Savivaldybė: viešasis transportas Kretingos rajone nuo kitų metų bus nemokamas

  • Teksto dydis:

Nuo 2024 metų sausio 1 dienos viešasis transportas visame Kretingos rajone bus nemokamas, ketvirtadienį nusprendė Kretingos rajono savivaldybės taryba.

„Kretingos mieste kursuojančiais autobusais keleiviai nemokamai vežami jau daugiau nei dvejus metus. Šis sprendimas pasiteisino, nes keleivių skaičius išaugo, tad nuspręsta rajono gyventojams ir svečiams sudaryti galimybę nemokamai važiuoti viešuoju transportu visame Kretingos rajone, ne tik mieste“, – sako Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Savivaldybės pranešime nurodoma, kad per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius miesto maršrutiniais autobusais keliavo 34 procentais daugiau keleivių nei per analogišką laikotarpį pernai.

Važiuoti nemokamai rajono gyventojai galės visais Kretingos autobusų parko rajone aptarnaujamais vietinio – miesto ir priemiesčio – reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais, išskyrus maršrutus iš Kretingos į Palangą ir Klaipėdą bei atgal, mat pastarieji autobusų maršrutai jungia kelias skirtingas savivaldybes.

Savivaldybė pranešime pažymi, kad minėtais maršrutais vykstantys keleiviai nemokės už kelionę Kretingos rajono ribose, tad kelionės iš Kretingos į Klaipėdą ir Palangą bei atgal pigs, nes keleiviai mokės tik tiek, kiek bilietas į šiuos du miestus kainuoja nuo Kretingos rajono ribos. Pastarosios lengvatos galios tik Kretingos autobusų parko aptarnaujamuose maršrutuose.

„Kreipsimės į Klaipėdos miesto ir rajono, taip pat Palangos merus, kad svarstytų galimybę kompensuoti ir likusias autobusų maršrutų iki Palangos bei Klaipėdos dalis. Manau, kad toks sprendimas būtų naudingas visoms savivaldybėms, mat paskatintų iš vieno miesto į kitą darbuotis ar poilsiauti nuolat vykstančius gyventojus dažniau rinktis viešąją transportą, o ne asmeninius automobilius“, – sako A. Kalnius.

Pranešime skelbiama, kad šiuo metu Lietuvoje keleiviai nemokamai viešuoju transportu jau gali keliauti Šilalės rajono, Tauragės rajono, Plungės rajono bei kitose savivaldybėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
matomai taip sureguliavo transporto judėjima kad netinka niekam bet kur važiuot.

tam >>> Klaipėdoj

tam >>> Klaipėdoj portretas
...nežinau ir negirdėjau, kad Klaipėdoje nuo 72 metų nemokamai važiuotų ? Iš kur ištraukei ???

Anonimas

Anonimas portretas
Atmetus bilieteliu tikrintojus, parkomatu pajamas, visuose miestuose turetu buti nemokamas viesasis transportas
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių