Per žingsnį nuo tragedijos: po Klaipėdos miestą klaidžiojo briedis

Judriomis Klaipėdos gatvėmis išėjimą iš miesto antradienį mėgino rasti briedis. Pirmiausia gyvūnas pastebėtas pietinėje miesto dalyje, o per valandą jis atsidūrė ties Malūno tvenkiniu, nuo ten jį kurį laiką lydėjo policijos automobilis. Tačiau vėliau briedis atitrūko nuo savo "garbės palydos" ir, po nesėkmingo bandymo perplaukti upę, nuvargęs vėl grįžo prie tvenkinio.

Patruliai sekė iš paskos

Antradienį maždaug nuo 6 val. ryto klaipėdiečiai internete ėmė dalytis fotografijomis, kuriose gyvenamuosiuose rajonuose užfiksuotas vaikščiojantis briedis.

Manoma, kad gyvūnas į miestą atklydo iš Kairių miško, nes iš pradžių jis užfiksuotas vadinamajame Žvejybos uosto rajone, vėliau – netoli Agluonos gatvės. Po to gyvūnas pasuko į Rūtų gatvę, paskui Sausio 15-osios gatve pasiekė Malūno tvenkinį.

Ten jis buvo apie 9 val. ryto. Netrukus briedis nurisnojo į Mokyklos gatvę, kur jį pavijo policijos patruliai ir iš lėto sekė paskui.

Vairuotojų nuostabai nebuvo ribų, jie negalėjo atsitokėti tokioje judrioje miesto gatvėje matydami puikiai nuaugusį milžinišką miškų gražuolį, kuris savo pasirodymu sutrikdė įprastą ryto ritmą.

Vytauto Petriko nuotr.

Gyvūnas, kirtęs Mokyklos gatvę, pasuko Verpėjų gatve, paskui – į Žemaičių gatvę, iš čia – į Joniškės gatvę.

Visą tą laiką briedį lydėjo policininkai, kai galiausiai gyvūnas netoli geležinkelio viaduko patraukė į krūmynais apaugusią šalikelę. Čia pareigūnai jo pėdsakus pametė.

Įveikti upės nepavyko?

Manoma, kad iškart po to briedis mėgino įveikti Dangę. Tai jam įprastomis sąlygomis neturėjo būti pernelyg didelė kliūtis.

Apie 11 val. internete pasklido vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas šalia bendrovės "Klaipėdos energija" plaukiantis gyvūnas, tačiau į krantą jis išlipti nepajėgė, nes veikiausiai neįveikė gana aukštos krantinės.

Galiausiai briedis grįžo prie Malūno tvenkinio, visai šalia Kooperacijos gatvės, kur prigulė po dideliais medžiais pailsėti.

Čia gyvūno stebėjimą perėmė "Nuaro" darbuotoja Eglė Mulevičiūtė, ji laukė kolegų, kurie turėjo atsivežti nuotolinio migdymo šautuvą.

Paprastai pasiklysta jauni, neseniai nuo šeimos atsiskyrę briedžiai.

"Planuojame panaudoti migdomuosius, įkelti briedį į sunkvežimį ir išvežti į Kretingos rajono miškus. Prieš kelerius metus tokiu pat būdu vieną briedį iš Klaipėdos išgabenome. Tik man labai keista, kad suaugęs patinas apskritai atsidūrė mieste. Paprastai pasiklysta jauni, neseniai nuo šeimos atsiskyrę briedžiai, o čia atklydo suaugęs 3–4 metų patinas", – stebėjosi E.Mulevičiūtė.

Nelaimių pavyko išvengti

Per keletą valandų, kai tik mieste buvo pastebėtas briedis, klaipėdiečiai skambučiais užgulė Skubios pagalbos centro telefono liniją.

Žmonės baiminosi, kad į gatvę iššokęs laukinis gyvūnas gali sukelti skaudžių avarijų.

Ne be reikalo baimintasi, kad išsigandęs gyvūnas gali elgtis agresyviai.

Pasak Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Administravimo departamento Bendrųjų reikalų ir informacinių technologijų skyriaus vyriausiosios specialistės Ievos Krikštopaitytės, netrukus prasidės šių gyvūnų poravimosi metas.

Briedžiai tokiu metu dažnai atklysta į gyvenamąsias zonas.

"Jeigu gyvūnas yra sveikas, nesužeistas ir nepatiria kančių, jo tikrai niekas neužmigdys. Kaip briedis atklydo, taip turėtų ir pasitraukti iš miesto. Žmonės neturėtų gąsdinti gyvūno, jeigu įmanoma, kokiu nors būdu jį reikėtų nukreipti į laukus", – teigė I.Krikštopaitytė.

Rugpjūčio 11-ąją briedis su automobiliu susidūrė Palangos plente, netoli Kalotės, gyvūnas žuvo, žmonės nenukentėjo.

Tiesiog stebuklas, kad šįkart išvengta tragedijos. Padėti briedį saugiai išgabenti iš miesto atvyko ir Gyvosios gamtos specialistų desantas.

Paaiškėjo, kad gyvūnas, beklajodamas po miestą, susižeidė galinę kairę koją, matėsi atvira žaizda.

 

 

Mišką ras pats?

Gyvosios gamtos inspektorius Vitalis Marozas teigė, kad briedis mieste – jokia naujiena. Taip nutinka kasmet.

"Jeigu žmonės jam netrukdytų, jis bandytų išeiti iš miesto. Ką šiuo atveju reikėtų darytų? Juk jo nemedžiosime. O išginti gyvūną iš miesto nėra taip paprasta, tai jau yra buvę mano praktikoje ir tai visiškai nepasiteisino. Gyvūnui reikėtų rasti kokią nors užuovėją, kur jo niekas neišbaidytų iki nakties, o naktį kelią į mišką jis tikrai susirastų", – įsitikinęs V.Marozas.

Esą, jei briedžiui niekas nebūtų trukdęs, nesekiojęs iš paskos, gyvūnas būtų grįžęs į mišką.

Geriausia gyvūnui netrukdyti, jam bet kokia upė, bet kokia tvora – ne kliūtis.

"Briedžių populiacija yra gana išaugusi. Pasitaiko atvejų, kai jie atklysta į miestą, bet jei jie čia atėję iki ryto neranda išėjimo, yra bėda. Tada prasideda žmonių, automobilių srautų judėjimas. O bjauriausia, kai žmonės vaiko gyvūną, ploja, triukšmauja, šunis pjudo. Geriausia gyvūnui netrukdyti, jam bet kokia upė, bet kokia tvora – ne kliūtis", – tvirtino V.Marozas.

Skausmingi susidūrimai

Atvejų, kai į uostamiesčio gyvenamuosius rajonus atklydę briedžiai ir stirnos sukelia eismo įvykius, yra buvęs ne vienas.

Dar pernai gegužę pavasarinių instinktų genamas briedis Klaipėdoje sumaitojo du automobilius ir pats žuvo eismo įvykyje Liepojos gatvėje.

Briedis išėjo į judrią gatvę, tuo metu antrąja eismo juosta važiavo sunkvežimis "Iveco".

Sunkiasvorio automobilio vairuotojas vėliau pasakojo, kad išvengti susidūrimo su miško žvėrimi neturėjo galimybės, nes greta važiavo kitos mašinos.

Sunkvežimis trenkėsi į briedį. Tada gyvūnas tiesiog užvirto ant greta merginos vairuojamo "Toyota Yaris". Avarijos metu nukentėjo ir "Opel Astra". Žmonių sužalojimų išvengta, tačiau gyvūnas nugaišo.

Klaipėdiečiai dar prisimena įvykį, kai prieš dvejus metus Klaipėdoje briedė su dviem jaunikliais blaškėsi Liepų gatvėje.

Galiausiai po vidurnakčio visi trys žvėrys nuėjo palei "Klaipėdos medienos" teritoriją Garažų gatvės ir Autobusų parko link, tai yra į miesto centro pusę.

Kur gyvūnai patraukė toliau, galima tik spėlioti.

2005 m. uostamiestyje skaudžia tragedija galėjo baigtis incidentas, kai nuo viaduko ant gatvės nušokęs briedis pataikė tiesiai ant automobilio. Žmonės nenukentėjo, tačiau gyvūnas buvo mirtinai sužeistas, jam lūžo kojos. Ir jis dar ilgai kankinosi, kol buvo užmigdytas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kitas

Kitas portretas
Išgirdo triubos garsus ir atėjo paziureti.

KLP

KLP portretas
Čia jau visiškas žiniasklaidos dugnas.... Karbauskis išėjo atostogų, tai nebėra apie ką rašyti...?

mrr

mrr portretas
tiems kuriems "tegul vaikšto, kam trukdo". Taip, Jūs galite tiesiog nekomentuoti
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Po darbų kieme užsiliko duobė
  Po darbų kieme užsiliko duobė

  J.Janonio gatvėje iškasta duobė jau ima virsti vieta, į kurią krenta šiukšlės. Prieš kelias savaites išrausę ją darbininkai aptvėrė ryškia plastikine tvorele ir paliko. Gyventojai suka galvas, kada ir kas čia...

 • Dėl veiklos pajūryje – painiava
  Dėl veiklos pajūryje – painiava

  Klaipėdos pajūryje vyksta ne kiekvienam suvokiami dalykai. Prie jūros, palei taką į Šiaurinį molą, pernai pasistatęs metalinius konteinerius klaipėdietis Germanas Čepas įsitikinęs, kad valdininkai jam kaišioja pagalius į ratus. Tači...

  10
 • Gamyklos galėtų kurtis toliau nuo uosto
  Gamyklos galėtų kurtis toliau nuo uosto

  Dėl Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko noro prie uosto turėti laisvąją ekonominę zoną pasigirdo nepasitenkinimo, kodėl jis nori "tempti" taršą iš rajono į Klaipėdą. ...

  13
 • Lietuvos jūreivystę pristatys nuo žagrės
  Lietuvos jūreivystę pristatys nuo žagrės

  Lietuvos jūrų muziejuje bus rengiama lietuvišką realybę atitinkanti nauja ekspozicija, pavadinta „Nuo žagrės prie šturvalo“. ...

 • Startas uostą gilinti iki 17 metrų
  Startas uostą gilinti iki 17 metrų

  Praėjusią savaitę paskelbti konkurso laimėtojai dėl gilinimo iki naujos Klaipėdos uoste dar nebuvusios atžymos. ...

  12
 • Liga, kurią sukelia ne tik gimdymas
  Liga, kurią sukelia ne tik gimdymas

  Ilgėjant gyvenimo trukmei vis daugiau moterų susiduria su prolapsu – lyties organų nusileidimu. Nors ši ginekologinė liga sukelia daug nepatogumų, moterys vizitą pas gydytoją vis atidėlioja. ...

  2
 • Tėvus labiausiai gąsdina bėrimai
  Tėvus labiausiai gąsdina bėrimai

  Socialinėje paskyroje gydytoja dermatologė dažnai sulaukia nerimastingų tėvų klausimų ir prašymų padėti. Tokių užklausų su išbertų mažylių nuotraukomis ypač padaugėja po nakties. ...

  2
 • Klaipėda turės naują Futbolo mokyklą
  Klaipėda turės naują Futbolo mokyklą

  Po dviejų metų jaunieji klaipėdiečiai pravers dažais kvepiančios Klaipėdos futbolo mokyklos duris. ...

  13
 • Uostamiestyje lankysis tristiebė barkentina „Pogoria“
  Uostamiestyje lankysis tristiebė barkentina „Pogoria“

  Uostamiestis po dvejų metų vėl priims didžiuosius burlaivius. Klaipėdai suteikta teisė organizuoti burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races 2021“ starto renginius. ...

  2
 • Klaipėda – tarp pasaulio uostų
  Klaipėda – tarp pasaulio uostų

  Šiomis dienomis pateikta informacija, kokie pasaulio ir Europos uostai turi didžiausias sąsajas su pasauline prekyba. ...

  5
Daugiau straipsnių