Pirmoji „Švyturio Klaipėdos ateities“ stipendija – talentingai jaunai pianistei

 • Teksto dydis:

Balandžio 29 dieną uostamiesčio merijoje vykusioje ceremonijoje įteikta pirmoji bendrovės „Švyturys – Utenos alus“ įsteigta „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“. Ji skiriama jaunam klaipėdiečiui ar klaipėdietei, kurie gimė uostamiestyje ir čia įgyvendina savo visuomeninę, kultūrinę, sportinę ar meninę veiklą.

Tiek internete balsavusios miesto bendruomenės, tiek komisijos nuomone, stipendijos šiemet labiausiai verta Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos ir Klaipėdos universiteto Menų fakulteto absolventė, pianistė, įvairių konkursų laureatė Adelė Daunoravičiūtė.

„Visada siekiau garsinti Klaipėdos ir Lietuvos vardą. Daug dirbu, kad būčiau patenkinta rezultatais, vien tik sėkmės tikrai nepakanka. Esu dėkinga savo mamai, kuri pastebėjo mano talentą ir nuolat skatino tobulėti, mokytojams, kurie suteikė žinių, įkvėpimo bei pasitikėjimo savo jėgomis. Ačiū ir konkurso organizatoriui – „Švyturio“ alaus daryklai, kuri remia ir palaiko klaipėdiečius, apdovanojamus per tarptautinių konkursų laureatų bei pedagogų pagerbimą Vilniuje“, –sakė „Švyturio Klaipėdos ateities“ stipendiją laimėjusi pianistė A. Daunoravičiūtė.

Stipendiją mergina žada skirti pasirengti kitiems muzikiniams konkursams. Jos planuose – koncertai Rusijoje, Anglijoje, o svajonėse – grojimas su orkestru.

Mergina kartu su kolege Kristina Budvytyte jau yra tapusi JAV konkurso „American Protege“ laureate, turėjusi progą koncertuoti garsiojoje Niujorko salėje „Carnegie Hall“. Profesorės Tatjanos Romaškinos auklėtinė su koncertine programa jau lankėsi Italijoje, Suomijoje, Australijoje, turėjo progą stažuotis pas tokius žinomus meistrus kaip prof. Petrą Geniušą, Zbignevą Ibelhauptą, Jurgą Karnavičių, prof. Aleksandrą Puliajevą.

„Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laureatė antradienį ne tik švenčia savo dvidešimt trečiąjį gimtadienį, bet ir koncertuoja Rygoje, todėl 12 tūkstančiųlitų stipendija įteikta jos mamai Nijolei Daunoravičienei, vos tramdžiusiai laimės ašaras.

„Labai džiaugiamės, kad komisijos ir miesto balsavimo rezultatai sutapo. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie mūsų miestietės, Klaipėdą garsinančios mūsų šalyje, Europoje, už Atlanto ir net Australijoje, karjeros ir sėkmės.
Šiemet, minėdami 230 metų jubiliejų, nusprendėme išplėsti savo „Švyturio Klaipėdos kilmės fondo“ veiklą ir paskatinti jaunimą – tuos, kurie dabar ir ateityje garsins Klaipėdą.Kaip ir mūsų dar 1784 metais Klaipėdoje įkurta darykla. Ji verda alų ne tik visai Lietuvai, bet ir pasauliui. Niekada nepamiršome savo kilmės ir didžiuojamės virdami alų čia, Klaipėdoje“, – įteikimo ceremonijoje sakė stipendijos mecenato „Švyturio-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas.

Ceremonijoje pakviesti dalyvauti ir kiti septyni „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurso finalininkai, atstovaujantys pačioms įvairiausioms kultūros, sporto ir meno sritims. Be Adelės, uostamiesčio rotušėje pagerbta fleitininkė Gintarė Valionytė, karių savanorių suburta virvės traukimo komanda „Švyturys“, įvairių renginių ir akcijų organizatorė Gintarė Kareivaitė, „Grifų“ ir „Smūgio“ ledo ritulio komandų vartininkas Laurynas Lubys, jaunimo verslumo konkurso „Užaugink verslo idėją“ iniciatorė Indrė Razbadauskaitė, gyvūnų globos namų „Linksmosios pėdutės“ steigėja Simona Šakinytė ir Lietuvos kiokušin karatė rinktinės narė Diana Mačiūtė.

„Švyturio“ parama Klaipėdai auga ne pirmus metus – ypač tai jaučiama nuo 2012-ųjų įsteigus „Švyturio Klaipėdos kilmės fondą“ ir paramą uostamiesčiui susiejus su lietuviško alaus flagmano „Ekstra“ pardavimais: 3 centai nuo kiekvieno parduoto „Ekstra“ butelio skiriama paramai Klaipėdoje. Fondo paskirtis – remti uostamiesčio sportininkus, kultūros atstovus ir visuomenės iniciatyvas. Uostamiesčio aludario įkurto „Švyturio Klaipėdos kilmės fondo“ parama miestui per metus padidėjo 6 procentais ir pernai siekė 711,700 Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių