Šiemet atsirado ir viena naujovė. Elektroninis mokinio pažymėjimas naudojamas ir kaip elektroninis bilietas, kurį reikia papildyti kioske. Nereikia nešiotis dviejų kortelių.

Vis dėlto elektroninį mokinio pažymėjimą dar turi ne visi mokiniai.

„Iš anksto nuteikiame kontrolierius, kad rugsėjį jie pasiruoštų aiškinamajam darbui. Paaiškintų, kur galima pasipildyti bilietą, kaip naudotis. Kontrolierių patikrinimai rugsėjį yra organizuojami dažniau“, – sakė vadovas.

Direktoriaus teigimu, nors rugsėjį ir būna sumaišties, kontrolieriai netoleruoja keleivių, važiuojančių be bilieto. Jiems nėra jokio pasigailėjimo.

Bauda už važiavimą be bilieto miesto autobusu siekia iki 29 eurų.

Pateikia akiplėšiškus paaiškinimus

Tačiau, anot G.Neniškio, kitos situacijos įvertinamos vadovaujantis protingumo kriterijais.

„Kasmet vėluojama išduodant pažymėjimus. Jei koks nors pradinukas neturi, nepuolame bausti. Žinoma, jei tas pradinukas ne 175 centimetrų ūgio jaunu veidu“, – teigė vadovas.

G.Neniškis pabrėžė, kad su pradinukais nelabai būna bėdų. Jų viešuoju transportu keliauja mažai. Dažniausiai mažamečius į mokyklas nuveža mamos ar tėčiai.

„Jei jau važiuoja autobusu, tai mamos į kišenes visko prideda. Ir atšvaitų, ir bilietų, ir saldainių“, – komentavo vadovas.

G.Neniškio teigimu, daugiau rūpesčių sukelia paaugliai, kurie ieško nuotykių.

„Yra žmonių, kuriems paauglystė tęsiasi ir visą gyvenimą, tačiau rūpesčių daugiausia sukelia vaikai nuo 11 iki 17 metų“, – pabrėžė vadovas.

Direktorius teigė, kad paaugliai prigalvoja ir akiplėšiškų paaiškinimų, kodėl taip pasielgė: „Taline visi autobusais nemokamai važinėja, tai ko jūs norite?“ – rėžia jie kontrolieriams.

G.Neniškis teigė, kad kiekvieną rugsėjį būna panaši situacija. Šis nėra išimtis.

„Šiaip yra pastebimas keleivių be bilieto skaičiaus mažėjimas. Tai susiję ir su keleivių mažesniu skaičiumi, o pastarasis su mažesniu mokinių ir studentų skaičiumi“, – sakė direktorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Renata

Renata portretas
Neturi valstybė ,kur dėti pinigus. Sėdi tuntas žmonių ir iš neturėjimo ką veikti-žiovauja.Taigi užtektų poros kontrolierių,kurie laikas nuo laiko atliktų patikrinimus.O dabar ir transporto priemonė ir žmonių visas būrys sėdi ir anekdotus skelia.

tam muškit žemyn

tam muškit žemyn portretas
Vaikščiok pėsčiomis. Kame bėda?

Anonimas

Anonimas portretas
O kodel mes turime daryti taip kaip Taline, štai Londone savaites bilietas visoms miesto zonoms kainuoja 80 euru :)
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių